Wszystko o IKO. Odcinek 11: zakładanie lokat w aplikacji IKO
Użytkownicy IKO mogą otwierać lokaty przez aplikację IKO w swoim telefonie, w dowolnym miejscu i czasie.
Lokaty mobilne mogą zakładać użytkownicy IKO, którzy korzystają z aplikacji powiązanej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim, w tym w Inteligo. Funkcjonalność ta jest dostępna dla telefonów z systemami Android, iOS i Windows Phone.
Po zalogowaniu się do IKO kodem PIN nadanym przy aktywacji aplikacji, wejdź w menu główne - poprzez "pociągnięcie" prawej krawędzi ekranu startowego w lewo. Wybierz ikonę "Lokaty" - przejdziesz w ten sposób do ekranu, na którym wyświetlają się dostępne w ofercie lokaty mobilne wraz z aktualnym oprocentowaniem. Wybierz interesującą cię opcję, klikając w nią. W aplikacji otworzy się ekran z opisem warunków lokaty. Po zapoznaniu się ze szczegółami lokaty, wskaż rachunek źródłowy, z którego chcesz pobrać środki do uruchomienia lokaty. Podaj kwotę lokaty, a następnie wybierz przycisk "załóż lokatę" znajdujący się na dole ekranu. Gotowe! Twoja lokata mobilna w IKO została założona.
Jeśli jesteś już posiadaczem lokat mobilnych w IKO, po kliknięciu w menu głównym w ikonkę "lokaty" otworzy Ci się ekran z listą założonych lokat. Po kliknięciu w lokatę możesz zobaczyć jej szczegóły - między innymi nazwę, oprocentowanie, datę zapadalności. Na dole ekranu znajduje się przycisk "zerwij lokatę" - w razie potrzeby, w każdej chwili możesz lokatę zerwać, a środki natychmiast wrócą na Twój rachunek powiązany z IKO. Zerwanie lokaty należy potwierdzić kodem PIN do aplikacji IKO.
Oszczędności wypracowane na lokatach mobilnych w IKO zostaną przelane po wygaśnięciu na rachunek, z którego otworzono lokatę, chyba że złożysz inną dyspozycję za pośrednictwem pracownika Banku. Uwolnione z lokaty środki możesz przeznaczyć na zakupy, za które zapłacisz mobilnie w sklepach stacjonarnych i internetowych lub gotówką wypłaconą bez użycia karty z ponad 10 tysięcy bankomatów akceptujących kody BLIK generowane przez aplikację IKO!
Karolina Tomczak
Ekspert PKO Bank Polski
Czytaj także:
Wszystko o IKO. Odcinek 1: aktywacja
Wszystko o IKO. Odcinek 2: wypłata gotówki z bankomatu kodem i czekiem BLIK
Wszystko o IKO. Odcinek 3: płacenie kodem BLIK z aplikacji IKO w sklepach tradycyjnych
Wszystko o IKO. Odcinek 4: płacenie w sklepach internetowych poprzez usługę "płacę z BLIK"
Wszystko o IKO. Odcinek 5: przelewy na numer telefonu w aplikacji IKO
Wszystko o IKO. Odcinek 6: przelewy zwykłe na numer rachunku bankowego, zdefiniowane i własne w aplikacji IKO
Wszystko o IKO. Odcinek 7: Generowanie i realizowanie 9-cyfrowych czeków BLIK w aplikacji IKO
Wszystko o IKO. Odcinek 8: szybkie płatności bez logowania do aplikacji IKO
Wszystko o IKO. Odcinek 9: wyszukiwanie najbliższych sklepów, bankomatów i oddziałów PKO Banku Polskiego na mapie w IKO
Wszystko o IKO. Odcinek 10: sprawdzanie salda i historii transakcji w IKO, kursów walut oraz korzystanie z trybu demo
Nowe technologie
02018.07.25Suma haszowa, czyli wstęp do blockchaina
więcejSuma haszowa stoi na straży informacji, które są przechowywane i przetwarzane w bazach opartych o łańcuch bloków.
Nowe technologie
02016.10.17Proste kroki do Profilu Zaufanego
więcejUtworzenie Profilu Zaufanego i podpisywanie wniosków oraz dokumentów jest bardzo proste. W kilku krokach można to zrobić za pośrednictwem bankowego serwisu transakcyjnego.
Nowe technologie
02015.11.16Nowe IKO - moc mobilnej bankowości
więcejPKO Bank Polski, lider bankowości mobilnej, wprowadza nową wersję aplikacji na telefony komórkowe. Wygodna, intuicyjna nawigacja zgodna z najnowszymi trendami, dostęp do rachunku i salda przed zalogowaniem, czy wykonywanie operacji bezpośrednio z głównego ekranu – to tylko niektóre z jej zalet. Użytkownicy IKO zyskują dostęp do pełnej bankowości za pośrednictwem telefonu. Obecnie z aplikacji mobilnej Banku korzysta ponad 370 tysięcy osób.
Nowe technologie
02015.07.29Wypłaty BLIK dostępne już w ponad 11 tys. bankomatów
więcejSieć bankomatów Euronet obsługujących wypłaty BLIK powiększyła się o blisko 850 maszyn. Bankomaty umieszczone są w oddziałach: Alior Banku, Credit Agricole, Getin Banku, Idea Banku oraz mBanku na terenie całej Polski.
Nowe technologie
02015.07.27„B” jak bezpieczna bankowość
więcej„Bankowali bezpiecznie”, czyli jak? Nie dali złowić się w sieć phishingu i nie padli ofiarą cyberprzestępców. Wypełnili bezbłędnie nasz test wiedzy, zwyciężyli i zdobyli nagrody. Znamy już laureatów konkursu „Bankuj bezpiecznie”. Jakie są ich rady dotyczące korzystania z bankowości?
Nowe technologie
02015.07.24Bank chce chodzić za nami krok w krok
więcejBanki chcą błyskawicznie reagować na potrzeby swoich klientów, a często nawet wyjść im naprzeciw. To od nas zależy, jak blisko zwiążemy się ze swoim bankiem.