Piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Urządzamy pierwsze boisko dla małego piłkarza
Wielkie piłkarskie kariery rozpoczynają się… na podwórku. Gwiazdy światowego futbolu z lubością wspominają, jak w dzieciństwie rodziła się ich pasja do dyscypliny, która z czasem okazała się drogą na szczyt popularności i uznania. Jak zapewnić dziecku dobry start do piłkarskiej kariery, ile to kosztuje i jak ten wydatek pogodzić z ograniczonym domowym budżetem?
Pierwsze sportowe szlify zazwyczaj zdobywa się w spartańskich warunkach. Pokolenie dzisiejszych 30-latków doskonale pamięta piłkarskie rozgrywki odbywające się na placach zabaw, gdzie granice bramki wyznaczały przypadkowe słupki i odpowiednio ułożone szkolne plecaki.
– Dziś dzieciaki i ich rodzice niewielkim kosztem mogą zapewnić sobie znacznie lepsze warunki do gry rekreacyjnej. Zakup bramek i kilku pachołków do zaznaczenia pola gry znacząco przybliża nas do realiów, które znamy z muraw, gdzie mierzą się najlepsi – mówi Jarosław Kucharski z Football Academy Warszawa.
Kluczowe jego zdaniem jest wyposażenie przydomowego boiska w dopasowane do wieku dzieci bramki. Cena zależy od wielkości i konstrukcji. Najtańsze, zaprojektowane z myślą o najmłodszych zawodnikach, kosztują 55 zł za sztukę. Większy i nieco bardziej profesjonalny sprzęt to wydatek ok.1 tys. zł.
– Na początek warto zainwestować choćby w najtańszą konstrukcję. To bardzo istotne. Bramka ma określoną formę i niezwykle ważne dla dzieci oraz wyniku każdego meczu elementy: słupki oraz poprzeczkę. To urealnia sytuację meczową i pozwala od najmłodszych lat rozwijać precyzję. Starajmy się uczyć jej od samego początku przygody na boisku – dodaje Kucharski.
Najprostszym i dostępnym od ręki sposobem na sfinansowanie sprzętu jest zapłacenie za zakupy w sklepie sportowym kartą kredytową.
– To elastyczne rozwiązanie, które daje nam niemal nieograniczoną swobodę w planowaniu spłaty zaciągniętego zobowiązania. Decyzję o tym, w jakim tempie będziemy regulować należność wobec Banku, podejmujemy samodzielnie. W wakacje, kiedy zazwyczaj mamy więcej wydatków, możemy ograniczyć się do spłaty odsetek. Ale gdy na koncie pojawią się dodatkowe pieniądze, na przykład szef w pracy nagrodzi nas premią, mamy możliwość przelania na rachunek karty kredytowej większej kwoty, co obniży odsetki – tłumaczy Mariusz Krasuski z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łukowie.
Klienci PKO Banku Polskiego, którzy jeszcze nie posiadają karty kredytowej, mogą złożyć wniosek o jej wydanie w oddziałach na terenie całego kraju, telefonicznie lub w internetowym serwisie iPKO. Karta zostanie wydana w ciągu maksymalnie 10 dni roboczych. Dla niecierpliwych dobrą wiadomością będzie możliwość skorzystania z części limitu kredytowego już w momencie złożenia wniosku. Na życzenie klienta Bank uruchomi usługę Szybka gotówka i przeleje pieniądze na rachunek osobisty w ciągu jednego dnia roboczego.
Tomasz Sobkowicz
Czytaj także:
Marcin Radziwon – biznes zbudowany na miłości do piłki nożnej
Kredyt zaufania – zalety korzystania z karty kredytowej
BLIK i płacisz jak chcesz
Bankodzieci
02019.07.03Pierwszy wakacyjny obóz dziecka
więcejKiedy zbliża się moment pierwszego wyjazdu na obóz naszego dziecka, często zaczynamy mieć wątpliwości, czy poradzi sobie w czasie letniego wypoczynku. Jednym z głównych problemów są finanse. Teraz wystarczy PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze i finanse pociechy mamy pod kontrolą!
Bankodzieci
02019.07.01PKO Junior, czyli oszczędzanie od najmłodszych lat
więcejOd sześciu lat, dzięki PKO Junior, najmłodsi Polacy gromadzą swoje oszczędności na rachunkach „PKO Konto Dziecka”. Pod nadzorem rodzica mogą wchodzić w świat odpowiedzialności za własne finanse i zdobywać podstawy wiedzy na ten temat.
Bankodzieci
02019.07.01Kolorowe absolutorium. Zakończyła się ósma edycja „Kolorowego Uniwersytetu”
więcejUniwersytet powszechnie kojarzy się z powagą profesorów oraz sal wykładowych. Dlatego trudno wyobrazić sobie gwar i śmiech dzieci w jego murach. A jednak! W Poznaniu było tak już po raz ósmy. Ponad 400 słuchaczy dziecięcego Kolorowego Uniwersytetu odebrało dyplomy z rąk prorektor UAM ds. kształcenia prof. Beaty Mikołajczyk.
Bankodzieci
02019.07.01Co zmienia się w programie 500+ od 1 lipca 2019?
więcejOd dziś można już składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+ również na pierwsze dziecko. Bez względu na dochód rodziny świadczenie otrzymają wszystkie dzieci do ukończenia 18. roku życia. W serwisie internetowym banku jest dostępny wniosek na okres 2019/2021.
Bankodzieci
02019.06.28Patria Nostra – nagrodzeni za pamięć o historii!
więcejPrawie 2700 uczniów i nauczycieli z około 650 szkół w Polsce, 300 zawodników z 75 szkół spoza granic kraju – tak wyglądała IV edycja konkursu historycznego Patria Nostra. Laureaci zostali nagrodzeni!
Bankodzieci
02019.06.1811 tysięcy uczniów w matematycznym starciu w Olsztynie!
więcejZnajdź sumę cyfr liczby 100 do potęgi 49 - 2019 albo znajdź wszystkie liczby pierwsze p, takie że p + 10 oraz p + 20 są również liczbami pierwszymi – to tylko przykładowe zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczestnicy XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. W Olsztynie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne laureatom matematycznych zmagań.