2017.12.04

Wrocław szuka pracowników. XV Targi Pracy „Szybkie rekrutacje”

Studia to czas, gdy wielu młodych ludzi łączy naukę ze zdobywaniem pierwszych doświadczeń zawodowych i zaczyna planować karierę. Aby znaleźć atrakcyjną pracę, trzeba śledzić rynek, monitorować dostępne oferty i szybko reagować. Okazją do tego będą XV Targi Pracy „Szybkie rekrutacje”, które już 12 grudnia odbędą się w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

None

Dzisiejszy, nowoczesny rynek pracy, według ekspertów nie należy do pracodawcy, a pracownika. To osoby poszukujące zatrudnienia, posiadające odpowiednie kompetencje, mogą przebierać w ofertach, stawiając warunki i oczekując odpowiednich profitów. Praktyka dzisiejszego rynku pracy stawia przed pracodawcami nowe wyzwania. Rekruterzy i specjaliści od HR muszą starać się o pozyskanie odpowiednich pracowników. Jednym z narzędzi poszukiwania kandydatów są wszelkiego rodzaju targi pracy, które pozwalają nie tylko promować firmę wśród aplikantów, ale również proponować im konkretne oferty uzależnione np. od profilu uczelni, która organizuje wydarzenie.

Celem targów pracy jest łączenie dwóch środowisk – studentów, absolwentów i osób szukających pracy z potencjalnymi pracodawcami. Impreza organizowana przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu jest otwarta dla wszystkich osób, nie tylko związanych z naszą uczelnią. To miejsce atrakcyjne także dla pracodawców. Uwzględniając dzisiejszy trudny rynek pracy, który należy w praktyce do pracownika, a nie pracodawcy, takie wydarzenia jak targi dają możliwość pozyskania kandydatów na stanowiska pracy – wyjaśnia Agnieszka Pijaczyńska, Dyrektor Biura Karier w WSB we Wrocławiu.

Wrocław szuka pracowników

Tegoroczna, 15. już edycja akademickich Targów Pracy organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, poświęcona będzie tzw. szybkim rekrutacjom. Na targach wystawi się 20 firm działających w branżach m.in.: logistycznej, informatycznej, turystycznej, finansowej i bankowej oraz doradczej. Znają one specyfikę uczelni oraz profil studentów, pod kątem których zostaną przygotowane oferty pracy, praktyk, staży.

Wrocławskie Targi Pracy 2017 odbędą się w trzech specjalnie przygotowanych strefach – wystawienniczej, konsultacyjnej oraz Strefie Aktywności Studenckiej, w której będą prezentować się koła naukowe działające na uczelni. W strefie konsultacji na uczestników targów czekać będą doradcy zawodowi, doradcy ds. przedsiębiorczości oraz specjaliści pomagający planować karierę lub założyć własną firmę. Każdy, kto przyjdzie na imprezę ze swoim CV, będzie mógł skorzystać z ich rekomendacji i poradzić się w kwestiach rozwoju zawodowego.

Zajrzyj do Banku!

Na wydarzeniu nie zabraknie również przedstawicieli PKO Banku Polskiego, który jest partnerem tegorocznych targów. – Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziemy czekać na osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia czy odbyciem praktyki bądź stażu w PKO Banku Polskim. Tym, którzy rozpoczynają drogę zawodową i poszukują swojej ścieżki kariery, opowiemy o możliwościach rozwoju, jakie daje pracodawca, niezależnie od posiadanego kierunku wykształcenia. Udzielimy też podpowiedzi odnośnie przygotowania profesjonalnego CV oraz będziemy przeprowadzać krótkie rozmowy wstępne z chętnymi na spotkanie z rekruterem – mówi Jolanta Kossak z Departamentu Spraw Pracowniczych PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

Jeśli aktywnie poszukujesz pracy lub interesują cię bardziej dogodne warunki zatrudnienia, nie czekaj – odwiedź akademickie Targi Pracy i znajdź najlepszą dla siebie ofertę! Zapraszamy do Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 29-31.

Bartłomiej Pobocha 

Czytaj także:

Sobota z pracodawcą w bydgoskim oddziale PKO Banku Polskiego

Targi pracy. Łódź wypływa na rynek pracy

PKO Bank Polski na Giełdzie Pracy w Szczecinie. Ponad 1 tys. odwiedzających!

Pliki do pobrania

  • Z Banku

   02018.09.24

   PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell

   PKO Bank Polski wszedł do grupy dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russell. Stało się to po wrześniowej reklasyfikacji naszego rynku do statusu rozwiniętego. PKO Bank Polski jest jedyną spośród 37 polskich firm, która trafiła do tej grupy. To wyraz uznania zarówno dla siły polskiej gospodarki i stopnia zaawansowania rozwoju rodzimego rynku kapitałowego, jak i dla wiodącej pozycji największego polskiego banku, jego dotychczasowych sukcesów oraz strategicznego potencjału do dalszego rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.24

   Akademik, własny pokój czy kawalerka? Dylemat studenta po wakacjach

   Wakacje powoli kończą się również dla studentów. To najwyższy czas, by znaleźć zakwaterowanie na kolejny rok nauki. Do wyboru jest kilka opcji: akademik, kawalerka lub większe mieszkanie, bądź pokój do wynajęcia – każda dostosowana do indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego sprawdzamy, co rynek nieruchomości ma do zaoferowania studentom i ile każe sobie za to płacić.

   więcej
  • Z Banku

   02018.09.21

   PKO Bank Polski wśród najatrakcyjniejszych pracodawców

   W rankingu Universum Poland po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką to główne atrybuty Banku, na które studenci szczególnie zwracają uwagę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.21

   Biometria, czyli bankowość za dotknięciem palca. Zapomnij o hasłach!

   Płatności zbliżeniowe, identyfikacja biometryczna, funkcjonalne aplikacje mobilne i ekspresowe przelewy to przykłady innowacji, o których jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło, a dziś z coraz większym trudem wyobrażamy sobie zarządzanie finansami bez nich. Eksperci PKO Banku Polskiego na bieżąco śledzą światowe trendy. Jakie nowinki ze świata bankowości i zaawansowanych technologii upowszechnią się w najbliższym czasie?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.20

   Profil godny zaufania

   Gdy nie masz czasu załatwiać formalności w urzędzie, możesz skorzystać z Profilu Zaufanego dostępnego w serwisie iPKO oraz Inteligo. Tak robi już prawie 300 tys. klientów PKO Banku Polskiego. W ten sposób wiele spraw urzędowych załatwisz bez wychodzenia z domu, a do tego szybko i bezpiecznie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.18

   PKO Bank Polski udomowił technologię blockchain

   Po kilku miesiącach intensywnych prac nad zastosowaniem technologii blockchain do potwierdzania autentyczności i niezmienności dokumentów wysyłanych przez bank drogą elektroniczną, PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania i rozpoczyna historyczną cyfrową wysyłkę do klientów.

   więcej
  Pokaż więcej