2017.11.17

PKO Bank Polski wśród wyróżnionych w konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

PKO Bank Polski został wyróżniony w kategorii odpowiedzialny biznes. Kapituła przyznała je za aktywne działania na rzecz wzrostu gospodarczego kraju i poprawę jakości życia społecznego, szczególnie za inicjatywy wspierające zrównoważony rozwój, odpowiadające na zróżnicowane potrzeby rynku, sprzyjające pracownikom i ich rodzinom oraz służące lokalnej społeczności.

Nominację w kategorii odpowiedzialny biznes dla Banku podczas Kongresu 590 odebrał Piotr Sadownik, przewodniczący Rady Nadzorczej PKO Banku Polskiego. Zwycięzcą w tej kategorii została Mlekovita. Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL - WZM" to laureat kategorii narodowy sukces, Melex - kategorii międzynarodowy sukces. Wszystkie te firmy są klientami PKO Banku Polskiego. Gratulujemy wygranej!

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Świadczy usługi bankowe dla milionów Polaków oraz wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw i samorządów. Strategia Banku, której hasłem jest „Wspieramy rozwój Polski i Polaków” koncentruje się na potrzebach i oczekiwaniach klientów, a ewolucja modelu biznesowego jest wynikiem digitalizacji życia społecznego i gospodarczego. Bank wprowadza rozwiązania, które pomagają wykorzystywać potencjał naszego kraju i odpowiadają na stojące przed Polską wyzwania rozwojowe. Jego projekty skupiają się na ułatwianiu społeczeństwu dostępu do usług mobilnych i internetowych – nie tylko związanych z bankowością. Współpracując z administracją rządową, upowszechnia usługi e-administracji będące ułatwieniem dla milionów obywateli i firm.

PKO Bank Polski od lat inicjuje działania na rzecz lokalnych społeczności ale także aktywizuje różne środowiska i zachęca do udziału w nich. Jest uznanym na rynku mecenasem sztuki i promotorem dokonań polskich artystów. Najważniejszym celem tych działań jest popularyzacja wartości kulturalnych, wzmacnianie więzi i wrażliwości społecznej. Angażuje się także w działania upamiętniające ważne wydarzenia z naszej historii pogłębiając wiedzę historyczną, utrwalając wartości patriotyczne oraz tożsamość narodową.

To już kolejne wyróżnienie w konkursie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W 2012 roku Bank był nominowany w kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu. Rok później został jej zwycięzcą, otrzymał też nominację w kategorii innowacyjność.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój krajowej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych. Do tegorocznej XV edycji zostało przesłanych 152 wniosków, z czego 142 spełniło wszystkie wymagania formalne. Kapituła, pod przewodnictwem prof. Krzysztof Opolski z Uniwersytetu Warszawskiego, nominowała 18 przedsiębiorstw do wyróżnienia w kategoriach: lider MŚP, narodowy sukces, międzynarodowy sukces, odpowiedzialny biznes, start-UP.PL i badania + rozwój.

Agnieszka Skalska
Specjalista PKO Bank Polski

  • Z Banku

   02018.05.25

   Platynowa karta kredytowa PKO Banku Polskiego najtańsza na rynku

   Platynowa karta kredytowa od zawsze kojarzyła się z luksusem i produktem przeznaczonym dla najbogatszych. Dziś możesz mieć ja również ty! PKO Bank Polski obniżył cenę dla nowo wydawanych platynowych kart kredytowych do 250 zł rocznie, przy jednoczesnym zachowaniu bogatego zestawu usług dodatkowych dostępnych dla posiadaczy tych kart.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.25

   Data scientist – matematyk, programista i biznesmen w jednym

   Czym jest Big Data w bankowości, jakie cechy posiada specjalista data science oraz co trzeba zrobić, aby dołączyć do zespołu Banku? Na takie pytania odpowiedzi uzyskali studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, którzy 23 maja wzięli udział w warsztacie „Big Data w PKO Banku Polskim”.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.25

   „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – szansa rozwoju dla innowacyjnych przedsiębiorców

   „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” to autorski program akceleracyjny skierowany do start-upów oferujących nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych. Bank poszukuje również młodych firm chętnych do współpracy przy testowaniu środowiska API, które niedługo będzie służyć rozwojowi całego rynku usług fintech w Polsce. Młode firmy biorące udział w „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” otrzymają wsparcie w postaci zaplecza technologicznego i wiedzy. Start-upy, które przejdą proces rekrutacji, mogą także liczyć na wsparcie banku w procesie skalowania ich biznesu.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.24

   PKO Bank Polski otrzymał statuetkę „Lamparta 2018” za budowanie wizerunku marki nowoczesnego banku. Głosami oddanymi przez konkurencję w badaniu Kantar TNS zajął 2 miejsce.

   Celem działań PKO Banku Polskiego – zarówno biznesowych jak i społecznych – jest utrwalanie wizerunku marki jako polskiej, przyjaznej i godnej zaufania instytucji finansowej. Bank od lat rozwija relacje z otoczeniem, prowadząc aktywne działania na rzecz społeczeństwa i z jego udziałem. Wspiera wydarzenia i projekty edukacyjne, obywatelskie, kulturalne i charytatywne. W każdym obszarze działania PKO Bank Polski wykorzystuje najnowsze technologie. Tworząc i rozbudowując nowoczesne platformy komunikacji zwiększa dynamikę oraz efektywność dialogu, wzmacnia wizerunek i umacnia pozycję lidera polskiej bankowości.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.23

   Wciąż się uczę

   Za swój największy sukces zawodowy uważa zespół, którym kieruje. Ludzi zaangażowanych, godnych zaufania, kreatywnych i otwartych na zmiany. Iwona Michalska, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Dąbrowie Górniczej i jednocześnie trener wewnętrzny, w banku pracuje od 23 lat. Swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania ludźmi chętnie dzieli się z innymi profesjonalistami z branży HR.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.22

   Dobry start w 2018 rok. Najlepsze wyniki wśród banków

   PKO Bank Polski rozpoczął ten rok doskonałymi wynikami finansowymi. Zysk netto za I kw. 2018 r. wzrósł o ponad 44 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Przyczynił się do tego dalszy dynamiczny rozwój działalności biznesowej.

   więcej
  Pokaż więcej