2017.03.28

Oszczędzanie na jeden klik – Pierwsze Konto Oszczędnościowe dla dzieci do 18. roku życia

Atrakcyjnie oprocentowane Pierwsze Konto Oszczędnościowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia można teraz otwierać za pomocą kilku kliknięć w iPKO, potwierdzając operację narzędziem autoryzacyjnym, na przykład hasłem SMS.

Oszczędzanie na jeden klik

Dzieci i młodzież mogą rozpocząć oszczędzanie na swoim Pierwszym Koncie Oszczędnościowym, które jest uzupełnieniem kompleksowej oferty PKO Banku Polskiego adresowanej do rodziców oraz dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 13 lat, Pierwsze Konto Oszczędnościowe w serwisie bankowości internetowej iPKO otwiera rodzic, autoryzując cały proces kodem SMS lub kodem ze zdrapki. W przypadku dzieci w wieku 13-17 lat  proces otwarcia konta może zainicjować  zarówno dziecko, jak i rodzic, przy czym w obu przypadkach wymagana jest jeszcze autoryzacja drugiej osoby. Po otwarciu Pierwszego Konta Oszczędnościowego rodzic może zdefiniować kieszonkowe w postaci zlecenia stałego.

Pierwsze Konto Oszczędnościowe jest prowadzone w złotych i oprocentowane na poziomie 2 proc. w stosunku rocznym, jeśli saldo rachunku nie przekracza 10 000 zł. Środki powyżej tej kwoty oprocentowane są na poziomie 1,6 proc. Konto może być zasilane z dowolnego rachunku bankowego, w tym z rachunku rodzica, PKO Konta Pierwszego dla nastolatków lub PKO Konta Dziecka (w tym wypadku po akceptacji zainicjowanego przez dziecko przelewu). Konto premiuje systematyczność i stałość w oszczędzaniu w postaci atrakcyjnego bonusa, czyli dodatkowego 0,5 pp. (kapitalizowanego kwartalnie). Bonus  można uzyskać dzięki systematycznym wpłatom w wysokości od 20 zł do 1000 zł i braku wypłat przez 3 kolejne miesiące.

Bank nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie Pierwszego Konta Oszczędnościowego.

PKO Bank Polski od lat inicjuje i angażuje się w projekty związane z edukacją ekonomiczną dzieci i młodzieży. Trzon tych działań stanowią istniejące już ponad 80 lat Szkolne Kasy Oszczędności, które zostały zrewitalizowane przez Bank w 2012 roku – dziś dzieci oszczędzają w ramach atrakcyjnego serwisu internetowego SKO dostosowanego do ich potrzeb. Kolejnym precedensem w edukacji finansowej najmłodszych było wprowadzenie w połowie 2013 roku oferty PKO Junior, w ramach której dzieci do 13. roku życia mogą pod kontrolą rodziców korzystać m.in. z prawdziwego konta bankowego, karty płatniczej, specjalnego serwisu internetowego junior.pkobp.pl, a także z aplikacji mobilnej PKO Junior. Nastolatki w wieku 13-18 lat mogą korzystać z nowoczesnego PKO Konta Pierwszego z kartą oraz dostępem przez internet oraz aplikację mobilną. Łącznie PKO Bank Polski prowadzi łącznie około 500 tysięcy rachunków dla dzieci w wieku 0-18 lat.

Karolina Tomczak
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Oszczędzanie niejedno ma imię

iPKO - przelewy na kliknięcie

loaderek.gifoverlay.png