2017.12.11

Rekruterzy PKO Banku Polskiego w warszawskiej SGH!

By poznać charakter i umiejętności potencjalnych pracowników, nie wystarczy dwuminutowa rozmowa. Do lepszego zrozumienia ich oczekiwań i szerszego zaprezentowania oferty niezbędne jest dłuższe spotkanie i indywidualne podejście. Na takie właśnie rozwiązanie zdecydował się PKO Bank Polski w ramach Tygodnia z doradcami zawodowymi zorganizowanego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

None

Na klasycznych targach pracy, w jednym dniu przy stanowisku pracodawcy potrafi zjawić się kilkaset osób. Naturalnym jest, że w trakcie rozmów z przedstawicielami firmy można zyskać jedynie ogólny zarys warunków pracy. Na inny sposób zachęcania do podjęcia zatrudnienia wpadli przedstawiciele warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, organizując Tydzień z doradcami zawodowymi. W jego ramach zaprosili studentów i absolwentów uczelni na indywidualne sesje konsultacyjne z doradcami i rekruterami z firm Klubu Partnerów SGH. Jednym z nich był PKO Bank Polski.

Kto pierwszy, ten lepszy!

W trakcie imprezy umówiona grupa studentów (osoby, które zapisały się na rozmowy dzięki platformie internetowej uczelni) miała możliwość dowiedzieć się, jak wygląda praca i możliwości rozwoju w PKO Banku Polskim. Ze względu na indywidualne podejście, każdy z odwiedzjących stanowisko Banku umówiony był z doradcami na konkretną godzinę – zupełnie jak podczas prawdziwych rekrutacji. W takcie 45 minut mógł dowiedzieć się jak powinno wyglądać CV, jak przeprowadza się rozmowy rekrutacyjne oraz na co zwracać uwagę w trakcie ustalania warunków z pracodawcą. Oferowano również zatrudnienie na konkretne stanowiska i omawiano możliwość współpracy.

Jako rekruterzy, nie tylko przyjmujemy CV, czy zachęcamy do przesyłania aplikacji, ale przede wszystkim opowiadamy studentom o realizowanych w banku projektach, możliwościach podjęcia współpracy i programach stażowych. Ponadto informujemy jak przygotować dokumenty aplikacyjne, żeby nie tylko spełniały wymogi formalne, były przejrzyste, ale zainteresowały potencjalnego pracodawcę. Opowiadamy jakie umiejętności są cenne w zależności od charakterystyki poszczególnych obszarów naszego banku i o rozwój jakich kompetencji warto zadbać w związku z tym już teraz. Nie bez znaczenia jest również aspekt employer brandingowy. Tego typu wydarzenia pozwalają wzmocnić wizerunek Banku, jako nowoczesnego i stabilnego pracodawcy– mówi Joanna Leśniak z Biura Doświadczeń Pracownika PKO Banku Polskiego

Pracę w banku może znaleźć każdy

Obecność rekruterów i doradców PKO Banku Polskiego na uczelniach to nie przypadek. Kształcą one bowiem przyszłych specjalistów, których wiedza i umiejętności są pożądane w różnych obszarach banku, na wielu stanowiskach. Pracę w Banku mogą znaleźć zarówno ekonomiści, prawnicy, informatycy, jak i poloniści, psycholodzy, a nawet fizycy. Najważniejsza jest choć rozwoju, motywacja, chęć poznania specyfiki naszego Banku

Pracownicy nie z przypadku

Studenci, którzy zjawili się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na spotkaniach z przedstawicielami PKO Banku Polskiego, to osoby zmotywowane i ukierunkowane na pracę w banku. Młodzi ludzie wiedzieli, po co przyszli i chętnie poruszali tematy związane z bankowością, dopytując nie tylko o charakter pracy.

Dowiedziałem się o tym wydarzeniu dzięki doradcy zawodowemu z mojej uczelni. Studiuję finanse i rachunkowość ze specjalizacją bankowość. Przyszłość wiążę z pracą w banku. Rozmowa z doradcą PKO Banku Polskiego była zatem naturalnym wyborem. W trakcie spotkania dowiedziałem się jak wygląda rozmowa rekrutacyjna i czego oczekuje się od pracowników, a także jakie pytania warto zadać i czego unikać podczas rekrutacji. Doradzono mi też w kwestii przygotowania CV – podsumowywał rozmowę z doradcą Marek, student SGH.

Bezpośrednio po spotkaniu z doradcą udało nam się porozmawiać również z Jakubem, także studentem finansów i rachunkowości. – Jestem zainteresowany karierą w bankowości. Chciałem m.in. sprawdzić, czy moje CV jest odpowiednio przygotowane i jak jest odbierane przez potencjalnego pracodawcę. Porozmawiałem na temat bankowości inwestycyjnej i tego, co w tym zakresie oferuje PKO Bank Polski. Mam nadzieję, że istnieje szansa na podjęcie pracy w jednej z placówek banku. Dowiedziałem się również o tym, że niedługo ruszają programy stażowe w tym zakresie, z których z chęcią skorzystam.

Bartłomiej Pobocha

Czytaj także:

Wrocław szuka pracowników. XV Targi Pracy "Szybkie rekrutacje"

Targi pracy. Łódź wypływa na rynek pracy

loaderek.gifoverlay.png