2019.03.22

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

Wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

– PKO Bank Polski obchodzi w tym roku 100-lecie działalności. Jest liderem bankowej ekstraklasy i cały czas szlifuje formę. Rok jubileuszowy Bank rozpoczął w doskonałej formie. Już w 2018 r. zrealizował cele finansowe zaplanowane na rok 2020, jest najwyżej wycenianą spółką notowaną na GPW w Warszawie i jako jedyna polska firma wszedł do grona dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russel. Wykorzystujemy innowacyjne technologie, by na miarę obecnych wyzwań budować ekosystem nowoczesnych usług, daleko wykraczający poza tradycyjną bankowość. To nasze zadanie na kolejne lata – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Bank rozwija się w szybkim tempie. Jego suma bilansowa na koniec 2018 r. wyniosła ponad 324 mld zł i jest najwyższą w historii. PKO Bank Polski utrzymuje najwyższe udziały w rynku kredytów, oszczędności oraz bankowości mobilnej, a jego klienci w sumie mają już prawie 3,3 mln aktywnych aplikacji IKO. Stawiając na innowacje, Bank wspiera rozwój startupów i fintechów w ramach programu akceleracji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. W ubiegłym roku, Bank jako technologiczny lider rynku powołał Operatora Chmury Krajowej, który działając jako platforma technologiczna i prawna, będzie stymulował rozwój innowacji w polskich przedsiębiorstwach.

Pozycję Banku wzmacnia Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. W 2018 r. wartość zrealizowanych obrotów Domu Maklerskiego wyniosła ponad 33 mld zł, co stanowiło 7,7 proc. obrotów rynku. W zakresie obrotu obligacjami do Domu Maklerskiego PKO należy blisko połowa obrotów rynku, co przekłada się na pozycję lidera. W ubiegłorocznym Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów uzyskał najwyższe noty we wszystkich dziewięciu kategoriach, tj. m.in.: bezawaryjność i szybkość platformy internetowej, funkcjonalność platformy informatycznej, profesjonalizmu pracowników, jakość analiz i rekomendacji. W giełdowym podsumowaniu roku został uznany Brokerem Roku 2018, najważniejszą nagrodą Giełdy Papierów Wartościowych. 

Osiągamy bardzo dobre wyniki, oferujemy szeroką paletę usług dla wszystkich grup klientów, mamy najlepszy zespół analityczny na rynku maklerskim, który nie ogranicza się już tylko do analizy spółek z GPW ale pokrywa największe spółki z regionu CEE. Cieszy fakt, że nasz nieustanny rozwój doceniają inwestorzy i branża – mówi Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” od 25 lat opisuje zjawiska, analizuje, prognozuje i wspiera decyzje inwestorów oraz specjalistów związanych z rynkiem kapitałowym. Co rok przyznaje też nagrody Byki i Niedźwiedzie dla najlepszych spółek, menedżerów i instytucji.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Karty i bankomaty z coraz większymi możliwościami

Czysta kalkulacja – wiosenne porządki za niewielkie pieniądze

E-urząd w PKO Banku Polskim