2018.11.09

Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

Ponad 100 rozmów z młodymi ludźmi, którzy chcą budować swoją ścieżkę kariery w finansach odbyli eksperci PKO Banku Polskiego podczas jesiennych Absolvent Talent Days w Krakowie. Studenci i absolwenci uczelni interesowali się m.in. przebiegiem procesu rekrutacji, udziałem w Akademiach Stażowych oraz możliwością podjęcia pracy w największym polskim banku. Ciekawa okazała się także, po raz pierwszy zaprezentowana na targach pracy, oferta dla marzących o własnym biznesie – możliwość współpracy agencyjnej z PKO Bankiem Polskim.

Udział w targach pracy to jeden ze sprawdzonych sposobów na lepsze poznanie potencjalnego pracodawcy i oferowanych przez niego warunków zatrudnienia czy stażu. 6 listopada podczas Absolvent Talent Days w Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie studenci i absolwenci mieli wyjątkową okazję osobiście porozmawiać z ekspertami HR oraz działu sprzedaży PKO Banku Polskiego.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odbyliśmy ponad sto rozmów ze studentami i absolwentami, którzy chcieliby rozpocząć swoją karierę w bankowości. Pytania najczęściej dotyczyły przyszłych zadań oraz procesu rekrutacji – mówi Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością.

A może praca w oddziale

Wielu młodych ludzi pytało nie tylko o staże, ale także o możliwości podjęcia stałej pracy w Banku. Aleksandra Peiker, kierownik zespołu obsługi klienta w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Krakowie, uczestniczyła w targach, gdyż jej oddział poszukuje doradców klienta indywidualnego. – To było dla mnie ciekawe doświadczenie. Spotkałam wielu młodych, otwartych ludzi, dla których praca w oddziale jest interesującą możliwością rozwoju zawodowego – mówi.

Karol, student III roku finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie już po raz drugi uczestniczył w targach pracy, ale pierwszy raz miał okazję porozmawiać z ekspertem potencjalnego pracodawcy. Zainteresowała mnie oferta stażu w ramach programu Akademii Profesjonalnego Doradcy w jednym z oddziałów w Krakowie. Elastyczne godziny pracy, wynagrodzenie i możliwość zatrudnienia na umowę zlecenie przekonały mnie, że warto podjąć próbę i złożyć swoją aplikację – dodaje.

Oferta dla przedsiębiorczych

Targi pracy w Krakowie były też pierwszymi, na których PKO Bank Polski przedstawił ofertę współpracy agencyjnej. Wspieramy przedsiębiorcze osoby, które już prowadzą własny biznes lub myślą o jego założeniu i poszukują branży, w której chcą się rozwijać. To właśnie do nich kierujemy naszą ofertę. Własna agencja, ale pod cieszącą się zaufaniem i rozpoznawalną w całej Polsce marką PKO Banku Polskiego, to niezależność zawodowa, a z drugiej strony duże udogodnienie szczególnie na początku prowadzenia własnego biznesu – podkreśla Anna Wiśniewska-Sobaś, menedżer  Biura Sprzedaży Sieci Agencyjnej PKO Banku Polskiego w Krakowie.

Poza możliwością rozmowy z bankowymi ekspertami, na gości odwiedzający bankowe stoisko czekało wiele atrakcji w tym: bankowe gadżety oraz możliwość udziału w grze, dzięki której (w formie zabawy) mogli sprawdzić, na ile struktury bankowe są środowiskiem, w którym by się odnaleźli.

Targowa jesień

Tej jesieni eksperci naszego Banku spotkali się już ze studentami i absolwentami podczas targów pracy w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Ciekawa oferta skierowana do kandydatów oraz marka PKO Banku Polskiego zachęcają do odwiedzenia naszego stoiska. Na przykład w Poznaniu kilkadziesiąt osób zainteresowanych pracą lub stażem w Banku zgłosiło się do naszych ekspertów ze szczegółowymi pytania dotyczącymi oferty zatrudnienia.–  Poznań to bardzo trudny rynek w pozyskiwaniu pracowników. Niskie bezrobocie, szeroka oferta pracodawców, powoduje że firmy coraz wcześniej myślą o poszukiwaniu najlepszych kandydatów. W związku z tym podczas Dni Kariery AIESEC w Poznaniu nie mogło zabraknąć również naszych ekspertów. Cieszymy się, że nasza oferta okazała się ciekawa dla tak wielu młodych ludzi – podkreśla Dawid Pawłowski.

Zapraszamy na spotkania z naszym ekspertami! 

 • 14 listopada – w Szczecinie, Targi Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim
 • 15 listopada – w Warszawie, warsztat na SGH „Adekwatność kapitałowa,      efektywność operacyjna w PKO Banku Polskim"
 • 24-25 listopada – w Warszawie, Hack Yeah

Sprawdźcie, kogo szukamy na www.pkobp.pl/kariera 

Lidia Sosnowska
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Staż w banku – korzyść dla obu stron

PKO Bank Polski „Firmą 100-lecia Niepodległości”

Najlepszy Doradca 2018 – prestiżowe wyróżnienie dla naszych pracowników

 

Pliki do pobrania

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej