2019.06.12

Szymon Wałach Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej

Dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim, Szymon Wałach został Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej. Kapituła Nagród XIV Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanego przez Związek Banków Polskich uhonorowała go za zaangażowanie w proces cyfrowej transformacji banku.

Ambasador Gospodarki Elektronicznej

Tytuł Ambasadora Gospodarki Elektronicznej przyznawany jest za aktywność w promowaniu, upowszechnianiu technologii informatycznych i edukacji w ich wykorzystywaniu we współczesnej gospodarce. Szymon Wałach wraz z zespołem, stawia na ciągły rozwój i doskonalenie technologiczne promując to w całej organizacji. Realizowany w PKO Banku Polskim program Transformacji Cyfrowej jest kontynuacją wielu projektów, wchodzących w skład strategii oraz kolejnym etapem budowy nowoczesnego multikanałowego banku. Jest realizowany w tzw. Nowym Modelu Pracy opartym na zwinnych metodykach zarządzania (Agile, Scrum), co oznacza szybsze dostarczanie produktów klientom, dzięki bardziej efektywnej współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Bank wprowadził m.in. autoryzację transakcji w oddziałach za pomocą SMS, uprościł proces składania wniosku kredytowego w aplikacji IKO oraz udostępnił specjalną platformę Sandbox API.

– PKO Bank Polski sukcesywnie zmienia się w firmę technologiczną. We współpracy ze środowiskiem start-upów budujemy innowacyjne rozwiązania, intensywnie rozwijamy kanały mobilne oraz zaawansowaną analitykę danych. Wdrażamy model zarządzania Agile, który pozwala znacznie przyspieszyć proces doskonalenia produktów i usług oraz udostępniania ich klientom – mówi Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski stawia na innowacje, a realizację tego celu umożliwia działająca w banku platforma rozwoju nowoczesnych technologii „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Przy jej pomocy bank poszukuje i rozwija perspektywiczne technologie, angażując do tego ekosystem start-upów i fintechów. Z możliwości współpracy z bankiem skorzystało kilkanaście młodych firm. Wśród nich jest m.in. polsko-brytyjska spółka Coinfirm umożliwiająca weryfikację autentyczności dokumentów bankowych w technologii blockchain, IC Solutions dostarczający narzędzie do utrwalania w formie elektronicznej tekstu pisanego za pomocą długopisu cyfrowego czy TuPrawnik tworząc narzędzie ułatwiające zdalne, szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu prawnego.

Kongres Gospodarki Elektronicznej to spotkanie przedstawicieli administracji publicznej, środowiska finansowego, naukowego, stowarzyszeń naukowo-technicznych i firm oddziaływujących na rozwój gospodarki elektronicznej w Polsce. Nagrody Kapituły Kongresu przyznawane są w kilku kategoriach. Dotychczas nagrody dla banku zdobyły m.in. Szkolne Kasy Oszczędności, aplikacja mobilna IKO, PKO Junior oraz dostęp do usług e-administracji przez bankowość elektroniczną. Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej jest także Adam Marciniak, wiceprezes PKO Banku Polskiego.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm

Pomagaj z Fundacją PKO Banku Polskiego i wygraj zegarek!

Partnerstwo doskonałe, czyli podwójna korzyść ze współpracy