2018.12.06

Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek

Blisko połowa Polaków kupi w tym roku prezenty pod choinkę przez internet – wynika z najnowszej edycji badania świątecznych zwyczajów konsumenckich przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Rosnąca popularność zakupów przez internet przed Bożym Narodzeniem wynika z wygody, łatwości w porównaniu cen oferowanych przez sklepy online oraz oszczędności czasu. Klienci PKO Banku Polskiego za zakupy w sieci mogą zapłacić na kilka sposobów.

Książki oraz kosmetyki i perfumy to produkty, które otwierają listę najpopularniejszych prezentów świątecznych w 2018 r. W sieci funkcjonują dziesiątki księgarni online oraz rywalizujących o klienta drogerii czy perfumerii. Duża konkurencja, brak kosztów związanych z prowadzeniem placówki oraz możliwość przeniesienia się z witryny jednego sprzedawcy do drugiego w ciągu zaledwie kilku sekund powodują, że ceny w internecie bywają znacznie niższe od oferowanych w tradycyjnej sieci sprzedaży. Różnice w cenie na poziomie nawet kilkudziesięciu procent nie należy do rzadkości.

Badanie przeprowadzone przez Deloitte pokazuje, że cena nie jest ani jedyną, ani dominującą zaletą zakupów w sieci. Ankietowani wskazują szereg innych atutów sklepów online. Jakie?

 • Możliwość robienia zakupów w dowolnie wybranym czasie (82 proc.)
 • Możliwość poznania opinii innych konsumentów o produktach (75 proc.)
 • Dostawa do domu (74 proc.)
 • Łatwość w porównaniu cen (72 proc.)
 • Zakupy są mniej czasochłonne (71 proc.)

Wygodę i bezpieczeństwo zakupów w internecie gwarantują nowoczesne formy płatności dostępne dla wszystkich klientów PKO Banku Polskiego. Mogą oni wybierać między płatnością kartą, wygodnym przelewem „Płacę z iPKO” lub Blikiem dostępnym dla użytkowników aplikacji mobilnej IKO. Każda z tych opcji pozwala w kilka do kilkudziesięciu sekund opłacić rachunek tak, by pieniądze natychmiast trafiły do sprzedawcy. To z kolei skraca czas realizacji zamówienia. Najlepsze sklepy online starają się, by towar trafił do klienta nie później niż po upływie 1-2 dni od momentu zakupu.

Zalety płatności online dostępnych dla klientów PKO Banku Polskiego:

- Karta płatnicza – nie musisz pamiętać loginu ani hasła do bankowości internetowej iPKO; wszystkie dane niezbędne do realizacji płatności znajdziesz na swojej karcie płatniczej

- Płacę z iPKO – jeżeli pamiętasz lub masz pod ręką login i hasło do iPKO, transakcja przebiegnie szybko i bez konieczności podawania dodatkowych danych takich jak numer karty płatniczej czy termin jej ważności

- BLIK – najszybsza forma płatności online dostępna dla użytkowników aplikacji mobilnej IKO

Zakupy w internecie to rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo również z punktu widzenia praw konsumenta. Kodeks cywilny daje kupującym 14 dni na złożenie oświadczenia o rezygnacji z zakupu bez podania przyczyny. Wystarczy odesłać towar sprzedawcy wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

3 miliony aplikacji IKO

Nowoczesne bankowanie. Cały bank w twoim telefonie

Coraz więcej zrobisz przez internet

  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.09

   Niezbędna w podróży. Wyjątkowa na co dzień. Karta PKO Mastercard Platinum to „prestiż i bezpieczeństwo” w portfelu

   Zakupy z kartą kredytową dają podwójną satysfakcję. Z realizacją swoich celów i planów nie musimy czekać do wypłaty. Ale to nie wszystko. Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na wyjątkowe korzyści, szczególnie jeśli karta, którą mają w portfelu to karta PKO Mastercard Platinum.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.07

   Bezpiecznie i mobilnie. Co przyniesie 2019 rok w płatnościach bezgotówkowych?

   Cele są dwa: ma być wygodnie i bezgotówkowo. Świat zmierza w tę stronę i nie da się go już zatrzymać. Nie warto nawet próbować. Aplikacja mobilna IKO to teraźniejszość i przyszłość – pokazują specjaliści. Rok 2019 może przynieść kolejne zmiany w mobilnym świecie bankowości.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.07

   Ciepło domowego ogniska w twoim domu

   Duża kanapa, miły koc i ciepło z kominka – tak wygląda idealny zimowy wieczór. Możesz zorganizować go w swoim domu, a nawet mieszkaniu. Z pomocą przychodzi biokominek.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.02

   PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką

   PKO Bank Polski zakończył 2018 r. jako najcenniejsza spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jego wartość na ostatniej sesji notowań wyniosła niemal 50 mld zł. Rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był dla Banku rekordowy. Jako jedyna polska spółka wszedł w skład indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel. Jego aktywa wzrosły do najwyższego w historii poziomu 306 mld zł, w trzecim kwartale osiągnął również najwyższy w historii zysk netto, a wyniki europejskich stress testów potwierdziły że jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie.

   więcej
  Pokaż więcej