2019.01.09

Niezbędna w podróży. Wyjątkowa na co dzień. Karta PKO Mastercard Platinum to „prestiż i bezpieczeństwo” w portfelu

Zakupy z kartą kredytową dają podwójną satysfakcję. Z realizacją swoich celów i planów nie musimy czekać do wypłaty. Ale to nie wszystko. Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na wyjątkowe korzyści, szczególnie jeśli karta, którą mają w portfelu to karta PKO Mastercard Platinum.

Niezbędna w podróży,

Karta PKO MC Platinum to nie tylko narzędzie płatnicze, ale przede wszystkim skrojony na potrzeby Klientów zestaw usług dodatkowych szczególnie przydatnych w czasie podroży, którego celem jest zapewnienie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa i komfortu.   

– W cenie rocznej opłaty za kartę posiadacze i użytkownicy karty zyskują dostęp do szerokiego pakietu ubezpieczeniowego z wyskokami sumami ubezpieczenia – mówi Katarzyna Kłodnicka, ekspert w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego Biuro Rozwoju Produktów PKO Bank Polski. – Posiadając kartę PKO MC Platinum nie trzeba przejmować się zakupem dodatkowego ubezpieczenia w przypadku wyjazdów zarówno dla siebie, jak i podróżującej z nami rodziny czy partnera.

Wyjątkowość „hojnego” pakietu ubezpieczeniowego w głównej mierze polega na szerokim zakresie zdarzeń ubezpieczeniowych jak i towarzyszących im wysokich sum ubezpieczeniowych. Ogromną zaletą jest brak konieczności włączania czy aktywowaniaubezpieczenia aby zadziałało. Nie trzeba również opłacać podróży kartą. Wystarczy być jej posiadaczem! Ubezpieczona jest osoba której imię i nazwisko znajduje się na karcie (posiadacz lub użytkownik) oraz podróżujący z nią członkowie rodziny czyli dzieci i współmałżonek lub partner życiowy.

W ramach jednej polisy dostępne jest m.in. ubezpieczenie:

 • z tytułu poniesionych kosztów leczenia w przypadku podróży zagranicznej – nawet do kwoty 400 tys. zł,
 • odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym – do kwoty nawet    1,2 mln zł w podróży zagranicznej; w Polsce podczas użytkowania roweru – do kwoty 10 tys. zł oraz podczas uprawiania sportów zimowych wysokiego ryzyka do kwoty – do kwoty 100 tys. zł,
 • zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym:
  - samochodzie – podróż zagraniczna (do równowartości 1 tys. EUR),
  - jachcie/houseboatci’e (podróż zagraniczna i w Polsce – do kwoty 4 tys. zł)
 • opóźnienia odjazdu/odlotu, kosztów rezygnacji z wyjazdu, kosztów skrócenia wyjazdu, bagażu podróżnego, sprzętu sportowego w podróży,
 • assistance rowerowe w Polsce.

Wyjątkowa na co dzień,

Mówiąc o karcie PKO Mastercard Platinum łatwiej wymienić to, czego nie oferuje niż wszystkie jej korzyści. Oprócz standardowych funkcjonalności takich jak m.in. płatności w sklepach czy w internecie, kartą można dokonywać płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem urządzenia mobilnego (aplikacją mobilną IKO: zbliżeniowo telefonem lub kodem BLIK, urządzeniem firmy Apple takim jak np. iPhone czy i Watch z Apple Pay lub zegarkiem marki Garmin z Garmin Pay). Dostępne są również szybkie płatności w internecie ­– również Apple Pay oraz BLIK.

Koszt karty zależy od tego, jak dużo z niej korzystamy. Jeśli nasze transakcje wynoszą średniomiesięcznie minimum 5 tys. zł, to za kartę nie zostanie pobrana opłata roczna, jeśli to połowa tej kwoty, czyli 2,5 tys. zł - 125 zł rocznie. Jeśli wykonujemy mniej transakcji, to koszt posiadania karty wynosi 250 zł na rok.

Inwestycja w punkt

Posiadacze i użytkownicy kart PKO Mastercard Platinum za dokonywanie transakcji u szerokiego grona partnerów programu mogą również zbierać punkty, a potem wymieniać je na wiele dodatkowych korzyści – wszystko to w ramach programu Mastercard Priceless Special (Płatności z nagrodami) – dodaje Katarzyna Kłodnicka.

Nagrodą za korzystanie z karty mogą być m.in.: vouchery na zakupy, bilety do kina, bilety lotnicze, wynajem samochodu i inne atrakcje towarzyszące rodzinnym podróżom, a także nagrody rzeczowe: akcesoria domowe, narzędzia, stylowe dodatki i multimedia.

Życie w wersji lux

W ramach opłaty rocznej za kartę posiadacze mają możliwość korzystania z usługi Concierge, czyli całodobowego wsparcia w czasie podróży i w domu. To m.in. pomoc Doradcy Concierge przy organizacji wolnego czasu np. rezerwacja miejsca w wymarzonym hotelu albo w renomowanej restauracji czy zdobycie biletów na najlepsze przedstawienie teatralne (to tylko część usług).

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów

Gramy w otwarte karty!

Oszczędzaj na marzenia, nie na marzeniach

  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Karty i bankomaty z coraz większymi możliwościami

   Karty płatnicze i bankomaty znamy niemal od 30 lat. Dają nam coraz więcej możliwości. Polubiliśmy je, ale otwieramy się też na jeszcze nowocześniejsze narzędzia: bankowość mobilną i samoobsługową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.21

   Czysta kalkulacja – wiosenne porządki za niewielkie pieniądze

   Nikt specjalnie nie lubi sprzątać, ale wiosenne sprzątanie jest zupełnie inne. Świeci już słońce, mamy więcej energii, a przy okazji możemy wymienić sprzęty, coś odmalować i zaaranżować taras. Zrób więc raz do roku domową rewolucję!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.21

   E-urząd w PKO Banku Polskim

   Gdy 100 lat temu powstawała Pocztowa Kasa Oszczędności, nikomu nawet się nie śniło, jak będzie wyglądała rzeczywistość w 2019 r. Bez wychodzenia z domu załatwiamy dziś długą listę spraw urzędowych, a PKO Bank Polski pozostaje liderem budowy polskiego e-państwa.

   więcej
  Pokaż więcej