Dlaczego Polacy lubią IKO?
O zaletach aplikacji IKO mówi Kamil Łyskawa, doradca Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Zielonej Górze.
IKO stało się bardzo popularne. To jakaś moda?
Jest popularne, ponieważ mamy świetną aplikację bankową, docenianą nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Nasze smartfony mają coraz więcej możliwości. Widzimy to i korzystamy z nich.
Wykorzystujemy je w pełni?
Tak, są jednak funkcje, z których użytkownicy korzystają szczególnie intensywnie. Jedną z nich jest możliwość sprawdzenia stanu konta. Nie trzeba mieć karty, iść do bankomatu, odwiedzać oddziału. Mogę powiedzieć, że to funkcja, która łączy pokolenia. Inne często wykorzystywane funkcje w IKO to przelewy oraz płatności BLIK w internecie.
Czy to znaczy, że osoby starsze również korzystają z IKO?
Oczywiście! Wyraźnie widać wzrost zainteresowania aplikacją wśród seniorów, szczególnie w przypadku funkcji sprawdzania salda czy historii rachunku.
Co Pan uważa za największe zalety IKO?
Po pierwsze – dostępność, bo dzięki aplikacji mamy zawsze bank przy sobie. IKO zapewnia możliwość wypłaty środków z bankomatu, zapłacenia za zakupy, wymiany waluty w każdym momencie i o każdej porze. To naprawdę wygodne. Po drugie – kontrola. Dzięki aplikacji wiemy ile i na jakie cele wydaliśmy swoje pieniądze, możemy zablokować dostęp do zgubionej karty oraz nadać jej PIN. Po trzecie – powszechność. Niezależnie od tego, czy mamy 16, czy 60 lat, czy mamy kredyt hipoteczny, czy pożyczkę gotówkową – każdy ma dostęp do tej samej aplikacji, z tymi samymi funkcjami. Każdy znajdzie w aplikacji bankowej IKO coś dla siebie i na swój sposób może z niej korzystać.
Telefon to nasz bank
Aż 81,5 proc. użytkowników IKO to posiadacze smartfonów z Androidem, 16,2 proc. ma urządzenia z systemem iOS, a 2,3 proc. z Windows Phone. W ciągu pięciu lat poprzez IKO dokonano ok. 130 mln transakcji, z czego najwięcej przypadało na przelewy, płatności BLIK w internecie i płatności zbliżeniowe. Liczba tych transakcji wzrosła, porównując okres od listopada 2017 r. do listopada 2018 r. o 143 proc. To obecnie, zdaniem użytkowników, najlepsza aplikacja na świecie.
Rozmawiał Piotr Dunaj
Czytaj także:
Nowości dla firm w PKO Banku Polskim
Popisz się umiejętnościami dzięki debetowi na koncie za zero złotych
PKO Bank Polski krajowym liderem finansowania handlu
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?