3D Secure – 1 maja włączamy wyższy poziom bezpieczeństwa
Od maja 2016 przy płaceniu za towary i usługi w internecie kartami wydanymi przez PKO Bank Polski obligatoryjnie będziemy korzystać z usługi 3D Secure (3DS). Jest to dodatkowy sposób zabezpieczenia transakcji w sieci, który polega na autoryzowaniu transakcji w serwisie internetowym banku przy pomocy jednorazowego hasła.
Fot. shutterstock.com
Robiąc zakupy na stronie sklepu, który stosuje zabezpieczenie 3DS, podczas płacenia zostajemy automatyczne przekierowani na stronę iPKO – po zalogowaniu podajemy jednorazowy kod (ze zdrapki, przesłanego z banku SMS-a lub wygenerowany przy pomocy tokena), po czym wracamy na stronę sklepu i kończymy zakup. W trakcie płatności Bank dokonuje weryfikacji danych karty, dostępnych środków oraz dodatkowego kodu autoryzacyjnego. Wykonujemy takie same czynności, jak przy potwierdzaniu operacji z rachunku np. przelewu wykonywanego z serwisu iPKO.
Do końca kwietnia usługę 3D Secure (3DS) posiadacze kart do kont w PKO mogą aktywować samodzielnie w serwisie iPKO. Wystarczy wejść na stronę i w zakładce ze „szczegółami karty” kliknąć „aktywuj” przy usłudze 3D Secure. Usługę 3DS można również aktywować z pomocą konsultanta z serwisu telefonicznego PKO (numer 801 307 307 lub +48 81 535 60 60 – opłata zgodna z taryfą operatora).
Od 1 maja posiadaczom kart PKO Banku Polskiego (z wyjątkiem kart Inteligo, dla których usługa zostanie włączona w późniejszym terminie) usługa 3DS zostanie aktywowana automatycznie. 3DS sprawia, że możemy dużo bezpieczniej kupować na stronach WWW. Sposób autoryzacji dla kart ze znakiem akceptacji Visa i Mastercard jest taki sam. Jedyną różnicą jest logo usługi dla danej organizacji płatniczej – prezentowane w prawym dolnym rogu stron iPKO, na których potwierdzamy transakcje. Dla kart Visa będzie to znak „Verified by Visa”, a dla Mastercard – „Mastercard SecureCode”. Takie same oznakowania pojawią się na stronach transakcyjnych serwisu, w którym robimy zakupy.
Grzegorz Culepa
Ekspert PKO Banku Polskiego
Bankowiki wyjaśnia:
Czytaj także:
Telefon pod ochroną
Vademecum bezpieczeństwa
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?