2017.12.04

Wrocław szuka pracowników. XV Targi Pracy „Szybkie rekrutacje”

Studia to czas, gdy wielu młodych ludzi łączy naukę ze zdobywaniem pierwszych doświadczeń zawodowych i zaczyna planować karierę. Aby znaleźć atrakcyjną pracę, trzeba śledzić rynek, monitorować dostępne oferty i szybko reagować. Okazją do tego będą XV Targi Pracy „Szybkie rekrutacje”, które już 12 grudnia odbędą się w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

None

Dzisiejszy, nowoczesny rynek pracy, według ekspertów nie należy do pracodawcy, a pracownika. To osoby poszukujące zatrudnienia, posiadające odpowiednie kompetencje, mogą przebierać w ofertach, stawiając warunki i oczekując odpowiednich profitów. Praktyka dzisiejszego rynku pracy stawia przed pracodawcami nowe wyzwania. Rekruterzy i specjaliści od HR muszą starać się o pozyskanie odpowiednich pracowników. Jednym z narzędzi poszukiwania kandydatów są wszelkiego rodzaju targi pracy, które pozwalają nie tylko promować firmę wśród aplikantów, ale również proponować im konkretne oferty uzależnione np. od profilu uczelni, która organizuje wydarzenie.

Celem targów pracy jest łączenie dwóch środowisk – studentów, absolwentów i osób szukających pracy z potencjalnymi pracodawcami. Impreza organizowana przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu jest otwarta dla wszystkich osób, nie tylko związanych z naszą uczelnią. To miejsce atrakcyjne także dla pracodawców. Uwzględniając dzisiejszy trudny rynek pracy, który należy w praktyce do pracownika, a nie pracodawcy, takie wydarzenia jak targi dają możliwość pozyskania kandydatów na stanowiska pracy – wyjaśnia Agnieszka Pijaczyńska, Dyrektor Biura Karier w WSB we Wrocławiu.

Wrocław szuka pracowników

Tegoroczna, 15. już edycja akademickich Targów Pracy organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, poświęcona będzie tzw. szybkim rekrutacjom. Na targach wystawi się 20 firm działających w branżach m.in.: logistycznej, informatycznej, turystycznej, finansowej i bankowej oraz doradczej. Znają one specyfikę uczelni oraz profil studentów, pod kątem których zostaną przygotowane oferty pracy, praktyk, staży.

Wrocławskie Targi Pracy 2017 odbędą się w trzech specjalnie przygotowanych strefach – wystawienniczej, konsultacyjnej oraz Strefie Aktywności Studenckiej, w której będą prezentować się koła naukowe działające na uczelni. W strefie konsultacji na uczestników targów czekać będą doradcy zawodowi, doradcy ds. przedsiębiorczości oraz specjaliści pomagający planować karierę lub założyć własną firmę. Każdy, kto przyjdzie na imprezę ze swoim CV, będzie mógł skorzystać z ich rekomendacji i poradzić się w kwestiach rozwoju zawodowego.

Zajrzyj do Banku!

Na wydarzeniu nie zabraknie również przedstawicieli PKO Banku Polskiego, który jest partnerem tegorocznych targów. – Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziemy czekać na osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia czy odbyciem praktyki bądź stażu w PKO Banku Polskim. Tym, którzy rozpoczynają drogę zawodową i poszukują swojej ścieżki kariery, opowiemy o możliwościach rozwoju, jakie daje pracodawca, niezależnie od posiadanego kierunku wykształcenia. Udzielimy też podpowiedzi odnośnie przygotowania profesjonalnego CV oraz będziemy przeprowadzać krótkie rozmowy wstępne z chętnymi na spotkanie z rekruterem – mówi Jolanta Kossak z Departamentu Spraw Pracowniczych PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

Jeśli aktywnie poszukujesz pracy lub interesują cię bardziej dogodne warunki zatrudnienia, nie czekaj – odwiedź akademickie Targi Pracy i znajdź najlepszą dla siebie ofertę! Zapraszamy do Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 29-31.

Bartłomiej Pobocha 

Czytaj także:

Sobota z pracodawcą w bydgoskim oddziale PKO Banku Polskiego

Targi pracy. Łódź wypływa na rynek pracy

PKO Bank Polski na Giełdzie Pracy w Szczecinie. Ponad 1 tys. odwiedzających!

Pliki do pobrania

  • Z Banku

   02018.02.23

   PKO Bank Polski najcenniejszą marką finansową

   PKO Bank Polski jest najdroższą marką krajowego sektora finansowego. Marka polskiego lidera sektora bankowego w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2017 dziennika „Rzeczpospolita” wyceniona została na 2,7 mld złotych. Jest też trzecim najbardziej wartościowym brandem w kraju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.02.20

   Wakacje dwa razy w roku. Pozwól sobie to zaplanować

   Uczniowie i studenci dwa razy do roku mają szasnę odetchnąć od nauki i wytężonej pracy, bo w ich kalendarz na stałe wpisane są ferie zimowe i wakacje. A Ty? Też pozwalasz sobie na odpoczynek dwa razy do roku? Psychologowie są zgodni, że by nabrać właściwego dystansu do pracy i zrelaksować się naprawdę, należy zmienić otoczenie. Wyjazd bywa najlepszym rozwiązaniem. Często jednak nie możesz sobie na to pozwolić. Musisz wybierać – narty zimą lub kurort latem. Podpowiemy Ci, co zrobić, abyś mógł pozwolić sobie na jedno i drugie.

   więcej
  • Z Banku

   02018.02.20

   „Możesz wszystko, ale nie musisz” – nowa kampania Konta dla Młodych w PKO Banku Polskim

   Ruszyła kampania internetowa PKO Banku Polskiego „Możesz wszystko, ale nie musisz” z udziałem Macieja Musiała, jednego z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Motywem przewodnim kampanii jest akcentowanie poprzez humorystyczne sceny z udziałem Musiała atutów PKO Konta dla Młodych – wygody, mobilności i szybkości. Za otwarcie PKO Konta dla Młodych można otrzymać 100 zł do wydania na Allegro.

   więcej
  • Z Banku

   02018.02.15

   Rewitalizacja Rotundy PKO Banku Polskiego. Budowa części naziemnej

   PKO Bank Polski realizuje trzeci etapu prac związanych z rewitalizacją Rotundy – Oddziału 3 Banku. Obecnie montowane są elementy konstrukcyjne antresoli – kondygnacji 1 piętra. Na szkielet Rotundy złożą się: 21-tonowy słup o wysokości ponad 13,5 m, 13 podziemnych słupów obwodowych o wysokości 3,5-4 m oraz 48 słupów naziemnych, których wysokość wyniesie 11-13 m.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.02.14

   Panna młoda tuż za progiem, czyli jak sfinansować koszty ślubu i wesela

   Piękna suknia, szykowny garnitur, marsz Mendelsona i luksusowa limuzyna. Kwiaty, łzy wzruszenia, życzenia, a później zabawa do białego ranaByś mogła/mógł po latach stwierdzić, że były jak z bajki, jej scenariusz napisz już dziś i przygotuj się finansowo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.02.13

   Ekonomia na bank. II edycja projektu edukacji ekonomicznej PKO Banku Polskiego i Uniwersytetu Śląskiego

   Zarządzanie własnym budżetem, prowadzenie biznesu czy ubezpieczenia – wiedza z zakresu edukacji ekonomicznej, bez której trudno dziś sobie poradzić, jest szczególnie potrzebna młodym ludziom wchodzącym w dorosłe życie. Dlatego istotne, by przekazywali ją praktycy, jakimi są doświadczeni pracownicy banku. Rozpoczęła się II edycja projektu edukacyjnego Ekonomia na bank realizowanego przez PKO Bank Polski oraz Uniwersytet Śląski.

   więcej
  Pokaż więcej