2018.03.12

Głos PKO Banku Polskiego w studenckiej dyskusji o Polsce

 

Ponad 700. polskich studentów z najlepszych brytyjskich uczelni, spotkało się z przedstawicielami polskiego biznesu i polityki podczas VII edycji LSE Polish Economic Forum w Londynie. PKO Bank Polski był partnerem, odbywającego się w miniony weekend wydarzenia.  

Temat tegorocznej edycji londyńskiego Forum nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i brzmiał: „Stulecie niepodległości: romantyczne cele, realistyczne środki”. Polski biznes reprezentowali m.in. inwestorzy działający na rynkach zagranicznych, zarządzający funduszami rodzinnymi i private equity, przedstawiciele branży start-upowej oraz bankowcy. Finansiści przedstawili swoją perspektywę w dyskusji poświęconej zmianom zachodzącym w bankowości.

Biorący udział w panelu Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim, nawiązał do zbliżającego się stulecia PKO Banku Polskiego, podkreślając jego doświadczenie, doskonałą znajomość potrzeb Polski i Polaków oraz rolę, jaką odgrywa w cyfrowej transformacji.

- Choć PKO Bank Polski to prawie stu latek, to jednak on właśnie jest liderem bankowości mobilnej, czy pionierem usług e-administracji z poziomu serwisu transakcyjnego. Jest otwarty na współpracę z młodymi ludźmi i młodym innowacyjnym biznesem, wspierając ich zarówno w kraju, jak i za granicą. Przykładem niech będzie nasza współpraca ze spółką branży technologicznej - ZenCard. Jeśli wdrażana przez nas ich technologia do tworzenia programów lojalnościowych sprawdzi się w Polsce, PKO Bank Polski będzie rozwijać ten projekt także zagranicą - powiedział.

Młodzi ludzie nie od dziś są siłą napędową PKO Banku Polskiego – zarówno jako partnerzy biznesowi, jak i współpracownicy i oczywiście klienci. Dla tej grupy Bank przygotowuje coraz ciekawszą ofertę. Ponadto, z myślą o młodych kadrach, Bank organizuje coraz więcej różnorodnych programów stażowych, przygotowujących do pracy w bankowości. System stażowy Banku, umożliwia studentom oraz absolwentom sprawdzenie się w ciekawych zespołach interdyscyplinarnych i projektowych. Bank bierze też udział w wielu wydarzeniach targowych adresowanych do ludzi zaczynających drogę zawodową i współpracuje z wieloma Centrami Współpracy z Biznesem i Biurami Karier przy uczelniach.

Organizatorem Forum jest LSE Polish Business Society, stowarzyszenie zrzeszające polskich studentów London School of Economics. W ciągu kilku lat Forum, przerodziło się ze studenckiego projektu, w jedno z największych zagranicznych wydarzeń poświęconych polskiej gospodarce. Celem Forum jest omówienie pozycji gospodarczej Polski na arenie międzynarodowej, przedstawienie aktualnych trendów na polskim rynku finansowym, dyskusje o perspektywach oraz wyzwaniach, stojących przed polską gospodarką.

Agnieszka Skalska
PKO Bank Polski

  • Bankofinanse

   02019.03.26

   Maxi historia Mini Ratki

   Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   Pół miliona Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

   Już pół miliona klientów PKO Banku Polskiego założyło Profil Zaufany korzystając z serwisów transakcyjnych banku. Profil Zaufany pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług e-administracji, m.in. zweryfikowanie i zaakceptowanie rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, składanie wniosków o e-dowód, sprawdzenie liczby punktów karnych czy wysłanie pisma ogólnego do urzędu. Profil Zaufany można założyć bezpiecznie, szybko i całkowicie online w serwisach transakcyjnych iPKO i Inteligo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   iPKO - centrum zarządzania finansami

   Dostęp do serwisu iPKO ma obecnie 8,2 mln klientów PKO Banku Polskiego, blisko 4 mln z nich loguje się do niego minimum raz w miesiącu. Tą drogą realizują coraz więcej operacji bankowych, ale też załatwiają sprawy, które wcześniej wymagały wizyty w oddziale czy w urzędzie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  Pokaż więcej