2019.06.12

Szymon Wałach Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej

Dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim, Szymon Wałach został Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej. Kapituła Nagród XIV Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanego przez Związek Banków Polskich uhonorowała go za zaangażowanie w proces cyfrowej transformacji banku.

Ambasador Gospodarki Elektronicznej

Tytuł Ambasadora Gospodarki Elektronicznej przyznawany jest za aktywność w promowaniu, upowszechnianiu technologii informatycznych i edukacji w ich wykorzystywaniu we współczesnej gospodarce. Szymon Wałach wraz z zespołem, stawia na ciągły rozwój i doskonalenie technologiczne promując to w całej organizacji. Realizowany w PKO Banku Polskim program Transformacji Cyfrowej jest kontynuacją wielu projektów, wchodzących w skład strategii oraz kolejnym etapem budowy nowoczesnego multikanałowego banku. Jest realizowany w tzw. Nowym Modelu Pracy opartym na zwinnych metodykach zarządzania (Agile, Scrum), co oznacza szybsze dostarczanie produktów klientom, dzięki bardziej efektywnej współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Bank wprowadził m.in. autoryzację transakcji w oddziałach za pomocą SMS, uprościł proces składania wniosku kredytowego w aplikacji IKO oraz udostępnił specjalną platformę Sandbox API.

– PKO Bank Polski sukcesywnie zmienia się w firmę technologiczną. We współpracy ze środowiskiem start-upów budujemy innowacyjne rozwiązania, intensywnie rozwijamy kanały mobilne oraz zaawansowaną analitykę danych. Wdrażamy model zarządzania Agile, który pozwala znacznie przyspieszyć proces doskonalenia produktów i usług oraz udostępniania ich klientom – mówi Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski stawia na innowacje, a realizację tego celu umożliwia działająca w banku platforma rozwoju nowoczesnych technologii „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Przy jej pomocy bank poszukuje i rozwija perspektywiczne technologie, angażując do tego ekosystem start-upów i fintechów. Z możliwości współpracy z bankiem skorzystało kilkanaście młodych firm. Wśród nich jest m.in. polsko-brytyjska spółka Coinfirm umożliwiająca weryfikację autentyczności dokumentów bankowych w technologii blockchain, IC Solutions dostarczający narzędzie do utrwalania w formie elektronicznej tekstu pisanego za pomocą długopisu cyfrowego czy TuPrawnik tworząc narzędzie ułatwiające zdalne, szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu prawnego.

Kongres Gospodarki Elektronicznej to spotkanie przedstawicieli administracji publicznej, środowiska finansowego, naukowego, stowarzyszeń naukowo-technicznych i firm oddziaływujących na rozwój gospodarki elektronicznej w Polsce. Nagrody Kapituły Kongresu przyznawane są w kilku kategoriach. Dotychczas nagrody dla banku zdobyły m.in. Szkolne Kasy Oszczędności, aplikacja mobilna IKO, PKO Junior oraz dostęp do usług e-administracji przez bankowość elektroniczną. Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej jest także Adam Marciniak, wiceprezes PKO Banku Polskiego.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm

Pomagaj z Fundacją PKO Banku Polskiego i wygraj zegarek!

Partnerstwo doskonałe, czyli podwójna korzyść ze współpracy

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej