2018.03.12

Głos PKO Banku Polskiego w studenckiej dyskusji o Polsce

 

Ponad 700. polskich studentów z najlepszych brytyjskich uczelni, spotkało się z przedstawicielami polskiego biznesu i polityki podczas VII edycji LSE Polish Economic Forum w Londynie. PKO Bank Polski był partnerem, odbywającego się w miniony weekend wydarzenia.  

Temat tegorocznej edycji londyńskiego Forum nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i brzmiał: „Stulecie niepodległości: romantyczne cele, realistyczne środki”. Polski biznes reprezentowali m.in. inwestorzy działający na rynkach zagranicznych, zarządzający funduszami rodzinnymi i private equity, przedstawiciele branży start-upowej oraz bankowcy. Finansiści przedstawili swoją perspektywę w dyskusji poświęconej zmianom zachodzącym w bankowości.

Biorący udział w panelu Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim, nawiązał do zbliżającego się stulecia PKO Banku Polskiego, podkreślając jego doświadczenie, doskonałą znajomość potrzeb Polski i Polaków oraz rolę, jaką odgrywa w cyfrowej transformacji.

- Choć PKO Bank Polski to prawie stu latek, to jednak on właśnie jest liderem bankowości mobilnej, czy pionierem usług e-administracji z poziomu serwisu transakcyjnego. Jest otwarty na współpracę z młodymi ludźmi i młodym innowacyjnym biznesem, wspierając ich zarówno w kraju, jak i za granicą. Przykładem niech będzie nasza współpraca ze spółką branży technologicznej - ZenCard. Jeśli wdrażana przez nas ich technologia do tworzenia programów lojalnościowych sprawdzi się w Polsce, PKO Bank Polski będzie rozwijać ten projekt także zagranicą - powiedział.

Młodzi ludzie nie od dziś są siłą napędową PKO Banku Polskiego – zarówno jako partnerzy biznesowi, jak i współpracownicy i oczywiście klienci. Dla tej grupy Bank przygotowuje coraz ciekawszą ofertę. Ponadto, z myślą o młodych kadrach, Bank organizuje coraz więcej różnorodnych programów stażowych, przygotowujących do pracy w bankowości. System stażowy Banku, umożliwia studentom oraz absolwentom sprawdzenie się w ciekawych zespołach interdyscyplinarnych i projektowych. Bank bierze też udział w wielu wydarzeniach targowych adresowanych do ludzi zaczynających drogę zawodową i współpracuje z wieloma Centrami Współpracy z Biznesem i Biurami Karier przy uczelniach.

Organizatorem Forum jest LSE Polish Business Society, stowarzyszenie zrzeszające polskich studentów London School of Economics. W ciągu kilku lat Forum, przerodziło się ze studenckiego projektu, w jedno z największych zagranicznych wydarzeń poświęconych polskiej gospodarce. Celem Forum jest omówienie pozycji gospodarczej Polski na arenie międzynarodowej, przedstawienie aktualnych trendów na polskim rynku finansowym, dyskusje o perspektywach oraz wyzwaniach, stojących przed polską gospodarką.

Agnieszka Skalska
PKO Bank Polski

  • Z Banku

   02018.09.24

   PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell

   PKO Bank Polski wszedł do grupy dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russell. Stało się to po wrześniowej reklasyfikacji naszego rynku do statusu rozwiniętego. PKO Bank Polski jest jedyną spośród 37 polskich firm, która trafiła do tej grupy. To wyraz uznania zarówno dla siły polskiej gospodarki i stopnia zaawansowania rozwoju rodzimego rynku kapitałowego, jak i dla wiodącej pozycji największego polskiego banku, jego dotychczasowych sukcesów oraz strategicznego potencjału do dalszego rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.24

   Akademik, własny pokój czy kawalerka? Dylemat studenta po wakacjach

   Wakacje powoli kończą się również dla studentów. To najwyższy czas, by znaleźć zakwaterowanie na kolejny rok nauki. Do wyboru jest kilka opcji: akademik, kawalerka lub większe mieszkanie, bądź pokój do wynajęcia – każda dostosowana do indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego sprawdzamy, co rynek nieruchomości ma do zaoferowania studentom i ile każe sobie za to płacić.

   więcej
  • Z Banku

   02018.09.21

   PKO Bank Polski wśród najatrakcyjniejszych pracodawców

   W rankingu Universum Poland po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką to główne atrybuty Banku, na które studenci szczególnie zwracają uwagę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.21

   Biometria, czyli bankowość za dotknięciem palca. Zapomnij o hasłach!

   Płatności zbliżeniowe, identyfikacja biometryczna, funkcjonalne aplikacje mobilne i ekspresowe przelewy to przykłady innowacji, o których jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło, a dziś z coraz większym trudem wyobrażamy sobie zarządzanie finansami bez nich. Eksperci PKO Banku Polskiego na bieżąco śledzą światowe trendy. Jakie nowinki ze świata bankowości i zaawansowanych technologii upowszechnią się w najbliższym czasie?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.20

   Profil godny zaufania

   Gdy nie masz czasu załatwiać formalności w urzędzie, możesz skorzystać z Profilu Zaufanego dostępnego w serwisie iPKO oraz Inteligo. Tak robi już prawie 300 tys. klientów PKO Banku Polskiego. W ten sposób wiele spraw urzędowych załatwisz bez wychodzenia z domu, a do tego szybko i bezpiecznie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.18

   PKO Bank Polski udomowił technologię blockchain

   Po kilku miesiącach intensywnych prac nad zastosowaniem technologii blockchain do potwierdzania autentyczności i niezmienności dokumentów wysyłanych przez bank drogą elektroniczną, PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania i rozpoczyna historyczną cyfrową wysyłkę do klientów.

   więcej
  Pokaż więcej