2019.01.09

Niezbędna w podróży. Wyjątkowa na co dzień. Karta PKO Mastercard Platinum to „prestiż i bezpieczeństwo” w portfelu

Zakupy z kartą kredytową dają podwójną satysfakcję. Z realizacją swoich celów i planów nie musimy czekać do wypłaty. Ale to nie wszystko. Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na wyjątkowe korzyści, szczególnie jeśli karta, którą mają w portfelu to karta PKO Mastercard Platinum.

Niezbędna w podróży,

Karta PKO MC Platinum to nie tylko narzędzie płatnicze, ale przede wszystkim skrojony na potrzeby Klientów zestaw usług dodatkowych szczególnie przydatnych w czasie podroży, którego celem jest zapewnienie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa i komfortu.   

– W cenie rocznej opłaty za kartę posiadacze i użytkownicy karty zyskują dostęp do szerokiego pakietu ubezpieczeniowego z wyskokami sumami ubezpieczenia – mówi Katarzyna Kłodnicka, ekspert w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego Biuro Rozwoju Produktów PKO Bank Polski. – Posiadając kartę PKO MC Platinum nie trzeba przejmować się zakupem dodatkowego ubezpieczenia w przypadku wyjazdów zarówno dla siebie, jak i podróżującej z nami rodziny czy partnera.

Wyjątkowość „hojnego” pakietu ubezpieczeniowego w głównej mierze polega na szerokim zakresie zdarzeń ubezpieczeniowych jak i towarzyszących im wysokich sum ubezpieczeniowych. Ogromną zaletą jest brak konieczności włączania czy aktywowaniaubezpieczenia aby zadziałało. Nie trzeba również opłacać podróży kartą. Wystarczy być jej posiadaczem! Ubezpieczona jest osoba której imię i nazwisko znajduje się na karcie (posiadacz lub użytkownik) oraz podróżujący z nią członkowie rodziny czyli dzieci i współmałżonek lub partner życiowy.

W ramach jednej polisy dostępne jest m.in. ubezpieczenie:

 • z tytułu poniesionych kosztów leczenia w przypadku podróży zagranicznej – nawet do kwoty 400 tys. zł,
 • odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym – do kwoty nawet    1,2 mln zł w podróży zagranicznej; w Polsce podczas użytkowania roweru – do kwoty 10 tys. zł oraz podczas uprawiania sportów zimowych wysokiego ryzyka do kwoty – do kwoty 100 tys. zł,
 • zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym:
  - samochodzie – podróż zagraniczna (do równowartości 1 tys. EUR),
  - jachcie/houseboatci’e (podróż zagraniczna i w Polsce – do kwoty 4 tys. zł)
 • opóźnienia odjazdu/odlotu, kosztów rezygnacji z wyjazdu, kosztów skrócenia wyjazdu, bagażu podróżnego, sprzętu sportowego w podróży,
 • assistance rowerowe w Polsce.

Wyjątkowa na co dzień,

Mówiąc o karcie PKO Mastercard Platinum łatwiej wymienić to, czego nie oferuje niż wszystkie jej korzyści. Oprócz standardowych funkcjonalności takich jak m.in. płatności w sklepach czy w internecie, kartą można dokonywać płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem urządzenia mobilnego (aplikacją mobilną IKO: zbliżeniowo telefonem lub kodem BLIK, urządzeniem firmy Apple takim jak np. iPhone czy i Watch z Apple Pay lub zegarkiem marki Garmin z Garmin Pay). Dostępne są również szybkie płatności w internecie ­– również Apple Pay oraz BLIK.

Koszt karty zależy od tego, jak dużo z niej korzystamy. Jeśli nasze transakcje wynoszą średniomiesięcznie minimum 5 tys. zł, to za kartę nie zostanie pobrana opłata roczna, jeśli to połowa tej kwoty, czyli 2,5 tys. zł - 125 zł rocznie. Jeśli wykonujemy mniej transakcji, to koszt posiadania karty wynosi 250 zł na rok.

Inwestycja w punkt

Posiadacze i użytkownicy kart PKO Mastercard Platinum za dokonywanie transakcji u szerokiego grona partnerów programu mogą również zbierać punkty, a potem wymieniać je na wiele dodatkowych korzyści – wszystko to w ramach programu Mastercard Priceless Special (Płatności z nagrodami) – dodaje Katarzyna Kłodnicka.

Nagrodą za korzystanie z karty mogą być m.in.: vouchery na zakupy, bilety do kina, bilety lotnicze, wynajem samochodu i inne atrakcje towarzyszące rodzinnym podróżom, a także nagrody rzeczowe: akcesoria domowe, narzędzia, stylowe dodatki i multimedia.

Życie w wersji lux

W ramach opłaty rocznej za kartę posiadacze mają możliwość korzystania z usługi Concierge, czyli całodobowego wsparcia w czasie podróży i w domu. To m.in. pomoc Doradcy Concierge przy organizacji wolnego czasu np. rezerwacja miejsca w wymarzonym hotelu albo w renomowanej restauracji czy zdobycie biletów na najlepsze przedstawienie teatralne (to tylko część usług).

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów

Gramy w otwarte karty!

Oszczędzaj na marzenia, nie na marzeniach

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej