2019.01.28

PKO Bank Polski krajowym liderem finansowania handlu

W XIX edycji rankingu World's Best Trade Finance Providers niezależnego magazynu „Global Finance” PKO Bank Polski zdobył tytuł najlepszego partnera finansowania handlu w Polsce 2019. Bank triumfował w zestawieniu również w ubiegłym roku.

Kryteriami oceny były przede wszystkim wartość transakcji, udziały w rynku, jakość obsługi klientów oraz konkurencyjne ceny. Istotną kwestię stanowiła też innowacyjność wykorzystywanych technologii.

Atuty takie jak szybkość i sprawność operacyjna oraz profesjonalne doradztwo czynią z nas silnego i godnego zaufania partnera. Tytuł najlepszego banku wśród dostawców usług związanych z finansowaniem handlu w Polsce to dla nas ogromne wyróżnienie – mówi Aldona Sierzputowska, dyrektor Biura Finansowania Handlu.

PKO Bank Polski prowadzi zagraniczne oddziały korporacyjne w Niemczech i Czechach. Współpracuje z bankami działającymi we wszystkich istotnych dla polskich klientów krajach, oferuje rozliczenia międzynarodowe w ponad dwudziestu walutach m.in. w dolarze singapurskim oraz randzie RPA. Równolegle rozwijana jest oferta finansowania handlu międzynarodowego. Bank prowadzi Platformę Wsparcia Eksportu, stanowiącą kompleksowe zaplecze analityczne dla firm, które eksportują bądź dopiero planują poszerzenie swojej działalności poza granicami kraju.

„Global Finance” to międzynarodowy, specjalistyczny magazyn, który od 30 lat zajmuje się analizą rynku finansowego na świecie. Regularnie przeprowadza rankingi instytucji finansowych, a ich wyniki są godnym zaufania wyznacznikiem jakości dla globalnej społeczności finansowej. W grudniowym rankingu The World’s Best Foreign Exchange Providers „Global Finance” PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii na najlepszego polskiego dostawcę usług walutowych na rok 2019.

Agnieszka Skalska
Specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

Niezbędna w podróży. Wyjątkowa na co dzień. Karta PKO Mastercard Platinum to „prestiż i bezpieczeństwo” w portfelu

 

 

  • Bankofinanse

   02019.02.21

   Zacznij odkładać już dziś na przyszłoroczne ferie

   Powrót po feriach do pracy jest trudny, ale jeszcze trudniej jest wrócić do finansowej równowagi po wyjeździe, który nadszarpnął domowy budżet. Jak nie wpaść w tarapaty przez kilkudniowy wypad w góry? Pomyśl o tym już dziś i zacznij odkładać na przyszłoroczne ferie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.19

   PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa

   Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wystartował przedmiot „Praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa”. Podczas wykładów i warsztatów eksperci PKO Banku Polskiego, którzy na co dzień zajmują się cyberbezpieczeństwem i walczą z zagrożeniami w sieci, będą dzielić się swoją praktyczną wiedzą ze studentami. Nowy przedmiot to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

   Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

   Grupą najbardziej narażoną na próby wyłudzenia pieniędzy z rachunków bankowych są osoby starsze. W wielu miastach pracownicy naszych oddziałów, we współpracy z Departamentem Bezpieczeństwa, uczestniczą w szkoleniach, które mają uczulić seniorów na tego typu zagrożenia. W ostatnim czasie takie seminaria,, odbyły się w Zwoleniu i Lipsku. Kolejne, już niebawem, w Kozienicach.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.15

   40. rocznica wybuchu w Rotundzie. Pamiętamy!

   W 1979 r. w warszawskiej Rotundzie doszło do tragicznego wypadku. Wybuchł gaz, w wyniku czego zginęło 49 osób. Co roku Bank upamiętnia ofiary eksplozji składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.13

   Henryk Gruber – wizjoner swoich czasów

   W latach trzydziestych XX w. Prezes Henryk Gruber tchnął nowoczesność w PKO. Budował jej markę, zaufanie społeczne, potęgę finansową banku i wolnej Polski. Ten kapitał procentował w późniejszych latach.

   więcej
  Pokaż więcej