2019.01.28

PKO Bank Polski krajowym liderem finansowania handlu

W XIX edycji rankingu World's Best Trade Finance Providers niezależnego magazynu „Global Finance” PKO Bank Polski zdobył tytuł najlepszego partnera finansowania handlu w Polsce 2019. Bank triumfował w zestawieniu również w ubiegłym roku.

Kryteriami oceny były przede wszystkim wartość transakcji, udziały w rynku, jakość obsługi klientów oraz konkurencyjne ceny. Istotną kwestię stanowiła też innowacyjność wykorzystywanych technologii.

Atuty takie jak szybkość i sprawność operacyjna oraz profesjonalne doradztwo czynią z nas silnego i godnego zaufania partnera. Tytuł najlepszego banku wśród dostawców usług związanych z finansowaniem handlu w Polsce to dla nas ogromne wyróżnienie – mówi Aldona Sierzputowska, dyrektor Biura Finansowania Handlu.

PKO Bank Polski prowadzi zagraniczne oddziały korporacyjne w Niemczech i Czechach. Współpracuje z bankami działającymi we wszystkich istotnych dla polskich klientów krajach, oferuje rozliczenia międzynarodowe w ponad dwudziestu walutach m.in. w dolarze singapurskim oraz randzie RPA. Równolegle rozwijana jest oferta finansowania handlu międzynarodowego. Bank prowadzi Platformę Wsparcia Eksportu, stanowiącą kompleksowe zaplecze analityczne dla firm, które eksportują bądź dopiero planują poszerzenie swojej działalności poza granicami kraju.

„Global Finance” to międzynarodowy, specjalistyczny magazyn, który od 30 lat zajmuje się analizą rynku finansowego na świecie. Regularnie przeprowadza rankingi instytucji finansowych, a ich wyniki są godnym zaufania wyznacznikiem jakości dla globalnej społeczności finansowej. W grudniowym rankingu The World’s Best Foreign Exchange Providers „Global Finance” PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii na najlepszego polskiego dostawcę usług walutowych na rok 2019.

Agnieszka Skalska
Specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

Niezbędna w podróży. Wyjątkowa na co dzień. Karta PKO Mastercard Platinum to „prestiż i bezpieczeństwo” w portfelu

 

 

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej