2018.03.12

Głos PKO Banku Polskiego w studenckiej dyskusji o Polsce

 

Ponad 700. polskich studentów z najlepszych brytyjskich uczelni, spotkało się z przedstawicielami polskiego biznesu i polityki podczas VII edycji LSE Polish Economic Forum w Londynie. PKO Bank Polski był partnerem, odbywającego się w miniony weekend wydarzenia.  

Temat tegorocznej edycji londyńskiego Forum nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i brzmiał: „Stulecie niepodległości: romantyczne cele, realistyczne środki”. Polski biznes reprezentowali m.in. inwestorzy działający na rynkach zagranicznych, zarządzający funduszami rodzinnymi i private equity, przedstawiciele branży start-upowej oraz bankowcy. Finansiści przedstawili swoją perspektywę w dyskusji poświęconej zmianom zachodzącym w bankowości.

Biorący udział w panelu Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim, nawiązał do zbliżającego się stulecia PKO Banku Polskiego, podkreślając jego doświadczenie, doskonałą znajomość potrzeb Polski i Polaków oraz rolę, jaką odgrywa w cyfrowej transformacji.

- Choć PKO Bank Polski to prawie stu latek, to jednak on właśnie jest liderem bankowości mobilnej, czy pionierem usług e-administracji z poziomu serwisu transakcyjnego. Jest otwarty na współpracę z młodymi ludźmi i młodym innowacyjnym biznesem, wspierając ich zarówno w kraju, jak i za granicą. Przykładem niech będzie nasza współpraca ze spółką branży technologicznej - ZenCard. Jeśli wdrażana przez nas ich technologia do tworzenia programów lojalnościowych sprawdzi się w Polsce, PKO Bank Polski będzie rozwijać ten projekt także zagranicą - powiedział.

Młodzi ludzie nie od dziś są siłą napędową PKO Banku Polskiego – zarówno jako partnerzy biznesowi, jak i współpracownicy i oczywiście klienci. Dla tej grupy Bank przygotowuje coraz ciekawszą ofertę. Ponadto, z myślą o młodych kadrach, Bank organizuje coraz więcej różnorodnych programów stażowych, przygotowujących do pracy w bankowości. System stażowy Banku, umożliwia studentom oraz absolwentom sprawdzenie się w ciekawych zespołach interdyscyplinarnych i projektowych. Bank bierze też udział w wielu wydarzeniach targowych adresowanych do ludzi zaczynających drogę zawodową i współpracuje z wieloma Centrami Współpracy z Biznesem i Biurami Karier przy uczelniach.

Organizatorem Forum jest LSE Polish Business Society, stowarzyszenie zrzeszające polskich studentów London School of Economics. W ciągu kilku lat Forum, przerodziło się ze studenckiego projektu, w jedno z największych zagranicznych wydarzeń poświęconych polskiej gospodarce. Celem Forum jest omówienie pozycji gospodarczej Polski na arenie międzynarodowej, przedstawienie aktualnych trendów na polskim rynku finansowym, dyskusje o perspektywach oraz wyzwaniach, stojących przed polską gospodarką.

Agnieszka Skalska
PKO Bank Polski

  • Z Banku

   02018.12.07

   HackYeah: cztery zespoły, które zaimponowały mentorom PKO Banku Polskiego

   24 godziny – dokładnie tyle czasu na rozwiązanie wybranych problemów miały prawie trzy tysiące programistów biorących udział w HackYeah, największym stacjonarnym hackathonie w Europie. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się na rozwiązanie zadania PKO Banku Polskiego, jako pierwsi mogli przetestować bankowe API.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.07

   #dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

   Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

   Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu w gronie najbliższych lub wyjeżdżamy w rodzinne strony. Z roku na rok rośnie jednak popularność świątecznych wycieczek w mniej lub bardziej egzotyczne rejony świata.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

   Rozmowy, SMS-y, kontakt z przyjaciółmi na Facebooku lub konto na Instagramie to normalna sprawa. Telefon komórkowy jest narzędziem, bez którego żaden młody człowiek nie może się obejść. Dlatego, jeśli jest na kartę, musimy zadbać o jego systematyczne doładowanie. To sprawa kluczowa!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek

   Blisko połowa Polaków kupi w tym roku prezenty pod choinkę przez internet – wynika z najnowszej edycji badania świątecznych zwyczajów konsumenckich przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Rosnąca popularność zakupów przez internet przed Bożym Narodzeniem wynika z wygody, łatwości w porównaniu cen oferowanych przez sklepy online oraz oszczędności czasu. Klienci PKO Banku Polskiego za zakupy w sieci mogą zapłacić na kilka sposobów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.12.04

   Młode polskie talenty w Londynie

   Trzy dni pełne wrażeń spędziły w stolicy Wielkiej Brytanii dzieci naszych pracowników – laureaci konkursu „Polskie Talenty w Londynie”. Licealiści uczestniczyli m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, zwiedzali miasto oraz mieli okazję poznać doświadczenia Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii.

   więcej
  Pokaż więcej