2016.11.07

Od 25 lat inwestorzy czują się u nas jak w domu

Zawsze jest dobry czas, aby zacząć inwestować, a jesień wyjątkowo sprzyja finansowej motywacji. Prawdziwą szkołą inwestycji jest… giełda!

Od 25 lat inwestorzy czują się u nas jak w domu

Nowoczesne narzędzia, łatwa dostępność do informacji i fachowe doradztwo to duża pomoc dla inwestorów giełdowych. Fachowe wsparcie jest szczególnie ważne dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na „parkiecie” Giełdy Papierów Wartościowych.

Na początek rachunek w DM PKO Banku Polskim

Nie inwestowałeś wcześniej na giełdzie lub chcesz spróbować ponownie swoich sił? Teraz w DM PKO Banku Polskim masz okazję ropocząć aktywność giełdową na atrakcyjnych warunkach. Odwiedź jedną z naszych placówek i otwórz rachunek inwestycyjny, a otrzymasz od nas do 30 czerwca 2017 roku niskie prowizje od zleceń internetowych:

 • 0,29 proc. na rynku akcji (min. 5 zł),
 • 5 zł za kontrakt indeksowy.

Dodatkowo nie zapłacisz opłaty za prowadzenie rachunku w 2016 oraz 2017 roku. Nie czekaj, wypróbuj rachunek w DM PKO Banku Polskim (warunki promocji na www.dm.pkobp.pl/25lat) i sięgnij po atrakcyjną prowizję.

Prosta operacja

Założenie rachunku inwestycyjnego – czyli prowadzonego przez dom maklerski konta, na którym są zapisywane informacje o naszych środkach i instrumentach finansowych, a także o dokonanych transakcjach i składanych dyspozycjach – to prosta i bezpłatna operacja. Cały proces zajmie zaledwie kilka minut. Potrzebne będą: dowód osobisty lub paszport oraz dane urzędu skarbowego, w którym składamy deklaracje podatkowe. Można to zrobić w jednym z 33 Punktów Obsługi Klienta Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego oraz ponad 1100 Punktach Usług Maklerskich (PUM) na terenie całego kraju zlokalizowanych w oddziałach Banku. Podczas zakładania rachunku zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety zawierającej pytania dotyczące między innymi zakresu wiedzy finansowej czy akceptowalnego przez nas poziomu ryzyka inwestycji. Bezpłatny dostęp do rachunku inwestorom zapewnia nowoczesny internetowy system transakcyjny Supermakler, także w wersji tabletowej i mobilnej. Ponadto klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z usług maklerskich za pośrednictwem serwisów iPKO lub Inteligo. Rachunek inwestycyjny można też założyć wspólnie ze współmałżonkiem, pod warunkiem że mamy wspólnotę majątkową. Do jego otwarcia wymagana jest wizyta obojga współwłaścicieli w placówce. Można także ustanowić pełnomocników – wymaga to pisemnej zgody oraz ustalenia rodzaju i zakresu pełnomocnictwa.

Przenieś aktywa do DM PKO Banku Polskiego

Posiadasz aktywa w innym biurze lub domu maklerskim? Przenieś do nas swoje akcje notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Możesz w ten sposób uzyskać zwrot kosztów z tytułu przeniesienia instrumentów finansowych do DM PKO Banku Polskiego, z prowizji od zleceń wykonanych za naszym pośrednictwem nawet do kwoty 3 tys. zł.

Skorzystaj z naszej promocji, a do 30 czerwca 2017 roku otrzymasz od nas wyjątkowo niskie prowizje od zleceń internetowych:

 • 0,17 proc. na rynku akcji (min. 5 zł)
 • 5 zł za kontrakt indeksowy

Dodatkowo jeśli w dniu 31 sierpnia 2016 roku nie posiadałeś w DM PKO Banku Polskim rachunku inwestycyjnego, to nie zapłacisz również opłaty za prowadzenie rachunku w 2016 oraz 2017 roku. Sprawdź warunki promocji na www.dm.pkobp.pl/25lat i już dziś sięgnij po atrakcyjną prowizję i zwrot do 3 tys. zł.

Czas na działanie

Handel instrumentami finansowymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8.45–17.05. Jednak mając dostęp do systemu internetowego Supermakler oraz aplikacji mobilnych, możemy wysyłać zlecenia niezależnie od pory dnia, o ich przekazaniu do systemu giełdowego decyduje bowiem termin sesji, na którą zostało złożone, oraz jego ważność.

Klienci o inwestowaniu

Inwestuję głównie przez internet, wcześniej przeprowadzając dokładną analizę rynku i sytuacji gospodarczej. Głównie są to kontrakty terminowe – WIG 20 i instrumenty pochodne. Staram się to robić chociaż raz w tygodniu. Moją największą porażką inwestycyjną był przemysł energetyczny. Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z giełdą, radzę starannie szacować ceny inwestycji i przede wszystkim czekać na okazje.

Andrzej Kucharski

Zwykle inwestuję w akcje i obligacje. Strzałem w dziesiątkę okazało się zainwestowanie w nowe technologie i firmy związane z szeroko pojętym internetem. Nie udały mi się natomiast inwestycje związane z branżą paliwową. Nowym inwestorom polecam dużo czytać i, tak jak ja, korzystać z pomocy doradców biura maklerskiego, choć decyzje inwestycyjne podejmuję samodzielnie.

Anna Wyrostek

 • Danuta OchałaPoczątek drogi do inwestowania to otwarcie rachunku papierów wartościowych. Dostęp do niego jest możliwy poprzez aplikację Supermakler, telefon lub bezpośrednio w POK. Większość klientów w momencie otwarcia rachunku aktywuje dostęp do serwisu. Podczas rozmów z doradcami pytają m.in. o: oprocentowanie obligacji, ceny akcji konkretnych spółek notowanych na GPW, datę wypłaty i wysokość dywidendy, czy oraz w jakiej wysokości należy zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Moim zdaniem aby dobrze czuć się na giełdzie, kluczowa jest pasja do inwestowania. Im większa wiedza na temat rynku kapitałowego i dostępnych na nim instrumentów, tym więcej możliwości. Naszym klientom polecamy specjalistyczne portale oraz bezpłatne szkolenia prowadzone przez bankowych ekspertów.

  Danuta Ochała
  kierownik Punktu Obsługi Klienta DM w Poznaniu

 • Giełdowe ciekawostki

  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie działa już 25 lat!
  • Pierwsza sesja odbyła się we wtorek, 16 kwietnia 1991 roku i trwała kilka minut.
  • Akcje zaledwie pięciu spółek znalazły się na pierwszej sesji: Próchnik, Tonsil, Exbud, Kable i Tonsil (do dzisiaj na parkiecie przetrwała tylko pierwsza z nich).
  • W 1991 roku odbywała się tylko jedna sesja w tygodniu, w 1992 – dwie. Codzienny handel akcjami giełdowymi wprowadzono w 1994 roku.
  • Dziś na GPW jest blisko 900 spółek.
  • Średni dzienny obrót na rynku głównym wynosi 805 mln zł. Dla porównania – w całym 1991 roku obrót osiągnął 15 mln zł.
  • 10 listopada 2004 roku na giełdę wkroczył PKO Bank Polski i pobił ówczesny rekord obrotów - już po godzinie sprzedano niemal 60 mln akcji Banku.
 • 25 lat Domu Maklerskiego

  Dom Maklerski (DM) PKO Banku Polskiego jest jednym z pierwszych na polskim rynku – działa już 25 lat. Prowadzi blisko 340 tys. rachunków papierów wartościowych (inwestycyjnych i rejestrowych), zajmując trzecie miejsce wśród 40 uczestników rynku. Za swoje działania DM otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. miesięcznika „Forbes” za jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, funkcjonalność platformy internetowej, dostęp do informacji i notowań, jakość analiz i rekomendacji oraz ofertę edukacyjną. Dom Maklerski jest również wielokrotnym laureatem statuetki Byk i Niedźwiedź oraz nagród Giełdy Papierów Wartościowych. Od lat zajmuje czołową pozycję w rankingu domów maklerskich Book of Lists. W jego bieżącej edycji 2016/2017 był pierwszy.

Michał Zwoliński

Czytaj także:

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów na rynku akcji

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem rankingów Forbesa

  • Bankofinanse

   02018.07.16

   Nowości w iPKO

   Serwis PKO Banku Polskiego rozwija się i wprowadza nowe udogodnienia dla klientów. W iPKO klienci mogą korzystać już z nowego wyglądu formatek najpopularniejszych funkcji serwisu związanych z wykonywaniem płatności. Teraz formularze są bardziej przyjazne i intuicyjne dla klientów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.07.13

   PKO Bank Polski – drzwi do kariery!

   Bank jest dla nich często pierwszym miejscem, gdzie zdobytą na studiach wiedzę mogą zweryfikować i wykorzystać w praktyce. Zdobywają doświadczenie i umiejętności, które wykraczają poza programy wykładów realizowane na uczelniach. Ponad 20 studentów i absolwentów szkół wyższych od przeszło dwóch miesięcy poznaje nasz bank od środka.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.07.12

   Uważaj, gdzie i jak bankujesz – poznaj zasady bezpiecznego korzystania z internetu w publicznych sieciach Wi-Fi

   Według danych Komendy Głównej Policji, w 2017 r. miało miejsce 1,8 tys. ataków hakerskich na e-bankowość. Wielu cyberprzestępców wykorzystuje przy tym niewiedzę użytkowników, którzy chętnie bankują podłączeni np. do publicznych sieci Wi-Fi. Jak ustrzec się błędów skutkujących utratą pieniędzy i kradzieżą danych osobowych?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.07.10

   Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

   Zastanawiasz się, ile pieniędzy zabrać na urlop w górach, nad jeziorem lub morzem? Z kartą płatniczą PKO Banku Polskiego nie musisz szczegółowo planować wakacyjnego budżetu. Dostęp do jednej z największych sieci bankomatów w Polsce pozwoli ci podczas urlopu pobrać gotówkę w dowolnym miejscu i czasie. Do dyspozycji masz prawie 3,2 tys. bankomatów PKO BP na terenie całego kraju. W sezonie letnim, w miejscowościach cieszących się największą popularnością wśród urlopowiczów, Bank dodatkowo uruchamia bankomaty mobilne zlokalizowane w pobliżu plaży i innych atrakcji turystycznych.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.07.09

   Wakacje to czas łowów - nie daj się złapać hakerom w otwarte sieci!

   Wystarczy chwila nieuwagi, żeby nasze wakacje z upragnionego wypoczynku zamieniły się w poważny problem. Wszystko przez cyberprzestępców i zagrożenia, które czyhają na urlopowiczów m.in. w otwartych sieciach wi-fi, kawiarenkach internetowych lub ogólnodostępnych komputerach zlokalizowanych w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Za ich sprawą z dnia na dzień możemy stracić hasła do skrzynki e-mailowej lub mediów społecznościowych, a nawet wszystkie pieniądze zgromadzone na koncie w banku. Można się jednak przed tym ustrzec. Wystarczy czujność i przestrzeganie kilku podstawowych zasad.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.07.09

   Kantor wymiany walut w PKO Banku Polskim dostępny 24/7 w iPKO i IKO

   Kantor wymiany walut w PKO Banku Polskim działa już przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu zarówno w serwisie transakcyjnym iPKO, jak i w aplikacji mobilnej IKO. Najnowsza wersja IKO została też wzbogacona o kolejne udogodnienia w zakresie zarządzania kartami, m.in. zastrzeganie, zamawianie i aktywację karty oraz obsługę karty wielowalutowej.

   więcej
  Pokaż więcej