2017.11.17

PKO Bank Polski wśród wyróżnionych w konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

PKO Bank Polski został wyróżniony w kategorii odpowiedzialny biznes. Kapituła przyznała je za aktywne działania na rzecz wzrostu gospodarczego kraju i poprawę jakości życia społecznego, szczególnie za inicjatywy wspierające zrównoważony rozwój, odpowiadające na zróżnicowane potrzeby rynku, sprzyjające pracownikom i ich rodzinom oraz służące lokalnej społeczności.

Nominację w kategorii odpowiedzialny biznes dla Banku podczas Kongresu 590 odebrał Piotr Sadownik, przewodniczący Rady Nadzorczej PKO Banku Polskiego. Zwycięzcą w tej kategorii została Mlekovita. Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL - WZM" to laureat kategorii narodowy sukces, Melex - kategorii międzynarodowy sukces. Wszystkie te firmy są klientami PKO Banku Polskiego. Gratulujemy wygranej!

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Świadczy usługi bankowe dla milionów Polaków oraz wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw i samorządów. Strategia Banku, której hasłem jest „Wspieramy rozwój Polski i Polaków” koncentruje się na potrzebach i oczekiwaniach klientów, a ewolucja modelu biznesowego jest wynikiem digitalizacji życia społecznego i gospodarczego. Bank wprowadza rozwiązania, które pomagają wykorzystywać potencjał naszego kraju i odpowiadają na stojące przed Polską wyzwania rozwojowe. Jego projekty skupiają się na ułatwianiu społeczeństwu dostępu do usług mobilnych i internetowych – nie tylko związanych z bankowością. Współpracując z administracją rządową, upowszechnia usługi e-administracji będące ułatwieniem dla milionów obywateli i firm.

PKO Bank Polski od lat inicjuje działania na rzecz lokalnych społeczności ale także aktywizuje różne środowiska i zachęca do udziału w nich. Jest uznanym na rynku mecenasem sztuki i promotorem dokonań polskich artystów. Najważniejszym celem tych działań jest popularyzacja wartości kulturalnych, wzmacnianie więzi i wrażliwości społecznej. Angażuje się także w działania upamiętniające ważne wydarzenia z naszej historii pogłębiając wiedzę historyczną, utrwalając wartości patriotyczne oraz tożsamość narodową.

To już kolejne wyróżnienie w konkursie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W 2012 roku Bank był nominowany w kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu. Rok później został jej zwycięzcą, otrzymał też nominację w kategorii innowacyjność.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój krajowej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych. Do tegorocznej XV edycji zostało przesłanych 152 wniosków, z czego 142 spełniło wszystkie wymagania formalne. Kapituła, pod przewodnictwem prof. Krzysztof Opolski z Uniwersytetu Warszawskiego, nominowała 18 przedsiębiorstw do wyróżnienia w kategoriach: lider MŚP, narodowy sukces, międzynarodowy sukces, odpowiedzialny biznes, start-UP.PL i badania + rozwój.

Agnieszka Skalska
Specjalista PKO Bank Polski