2018.10.30

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, laureatem „Polskiego Kompasu 2018”

Jako jedyny prezes instytucji finansowej Zbigniew Jagiełło otrzymał „Polski Kompas 2018”. Kapituła nagrody przyznawanej przez redakcję „Gazety Bankowej” doceniła go za odważne i długofalowe decyzje oraz konsekwencję w realizacji wizji PKO Banku Polskiego – lidera rynku, gotowego do starcia z największymi instytucjami finansowymi na świecie.

Zbigniew Jagiełło jest prezesem Zarządu PKO Banku Polskiego od 9 lat. W tym czasie zainicjował wiele istotnych projektów mających wpływ zarówno na kształt Grupy Kapitałowej Banku, jak i całego krajowego sektora bankowego. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego jest organizacją efektywną, nowoczesną i skoncentrowaną na kreowaniu wartości dodanej dla klientów, a szeroko pojęta cyfryzacja obejmuje wszystkie obszary działalności Banku. Jednym z ważniejszych dokonań jest zainicjowanie współpracy największych polskich banków, zakończone utworzeniem Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK. Dzięki sukcesowi tego projektu, dziś w Polsce płatności dokonywane z poziomu aplikacji w smartfonie są powszechne. PKO Bank Polski jest liderem bankowości mobilnej, a jego aplikacja mobilna IKO w ocenach użytkowników wypada najlepiej na świecie.

Skalę sukcesu obrazuje również wielkość aktywów wynosząca 300 mld zł. Jest to efekt zarówno dynamicznego wzrostu organicznego, jak i – po raz pierwszy w historii banku – zakończonych sukcesem akwizycji. Działania podejmowane systematycznie przez ostatnie 9 lat pozwoliły także na zwiększenie zaufania inwestorów. Na koniec III kwartału 2018 roku PKO Bank Polski był najcenniejszą polską firmą notowaną na GPW w Warszawie. Po zaklasyfikowaniu Polski do grupy krajów rozwiniętych przez globalną agencję indeksową FTSE Russell, Bank jako jedyny podmiot z naszego kraju znalazł się w grupie spółek dużych, stając obok takich światowych gigantów jak Apple czy Microsoft.

Wzrost Banku mocno wspiera transformacja cyfrowa, zarówno procesów wewnątrzbankowych, jaki i usług dla klientów. Bank jako pierwszy zaadoptował technologię blockchain do potwierdzania autentyczności i niezmienności dokumentów wysyłanych drogą elektroniczną.

W ubiegłym roku prezes Jagiełło był liderem rankingu Martis Consulting „Wycena polskich menedżerów TOP 30”, w którym jego wartość oszacowano na 521 mln zł, a także jednym z najlepszych szefów spółek skarbu państwa według rankingu „Ludzie rynku” zorganizowanego przez „Parkiet”. Był też nagrodzony w rankingu „Najskuteczniejszych prezesów 2017” przygotowanym przez redakcję „Harvard Business Review Polska” we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers oraz Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.

Gala „Polski Kompas” – inicjatywa redakcji „Gazety Bankowej” – odbyła się już po raz czwarty. Podczas uroczystości premierę miało czwarte wydanie „Polskiego Kompasu – Rocznika Instytucji Finansowych i Spółek Akcyjnych” oraz nagrodzono menedżerów aktywnie wspierających budowę silnej pozycji polskiej gospodarki na arenie europejskiej i światowej.

Czytaj także:

Chmura Krajowa – milowy krok w cyfryzacji polskiej gospodarki

Najlepszy Doradca 2018 – prestiżowe wyróżnienie dla naszych pracowników

PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell

 

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej