Dozwolone do lat 13
Zagadka na Dzień Dziecka: jeśli je masz, możesz na nim gromadzić i pomnażać swoje oszczędności. Mogą je mieć dzieci w wieku do 13 lat, ale wcześniej muszą o nie poprosić rodziców. Czy już wiecie, o co chodzi?
PKO Konto Dziecka! To unikalny na skalę światową produkt dla najmłodszych klientów banków, z którego korzysta już ponad 160 tys. młodych bankomaniaków. Poznaj jego zalety i możliwości.
Edukacja finansowa
Każdy rodzic, który posiada rachunek w PKO Banku Polskim, może założyć dziecku do 13. roku życia PKO Konto Dziecka. Jest ono powiązane z kontem rodzica, a oba rachunki bezpiecznie zarządzane przy pomocy internetowego serwisu transakcyjnego iPKO. Dodatkowo dziecko ma do dyspozycji specjalny serwis: junior.pkobp.pl – nowoczesny i przyjazny dla najmłodszym użytkownikom. Posiada elementy wspierające edukację finansową oraz rozwój przedsiębiorczości.
Zarówno logowanie, jak i korzystanie z jego wielu funkcjonalności jest bardzo proste i intuicyjne, a sam serwis ma ciekawą i atrakcyjną dla najmłodszych szatę graficzną. Ciekawe animacje uzupełniają efekty dźwiękowe, np. żyrafka Lokatka, która oprowadza po meandrach bankowości. Wszystko to sprawia, że korzystanie z konta jest dla dzieci super zabawą.
Innym elementem pomocnym w edukacji finansów osobistych jest możliwość zakładania wirtualnych skarbonek na poszczególne cele, np. nową grę, rower lub rolki. Dziecko uczy się zarządzania swoimi oszczędnościami, cierpliwości i oceny własnych możliwości finansowych. Dzieci mają do dyspozycji narzędzia, np. „Twój plan oszczędzania”, ułatwiające planowanie oszczędzanie. Serwis PKO Junior powiązany jest z serwisem iPKO, poprzez który rodzic ma wgląd w rachunek dziecka i może kontrolować realizowane przezeń operacje. Do założenia konta zachęca tez oprocentowanie rachunku – 3 proc. w skali roku (plus tygodniowa kapitalizacja odsetek) dla kwoty poniżej 2500 zł.
W czerwcu rodzic, który otworzy PKO Konta Dziecka, może też otrzymać za 0 zł kartę przedpłaconą z wizerunkiem bohatera kreskówki, np. Johny'ego Bravo lub Dextera. Karta może być zasilana z dowolnego rachunku bankowego – to świetny prezent na Dzień Dziecka, komunię lub dowolną inną okazję. Liczba kart w promocji jest ograniczona.
Bezpiecznie i bliżej dorosłości
PKO Konto Dziecka i karta przedpłacona PKO Junior dają dziecku możliwość poznania usług bankowych, z których korzystają rodzice. Ma ono możliwość inicjowania przelewów w serwisie Junior (które musi zaakceptować rodzic). Kartą Junior – w granicach kwoty, w jaką jest zasilona – dziecko może płacić, jak osoba dorosła w sklepach (również zbliżeniowo) i wypłacać gotówkę bankomatach. Może się nią posługiwać nie tylko wykorzystując tradycyjny „plastik”, ale również korzystać z naklejki zbliżeniowej lub tzw. Śmigacza, czyli breloka lub maskotki-żyrafy, którą można płacić zbliżeniowo i w internecie. Co trzeci wśród młodych użytkowników kart wybiera plastik z wizerunkiem bohatera kreskówek z Cartoon Network.
Korzystając z karty PKO Junior, dziecko może płacić i pobierać gotówkę jak dorosły, ale pozostaje pod pełną kontrolą rodzica. Właścicielem karty PKO Junior jest bowiem rodzic i to on przekazuje ją w użytkowanie dziecku. Jest ona zasiloną kwotą, o której zdecydował, a poza tym ustanowił limity poszczególnych rodzajów operacji – np. płatności w sklepie czy wypłat w bankomacie, których będzie dokonywał potomek. Jeśli dziecko zgubił kartę należy ją natychmiast zastrzec w serwisie transakcyjnym lub dzwoniąc na kartolinię 801 124 365 dostępną przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Zasilając kartę częściej, ale mniejszymi kwotami, zupełnie minimalizujemy ryzyko strat.
Więcej szczegółów na temat oferty Junior można znaleźć na stronie: http://www.pkobp.pl/dzieci-uczniowie-i-studenci/.
Grzegorz Culepa
Ekspert PKO Banku Polskiego
Czytaj także:
Karty płatnicze dla dzieci poniżej 13. roku życia
Świnka skarbonka 2.0
Bankodzieci
02019.07.03Pierwszy wakacyjny obóz dziecka
więcejKiedy zbliża się moment pierwszego wyjazdu na obóz naszego dziecka, często zaczynamy mieć wątpliwości, czy poradzi sobie w czasie letniego wypoczynku. Jednym z głównych problemów są finanse. Teraz wystarczy PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze i finanse pociechy mamy pod kontrolą!
Bankodzieci
02019.07.01PKO Junior, czyli oszczędzanie od najmłodszych lat
więcejOd sześciu lat, dzięki PKO Junior, najmłodsi Polacy gromadzą swoje oszczędności na rachunkach „PKO Konto Dziecka”. Pod nadzorem rodzica mogą wchodzić w świat odpowiedzialności za własne finanse i zdobywać podstawy wiedzy na ten temat.
Bankodzieci
02019.07.01Kolorowe absolutorium. Zakończyła się ósma edycja „Kolorowego Uniwersytetu”
więcejUniwersytet powszechnie kojarzy się z powagą profesorów oraz sal wykładowych. Dlatego trudno wyobrazić sobie gwar i śmiech dzieci w jego murach. A jednak! W Poznaniu było tak już po raz ósmy. Ponad 400 słuchaczy dziecięcego Kolorowego Uniwersytetu odebrało dyplomy z rąk prorektor UAM ds. kształcenia prof. Beaty Mikołajczyk.
Bankodzieci
02019.07.01Co zmienia się w programie 500+ od 1 lipca 2019?
więcejOd dziś można już składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+ również na pierwsze dziecko. Bez względu na dochód rodziny świadczenie otrzymają wszystkie dzieci do ukończenia 18. roku życia. W serwisie internetowym banku jest dostępny wniosek na okres 2019/2021.
Bankodzieci
02019.06.28Patria Nostra – nagrodzeni za pamięć o historii!
więcejPrawie 2700 uczniów i nauczycieli z około 650 szkół w Polsce, 300 zawodników z 75 szkół spoza granic kraju – tak wyglądała IV edycja konkursu historycznego Patria Nostra. Laureaci zostali nagrodzeni!
Bankodzieci
02019.06.1811 tysięcy uczniów w matematycznym starciu w Olsztynie!
więcejZnajdź sumę cyfr liczby 100 do potęgi 49 - 2019 albo znajdź wszystkie liczby pierwsze p, takie że p + 10 oraz p + 20 są również liczbami pierwszymi – to tylko przykładowe zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczestnicy XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. W Olsztynie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne laureatom matematycznych zmagań.