2016.11.07

Od 25 lat inwestorzy czują się u nas jak w domu

Zawsze jest dobry czas, aby zacząć inwestować, a jesień wyjątkowo sprzyja finansowej motywacji. Prawdziwą szkołą inwestycji jest… giełda!

Od 25 lat inwestorzy czują się u nas jak w domu

Nowoczesne narzędzia, łatwa dostępność do informacji i fachowe doradztwo to duża pomoc dla inwestorów giełdowych. Fachowe wsparcie jest szczególnie ważne dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na „parkiecie” Giełdy Papierów Wartościowych.

Na początek rachunek w DM PKO Banku Polskim

Nie inwestowałeś wcześniej na giełdzie lub chcesz spróbować ponownie swoich sił? Teraz w DM PKO Banku Polskim masz okazję ropocząć aktywność giełdową na atrakcyjnych warunkach. Odwiedź jedną z naszych placówek i otwórz rachunek inwestycyjny, a otrzymasz od nas do 30 czerwca 2017 roku niskie prowizje od zleceń internetowych:

 • 0,29 proc. na rynku akcji (min. 5 zł),
 • 5 zł za kontrakt indeksowy.

Dodatkowo nie zapłacisz opłaty za prowadzenie rachunku w 2016 oraz 2017 roku. Nie czekaj, wypróbuj rachunek w DM PKO Banku Polskim (warunki promocji na www.dm.pkobp.pl/25lat) i sięgnij po atrakcyjną prowizję.

Prosta operacja

Założenie rachunku inwestycyjnego – czyli prowadzonego przez dom maklerski konta, na którym są zapisywane informacje o naszych środkach i instrumentach finansowych, a także o dokonanych transakcjach i składanych dyspozycjach – to prosta i bezpłatna operacja. Cały proces zajmie zaledwie kilka minut. Potrzebne będą: dowód osobisty lub paszport oraz dane urzędu skarbowego, w którym składamy deklaracje podatkowe. Można to zrobić w jednym z 33 Punktów Obsługi Klienta Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego oraz ponad 1100 Punktach Usług Maklerskich (PUM) na terenie całego kraju zlokalizowanych w oddziałach Banku. Podczas zakładania rachunku zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety zawierającej pytania dotyczące między innymi zakresu wiedzy finansowej czy akceptowalnego przez nas poziomu ryzyka inwestycji. Bezpłatny dostęp do rachunku inwestorom zapewnia nowoczesny internetowy system transakcyjny Supermakler, także w wersji tabletowej i mobilnej. Ponadto klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z usług maklerskich za pośrednictwem serwisów iPKO lub Inteligo. Rachunek inwestycyjny można też założyć wspólnie ze współmałżonkiem, pod warunkiem że mamy wspólnotę majątkową. Do jego otwarcia wymagana jest wizyta obojga współwłaścicieli w placówce. Można także ustanowić pełnomocników – wymaga to pisemnej zgody oraz ustalenia rodzaju i zakresu pełnomocnictwa.

Przenieś aktywa do DM PKO Banku Polskiego

Posiadasz aktywa w innym biurze lub domu maklerskim? Przenieś do nas swoje akcje notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Możesz w ten sposób uzyskać zwrot kosztów z tytułu przeniesienia instrumentów finansowych do DM PKO Banku Polskiego, z prowizji od zleceń wykonanych za naszym pośrednictwem nawet do kwoty 3 tys. zł.

Skorzystaj z naszej promocji, a do 30 czerwca 2017 roku otrzymasz od nas wyjątkowo niskie prowizje od zleceń internetowych:

 • 0,17 proc. na rynku akcji (min. 5 zł)
 • 5 zł za kontrakt indeksowy

Dodatkowo jeśli w dniu 31 sierpnia 2016 roku nie posiadałeś w DM PKO Banku Polskim rachunku inwestycyjnego, to nie zapłacisz również opłaty za prowadzenie rachunku w 2016 oraz 2017 roku. Sprawdź warunki promocji na www.dm.pkobp.pl/25lat i już dziś sięgnij po atrakcyjną prowizję i zwrot do 3 tys. zł.

Czas na działanie

Handel instrumentami finansowymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8.45–17.05. Jednak mając dostęp do systemu internetowego Supermakler oraz aplikacji mobilnych, możemy wysyłać zlecenia niezależnie od pory dnia, o ich przekazaniu do systemu giełdowego decyduje bowiem termin sesji, na którą zostało złożone, oraz jego ważność.

Klienci o inwestowaniu

Inwestuję głównie przez internet, wcześniej przeprowadzając dokładną analizę rynku i sytuacji gospodarczej. Głównie są to kontrakty terminowe – WIG 20 i instrumenty pochodne. Staram się to robić chociaż raz w tygodniu. Moją największą porażką inwestycyjną był przemysł energetyczny. Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z giełdą, radzę starannie szacować ceny inwestycji i przede wszystkim czekać na okazje.

Andrzej Kucharski

Zwykle inwestuję w akcje i obligacje. Strzałem w dziesiątkę okazało się zainwestowanie w nowe technologie i firmy związane z szeroko pojętym internetem. Nie udały mi się natomiast inwestycje związane z branżą paliwową. Nowym inwestorom polecam dużo czytać i, tak jak ja, korzystać z pomocy doradców biura maklerskiego, choć decyzje inwestycyjne podejmuję samodzielnie.

Anna Wyrostek

 • Danuta OchałaPoczątek drogi do inwestowania to otwarcie rachunku papierów wartościowych. Dostęp do niego jest możliwy poprzez aplikację Supermakler, telefon lub bezpośrednio w POK. Większość klientów w momencie otwarcia rachunku aktywuje dostęp do serwisu. Podczas rozmów z doradcami pytają m.in. o: oprocentowanie obligacji, ceny akcji konkretnych spółek notowanych na GPW, datę wypłaty i wysokość dywidendy, czy oraz w jakiej wysokości należy zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Moim zdaniem aby dobrze czuć się na giełdzie, kluczowa jest pasja do inwestowania. Im większa wiedza na temat rynku kapitałowego i dostępnych na nim instrumentów, tym więcej możliwości. Naszym klientom polecamy specjalistyczne portale oraz bezpłatne szkolenia prowadzone przez bankowych ekspertów.

  Danuta Ochała
  kierownik Punktu Obsługi Klienta DM w Poznaniu

 • Giełdowe ciekawostki

  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie działa już 25 lat!
  • Pierwsza sesja odbyła się we wtorek, 16 kwietnia 1991 roku i trwała kilka minut.
  • Akcje zaledwie pięciu spółek znalazły się na pierwszej sesji: Próchnik, Tonsil, Exbud, Kable i Tonsil (do dzisiaj na parkiecie przetrwała tylko pierwsza z nich).
  • W 1991 roku odbywała się tylko jedna sesja w tygodniu, w 1992 – dwie. Codzienny handel akcjami giełdowymi wprowadzono w 1994 roku.
  • Dziś na GPW jest blisko 900 spółek.
  • Średni dzienny obrót na rynku głównym wynosi 805 mln zł. Dla porównania – w całym 1991 roku obrót osiągnął 15 mln zł.
  • 10 listopada 2004 roku na giełdę wkroczył PKO Bank Polski i pobił ówczesny rekord obrotów - już po godzinie sprzedano niemal 60 mln akcji Banku.
 • 25 lat Domu Maklerskiego

  Dom Maklerski (DM) PKO Banku Polskiego jest jednym z pierwszych na polskim rynku – działa już 25 lat. Prowadzi blisko 340 tys. rachunków papierów wartościowych (inwestycyjnych i rejestrowych), zajmując trzecie miejsce wśród 40 uczestników rynku. Za swoje działania DM otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. miesięcznika „Forbes” za jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, funkcjonalność platformy internetowej, dostęp do informacji i notowań, jakość analiz i rekomendacji oraz ofertę edukacyjną. Dom Maklerski jest również wielokrotnym laureatem statuetki Byk i Niedźwiedź oraz nagród Giełdy Papierów Wartościowych. Od lat zajmuje czołową pozycję w rankingu domów maklerskich Book of Lists. W jego bieżącej edycji 2016/2017 był pierwszy.

Michał Zwoliński

Czytaj także:

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów na rynku akcji

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem rankingów Forbesa

  • Bankofinanse

   02018.10.17

   Autoryzacja transakcji kodem SMS dostępna w oddziałach PKO Banku Polskiego

   Klienci mogą już potwierdzać w placówkach wybrane dyspozycje kodem sms wysłanym na ich numer telefonu. W ten sposób autoryzują płatności oraz transakcje dotyczące lokat, pożyczki gotówkowej czy karty kredytowej. Taka forma autoryzacji dostępna jest we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego w Warszawie i jej okolicach oraz wybranych oddziałach w Krakowie, Poznaniu i Toruniu.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.16

   Bądź ostrożny! Nie daj się nabrać oszustom

   Oszuści podejmują kolejne próby wyłudzania pieniędzy, głównie od osób starszych. Manipulują na wiele sposobów – np. podając się przez telefon za policjanta z CBŚ, który rozpracowuje grupę przestępczą. Proszą o przekazanie pieniędzy na akcję policji, obiecując, że te zostaną później zwrócone.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.15

   Wszędzie dobrze, a w domach coraz lepiej

   Mieszkanie czy dom? Przed takim wyborem staje wiele polskich rodzin, decydujących się na zakup własnego lokum. Polacy coraz chętniej budują domy, a statystyki pokazują, że tak dużej liczby rozpoczętych budów nie obserwowano od lat. Według danych GUS w I połowie 2018 r. oddano do użytku 33 tys. domów – to 40 proc. wszystkich mieszkań oddanych w tym czasie do użytku. Jednocześnie wydano kolejnych 46,5 tys. pozwoleń na budowę domów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.10.12

   Zbieramy pamiątki na 100-lecie PKO Banku Polskiego

   Zbliża się setna rocznica istnienia PKO Banku Polskiego. Zachęcamy was do nadsyłania pamiątek związanych z Bankiem, np. archiwalnych fotografii czy dokumentów. Osoby, których materiały zostaną wykorzystane przy okazji świętowania jubileuszu, otrzymają bankowe upominki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.12

   Dobry zwyczaj: Pożyczaj z głową!

   Prawie połowa dorosłych Polaków spłaca kredyt – wynika z danych zgromadzonych przez Związek Banków Polskich. Łączna wartość wszystkich zobowiązań wyniosła na koniec 2017 r. prawie 553 mld zł. Za taką kwotę można by zbudować w co trzecim polskim mieście stadion wielkości PGE Narodowego!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.11

   Giełdowe ABECADŁO

   Giełda – dla jednych to sposób na zdobycie kapitału na rozwój biznesu, dla innych metoda na pomnożenie oszczędności, a jeszcze inni traktują ją jak zabawę w ryzykowną grę.

   więcej
  Pokaż więcej