2015.02.02

Dynamiczny rozwój usługi V.me by Visa

Zalety portfela elektronicznego V.me by Visa - wygodę, szybkość i bezpieczeństwo płatności - doceniły już sklepy obsługujące blisko 45 proc. obrotów w polskim e-handlu. Prace nad udostępnieniem tej usługi prowadzi obecnie 12 banków, m.in. PKO Bank Polski.

Dynamiczny rozwój usługi V.me by Visa

  • Celem elektronicznego portfela od Visy jest ułatwienie robienia zakupów w sieci za pomocą kart płatniczych. Użytkownik tworzy nowe konto, podaje swoje dane i podpina do wirtualnego portfela karty płatnicze (maksymalnie 10; mogą to być także karty MasterCard).

Polacy coraz chętniej płacą kartami Visa za zakupy w internecie. W ciągu dwunastu miesięcy do końca czerwca 2014 r. wartość transakcji e-commerce dokonanych polskimi kartami Visa wyniosła niemal 900 mln euro, co oznacza wzrost o ponad 22 proc. w skali roku. W analogicznym okresie liczba transakcji wzrosła o ponad 33 proc.

- Konsumenci coraz częściej kupują online, przybywa także sklepów internetowych, w tym uruchamianych przez tradycyjne naziemne sieci detaliczne, jak również coraz popularniejsze staje się kupowanie za pomocą telefonu z wykorzystaniem aplikacji mobilnych. Visa Europe dostrzega ten potencjał, intensywnie rozwijając portfel elektroniczny V.me by Visa, którym można płacić u kluczowych e-detalistów. Dzięki temu wdrożeniu banki mogą lepiej zaspokajać potrzeby klientów, oczekujących szybkich, prostych i bezpiecznych metod płacenia w sieci przy użyciu różnorodnych - w tym mobilnych - urządzeń - komentuje Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Obecnie usługę portfela elektronicznego V.me by Visa udostępniają swoim klientom czołowi polscy agenci rozliczeniowi i integratorzy płatności obsługujący sklepy internetowe, tacy jak eCard, First Data Polska oraz Dotpay. Łącznie sieć akceptacji portfela obejmuje e-sklepy generujące blisko 45 proc. obrotów w polskim handlu internetowym. Poprzez portfel V.me by Visa można już zapłacić w sklepach online takich jak RTV EURO AGD, Merlin, Media Markt, Saturn, PKP Intercity, Audioteka, Cinema City, Piotr i Paweł, PolskiBus, Ticketpro, Alfa Star.

Portfel V.me by Visa oferuje obecnie ING Bank Śląski. Komercyjne wdrożenia usługi przez pierwsze z pozostałych 12 banków pracujących nad udostępnieniem V.me by Visa spodziewane są na przełomie I i II kw. 2015 r.

Polska jest jednym z czterech pierwszych krajów w Europie, które wdrożyły portfel elektroniczny V.me by Visa. Potencjał tego innowacyjnego rozwiązania sprawia, że w 2015 roku usługa będzie dostępna już w 12 europejskich krajach. Aktualnie, oprócz Polski, można z niego korzystać we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Pilotaże usługi prowadzą instytucje członkowskie Visa Europe w Niemczech, Norwegii, Szwecji i we Włoszech. W tym roku udostępnienie portfela swoim klientom planują banki w Czechach, Grecji, Słowacji i Szwajcarii. Na całym kontynencie zakupów za pomocą portfela można już dokonywać w ponad 30 tys. sklepów internetowych.

Warto pamiętać, że wielu konsumentów dokonuje zakupów u zagranicznych e-detalistów. Płatność kartą, m.in. za pomocą portfela V.me by Visa, to najprostsza i często jedyna metoda płatności za takie zakupy.

Źródło: Visa

Czytaj także:

Wszystko o płatnościach kartami zbliżeniowymi

Jak cofnąć decyzje finansowe? Usługa chargeback

loaderek.gifoverlay.png