2017.10.10

„Dzień Dobry Biznes!” – bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców

Jak pozyskać klienta i utrzymać relacje z nim? Jak wykorzystać internet i nowoczesne środki przekazu do promocji swojej działalności? To tylko niektóre z zagadnień podejmowanych podczas bezpłatnych szkoleń „Dzień Dobry Biznes” organizowanych przez PKO Bank Polski w całej Polsce dla małych i średnich firm.

PKO Bank Polski partnerem polskich firm
- Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią większość firm działających w Polsce i odgrywają istotną rolę w nowoczesnej gospodarce. Potrafią skutecznie dostosować się do zmiennych warunków rynkowych i odpowiadają za największy wkład w tworzenie PKB w Polsce, są też największym pracodawcą. Jako bank staramy się być doradcą finansowym i inwestycyjnym dla firm, jak również wspierać w innych aspektach działalności biznesowej. Organizowane przez nas spotkania „Dzień Dobry Biznes!” to kolejny krok we wspieraniu polskiej przedsiębiorczości – podkreśla Grzegorz Oszast, Dyrektor Pionu Sprzedaży Detalicznej w PKO Banku Polskim.

W bezpłatnych spotkaniach „Dzień Dobry Biznes” mogą wziąć udział przedsiębiorcy – mali i średni – którzy zarejestrują się na stronie https://www.pkobp.pl/lpk/wznies-swoj-biznes-na-wyzszy-poziom/. Spotkania podzielone są na trzy części tematyczne, a każdą z nich prowadzą specjaliści m.in. w dziedzinie komunikacji i marketingu internetowego czy przedstawiciele wiodących na rynku przedsiębiorstw. Tematy warsztatów to: „Marketing za zero złotych” – czyli jak trafić w dobrą grupę odbiorców, budować zasięg i przywiązanie do marki; „Networking w biznesie: budowanie dobrych relacji”; czy „Myśl jak klient - cykl zakupowy”. Pierwsze szkolenia odbyły się 4 i 5 października w Koszalinie i Elblągu.

- Osoby prowadzące działalność potrzebują nie tylko instrumentów finansowych, ale również znajomości branży, a przychodząc na nasze spotkanie oczekują konkretnych informacji i propozycji rozwiązań. Chcieliśmy dać przedsiębiorcom pakiet praktycznej wiedzy, m.in. o tym jak samemu poradzić sobie z kreowaniem wizerunku firmy, budowaniem relacji z partnerami czy zdobywaniem klientów – mówi Łukasz Zając, jeden z prelegentów „Dzień Dobry Biznes!”, właściciel agencji Public Relations.

Kompleksowa oferta dla biznesu w PKO Banku Polskim
W PKO Banku Polskim mikro, małe i średnie firmy korzystają z szerokiej oferty pożyczek oraz kredytów obrotowych i inwestycyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się Pożyczka MSP, z której skorzystało dotychczas ponad 25 tys. klientów, a łączna kwota udzielonego finansowania to 3,2 mld zł. Pożyczka MSP to łatwy i szybki sposób na pozyskanie pieniędzy, elastyczność w spłacie oraz wydatkowaniu środków. Alternatywną dla Pożyczki MSP formą finansowania jest kredyt inwestycyjny i obrotowy. Pierwszy daje możliwość sfinansowania inwestycji do nawet 90%, natomiast kredyt obrotowy można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością, a okres kredytowania to nawet 36 miesięcy.

Bank w ramach grupy kapitałowej zapewnia firmom alternatywne formy finansowania inwestycyjnego – w formie leasingu finansowego i operacyjnego ruchomości jak i nieruchomości, a także wynajmu długoterminowego pojazdów i środków transportu, jak i finansowania obrotowego – w formie faktoringu z regresem, bez regresu z ubezpieczeniem, finansowania dostaw  zarówno w obrocie krajowym jak i zagranicznym, gdzie źródło spłaty może być oparte na wiarygodności dłużnika faktoranta. Klienci MŚP w PKO Banku Polskim mogą także skorzystać z dopuszczalnego salda debetowego, przyznawanego bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych, jedynie w oparciu o wpływy na rachunek.

Kolejne miejscowości, w których odbędą się spotkania „Dzień Dobry Biznes!” to: 

Nysa

11.10

Świdnica

12.10

Zamość

18.10

Siedlce

19.10

Przemyśl

24.10

Brzesko

25.10

Zielona Góra

8.11

Grudziądz

9.11

Radom

22.11

Piaseczno

23.11

Małgorzata Witkowska
Specjalista PKO Bank Polski

  • Z Banku

   02018.09.24

   PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell

   PKO Bank Polski wszedł do grupy dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russell. Stało się to po wrześniowej reklasyfikacji naszego rynku do statusu rozwiniętego. PKO Bank Polski jest jedyną spośród 37 polskich firm, która trafiła do tej grupy. To wyraz uznania zarówno dla siły polskiej gospodarki i stopnia zaawansowania rozwoju rodzimego rynku kapitałowego, jak i dla wiodącej pozycji największego polskiego banku, jego dotychczasowych sukcesów oraz strategicznego potencjału do dalszego rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.24

   Akademik, własny pokój czy kawalerka? Dylemat studenta po wakacjach

   Wakacje powoli kończą się również dla studentów. To najwyższy czas, by znaleźć zakwaterowanie na kolejny rok nauki. Do wyboru jest kilka opcji: akademik, kawalerka lub większe mieszkanie, bądź pokój do wynajęcia – każda dostosowana do indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego sprawdzamy, co rynek nieruchomości ma do zaoferowania studentom i ile każe sobie za to płacić.

   więcej
  • Z Banku

   02018.09.21

   PKO Bank Polski wśród najatrakcyjniejszych pracodawców

   W rankingu Universum Poland po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką to główne atrybuty Banku, na które studenci szczególnie zwracają uwagę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.21

   Biometria, czyli bankowość za dotknięciem palca. Zapomnij o hasłach!

   Płatności zbliżeniowe, identyfikacja biometryczna, funkcjonalne aplikacje mobilne i ekspresowe przelewy to przykłady innowacji, o których jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło, a dziś z coraz większym trudem wyobrażamy sobie zarządzanie finansami bez nich. Eksperci PKO Banku Polskiego na bieżąco śledzą światowe trendy. Jakie nowinki ze świata bankowości i zaawansowanych technologii upowszechnią się w najbliższym czasie?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.20

   Profil godny zaufania

   Gdy nie masz czasu załatwiać formalności w urzędzie, możesz skorzystać z Profilu Zaufanego dostępnego w serwisie iPKO oraz Inteligo. Tak robi już prawie 300 tys. klientów PKO Banku Polskiego. W ten sposób wiele spraw urzędowych załatwisz bez wychodzenia z domu, a do tego szybko i bezpiecznie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.18

   PKO Bank Polski udomowił technologię blockchain

   Po kilku miesiącach intensywnych prac nad zastosowaniem technologii blockchain do potwierdzania autentyczności i niezmienności dokumentów wysyłanych przez bank drogą elektroniczną, PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania i rozpoczyna historyczną cyfrową wysyłkę do klientów.

   więcej
  Pokaż więcej