2018.12.06

Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek

Blisko połowa Polaków kupi w tym roku prezenty pod choinkę przez internet – wynika z najnowszej edycji badania świątecznych zwyczajów konsumenckich przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Rosnąca popularność zakupów przez internet przed Bożym Narodzeniem wynika z wygody, łatwości w porównaniu cen oferowanych przez sklepy online oraz oszczędności czasu. Klienci PKO Banku Polskiego za zakupy w sieci mogą zapłacić na kilka sposobów.

Książki oraz kosmetyki i perfumy to produkty, które otwierają listę najpopularniejszych prezentów świątecznych w 2018 r. W sieci funkcjonują dziesiątki księgarni online oraz rywalizujących o klienta drogerii czy perfumerii. Duża konkurencja, brak kosztów związanych z prowadzeniem placówki oraz możliwość przeniesienia się z witryny jednego sprzedawcy do drugiego w ciągu zaledwie kilku sekund powodują, że ceny w internecie bywają znacznie niższe od oferowanych w tradycyjnej sieci sprzedaży. Różnice w cenie na poziomie nawet kilkudziesięciu procent nie należy do rzadkości.

Badanie przeprowadzone przez Deloitte pokazuje, że cena nie jest ani jedyną, ani dominującą zaletą zakupów w sieci. Ankietowani wskazują szereg innych atutów sklepów online. Jakie?

  • Możliwość robienia zakupów w dowolnie wybranym czasie (82 proc.)
  • Możliwość poznania opinii innych konsumentów o produktach (75 proc.)
  • Dostawa do domu (74 proc.)
  • Łatwość w porównaniu cen (72 proc.)
  • Zakupy są mniej czasochłonne (71 proc.)

Wygodę i bezpieczeństwo zakupów w internecie gwarantują nowoczesne formy płatności dostępne dla wszystkich klientów PKO Banku Polskiego. Mogą oni wybierać między płatnością kartą, wygodnym przelewem „Płacę z iPKO” lub Blikiem dostępnym dla użytkowników aplikacji mobilnej IKO. Każda z tych opcji pozwala w kilka do kilkudziesięciu sekund opłacić rachunek tak, by pieniądze natychmiast trafiły do sprzedawcy. To z kolei skraca czas realizacji zamówienia. Najlepsze sklepy online starają się, by towar trafił do klienta nie później niż po upływie 1-2 dni od momentu zakupu.

Zalety płatności online dostępnych dla klientów PKO Banku Polskiego:

- Karta płatnicza – nie musisz pamiętać loginu ani hasła do bankowości internetowej iPKO; wszystkie dane niezbędne do realizacji płatności znajdziesz na swojej karcie płatniczej

- Płacę z iPKO – jeżeli pamiętasz lub masz pod ręką login i hasło do iPKO, transakcja przebiegnie szybko i bez konieczności podawania dodatkowych danych takich jak numer karty płatniczej czy termin jej ważności

- BLIK – najszybsza forma płatności online dostępna dla użytkowników aplikacji mobilnej IKO

Zakupy w internecie to rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo również z punktu widzenia praw konsumenta. Kodeks cywilny daje kupującym 14 dni na złożenie oświadczenia o rezygnacji z zakupu bez podania przyczyny. Wystarczy odesłać towar sprzedawcy wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

3 miliony aplikacji IKO

Nowoczesne bankowanie. Cały bank w twoim telefonie

Coraz więcej zrobisz przez internet