Kolejne start-upy z szansą na rozwój dzięki „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”
26 kwietnia wystartowała czwarta edycja MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych programów wspierających rozwój start-upów technologicznych w Polsce. Spośród niemal 250 firm, które aplikowały do programu, zespół polskich i międzynarodowych ekspertów wybrał 21 młodych spółek rozwijających unikalne technologie dla branży finansowej, energetycznej, rolniczej, ochrony zdrowia oraz przemysłu 4.0. Firmy zakwalifikowane do programu wezmą udział w akceleracji realizowanej w oparciu o know-how Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych.
– Dzięki zaangażowaniu w projekt takich partnerów jak PKO Bank Polski, polskie start-upy zyskują nie tylko możliwość szybszego rozwoju przy wsparciu doświadczonych mentorów, ale także mogą liczyć na łatwiejszą komercjalizację opracowanych rozwiązań. Jesteśmy otwarci na innowacje i z uwagą śledzimy postępy w doskonaleniu start-upów biorących udział w programie, licząc na wyłonienie z ich grona technologii możliwych do wdrożenia w banku – mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.
Kolejne pięć start-upów w ścieżce „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”
Spośród 21 najlepszych start-upów technologicznych 4. edycji MIT Enterprise Forum Poland, pięć otrzymało szansę rozwoju w ścieżce „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Młode firmy, które będą wspierane przez mentorów PKO Banku Polskiego, to:
- BillTech – platforma do automatycznego opłacania rachunków, a także ich optymalizacji poprzez wyszukiwanie korzystniejszych warunków u dostawców.
- TuPrawnik – platforma typu marketplace pozwalająca na wybór odpowiedniego prawnika do konkretnej sprawy.
- CallBee – aplikacja umożliwiająca dużym społecznościom pracę zdalną m.in. z zakresu telemarketingu, ankiet i callcenter, za pośrednictwem smartfonu.
- Swarmcheck – narzędzie do wyboru użytecznych informacji, umożliwiające łatwiejsze gromadzenie wiedzy i jej ocenę poprzez wykorzystanie potencjału inteligencji zbiorowej w otoczeniu klienta.
- Sharelock – platforma pozwalająca na zawieranie i zarządzanie smart kontraktami wykorzystując technologię Blockchain.
Program przyspiesza doskonalenie start-upów
Celem programu MIT Enterprise Forum Poland jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Początkujący przedsiębiorcy zyskują m.in. dostęp do zaplecza technicznego i technologicznego partnerów projektu, międzynarodowego grona mentorów i ekspertów, a także wsparcie rynkowych liderów takich jak PKO Bank Polski.
Program akceleracyjny realizowany przy wsparciu Banku pozwolił do tej pory rozwinąć skrzydła 70 start-upom, z których 22 współpracowały bezpośrednio z instytucją nad rozwojem swoich produktów. W czwartej edycji, młodzi przedsiębiorcy, którzy zakwalifikowali się do programu, zawalczą także o nagrodę w konkursie CVC Young Innovator Awards – 100 tys. zł na rozwój biznesu.
PKO Bank Polski wspiera rozwój innowacji
W ramach „Let`s Fintech with PKO Bank Polski” bank poszukuje rozwiązań z branży fintech, gotowych do przeprowadzenia pilotaży wewnętrznych oraz produkcyjnych. Model współpracy banku ze startupami, które z sukcesem przejdą etap akceleracji, opiera się na czterech następujących po sobie, choć niezależnych od siebie, elementach: implementacja, pilotaż rozwiązania, wsparcie rozwoju i ewentualna inwestycja kapitałowa. W ciągu ostatnich 24 miesięcy, bank zrealizował trzy edycje ścieżki „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Przeanalizowano ponad 220 zgłoszeń, a wśród 22 rozwiązań akcelerowanych przy wsparciu 30 mentorów z banku, trzy zostały wdrożone. Kolejnych sześć znajduje się w fazie końcowych testów.
PKO Bank Polski jako organizacja otwarta na innowacje posiada infrastrukturę techniczną przystosowaną do rozwoju nowatorskich projektów. Start-upy uczestniczące w akceleracji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” mają do dyspozycji sześć oddziałów laboratoryjnych, które pomogą w testowaniu nowych rozwiązań, infrastrukturę IT dopasowaną do swoich potrzeb, dostęp do zasobów technologicznych banku czy spotkania warsztatowe z mentorami banku.
Paweł Wierciński
starszy specjalista w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodawców
PKO Bank Polski zdobywcą kolejnej statuetki Złotego Bankiera w kategorii kredyt hipoteczny
Stażyści na start! Ruszyła kolejna edycja Akademii stażowej w PKO Banku Polskim
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?