2017.11.17

PKO Bank Polski wśród wyróżnionych w konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

PKO Bank Polski został wyróżniony w kategorii odpowiedzialny biznes. Kapituła przyznała je za aktywne działania na rzecz wzrostu gospodarczego kraju i poprawę jakości życia społecznego, szczególnie za inicjatywy wspierające zrównoważony rozwój, odpowiadające na zróżnicowane potrzeby rynku, sprzyjające pracownikom i ich rodzinom oraz służące lokalnej społeczności.

Nominację w kategorii odpowiedzialny biznes dla Banku podczas Kongresu 590 odebrał Piotr Sadownik, przewodniczący Rady Nadzorczej PKO Banku Polskiego. Zwycięzcą w tej kategorii została Mlekovita. Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL - WZM" to laureat kategorii narodowy sukces, Melex - kategorii międzynarodowy sukces. Wszystkie te firmy są klientami PKO Banku Polskiego. Gratulujemy wygranej!

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Świadczy usługi bankowe dla milionów Polaków oraz wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw i samorządów. Strategia Banku, której hasłem jest „Wspieramy rozwój Polski i Polaków” koncentruje się na potrzebach i oczekiwaniach klientów, a ewolucja modelu biznesowego jest wynikiem digitalizacji życia społecznego i gospodarczego. Bank wprowadza rozwiązania, które pomagają wykorzystywać potencjał naszego kraju i odpowiadają na stojące przed Polską wyzwania rozwojowe. Jego projekty skupiają się na ułatwianiu społeczeństwu dostępu do usług mobilnych i internetowych – nie tylko związanych z bankowością. Współpracując z administracją rządową, upowszechnia usługi e-administracji będące ułatwieniem dla milionów obywateli i firm.

PKO Bank Polski od lat inicjuje działania na rzecz lokalnych społeczności ale także aktywizuje różne środowiska i zachęca do udziału w nich. Jest uznanym na rynku mecenasem sztuki i promotorem dokonań polskich artystów. Najważniejszym celem tych działań jest popularyzacja wartości kulturalnych, wzmacnianie więzi i wrażliwości społecznej. Angażuje się także w działania upamiętniające ważne wydarzenia z naszej historii pogłębiając wiedzę historyczną, utrwalając wartości patriotyczne oraz tożsamość narodową.

To już kolejne wyróżnienie w konkursie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W 2012 roku Bank był nominowany w kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu. Rok później został jej zwycięzcą, otrzymał też nominację w kategorii innowacyjność.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój krajowej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych. Do tegorocznej XV edycji zostało przesłanych 152 wniosków, z czego 142 spełniło wszystkie wymagania formalne. Kapituła, pod przewodnictwem prof. Krzysztof Opolski z Uniwersytetu Warszawskiego, nominowała 18 przedsiębiorstw do wyróżnienia w kategoriach: lider MŚP, narodowy sukces, międzynarodowy sukces, odpowiedzialny biznes, start-UP.PL i badania + rozwój.

Agnieszka Skalska
Specjalista PKO Bank Polski

  • Bankofinanse

   02018.11.15

   3 miliony aplikacji IKO

   Klienci PKO Banku Polskiego co sekundę płacą mobilnie w internecie, a do IKO logują się już częściej niż do serwisu bankowości internetowej iPKO. IKO przekroczyło właśnie rekordową liczbę 3 mln aktywnych aplikacji.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.09

   Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

   Ponad 100 rozmów z młodymi ludźmi, którzy chcą budować swoją ścieżkę kariery w finansach odbyli eksperci PKO Banku Polskiego podczas jesiennych Absolvent Talent Days w Krakowie. Studenci i absolwenci uczelni interesowali się m.in. przebiegiem procesu rekrutacji, udziałem w Akademiach Stażowych oraz możliwością podjęcia pracy w największym polskim banku. Ciekawa okazała się także, po raz pierwszy zaprezentowana na targach pracy, oferta dla marzących o własnym biznesie – możliwość współpracy agencyjnej z PKO Bankiem Polskim.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.06

   PKO Bank Polski „Firmą 100-lecia Niepodległości”

   Głosy internautów i kapituła konkursu zdecydowały o tym, że PKO Bank Polski zwyciężył w plebiscycie „Firma 100-lecia Niepodległości”. Otrzymał również wyróżnienie za wdrażane innowacje finansowe zmieniające bankowość, począwszy od książeczek oszczędnościowych po aplikację mobilną IKO.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.06

   Rekordowy kwartał w 100-letniej historii PKO Banku Polskiego

   Sprawna realizacja strategii Banku, w warunkach bardzo dobrej sytuacji gospodarczej Polski, pozwoliła grupie Banku na osiągnięcie historycznie wysokiego wyniku finansowego. Pomimo stabilnych, historycznie najniższych stóp procentowych NBP, zysk Banku wzrasta w dwucyfrowym tempie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.11.05

   Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów

   Dzieła sztuki, zabytkowe samochody lub wykwintne trunki – to przykłady inwestycji w dobra luksusowe, które do niedawna były zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Ograniczenie inwestycji na rynku dóbr luksusowych w Polsce wynikało z potrzeby zaangażowania potężnych kwot oraz opłacenia profesjonalnego i godnego zaufania indywidualnego doradcy. Dziś w rynek dóbr luksusowych zainwestować może każdy – nawet bez milionów na koncie i eksperckiej wiedzy. Drzwi do wielkiego świata otwiera fundusz inwestycyjny PKO Dóbr Luksusowych Globalny.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.30

   Spotkaj się z ekspertami PKO Banku Polskiego na targach pracy w Krakowie!

   Planujesz karierę w finansach? Poszukujesz pracodawcy, który zapewnia ciekawy program stażowy? Przyjdź we wtorek 6 listopada na Absolvent Talent Days w Krakowie i odwiedź stoisko PKO Banku Polskiego.

   więcej
  Pokaż więcej