2019.07.04

PKO Konto dla młodych – narodziny gwiazdy

Osiemnaste urodziny są wyjątkową okazją, momentem, kiedy możemy decydować jakie konto wybierzemy na przyszłość. PKO Konto dla Młodych to świetny pakiet startowy. Jeśli dobrze zaczniemy, już na początku zyskamy przewagę.

Konto młodzieżowe może założyć każdy, kto nie skończył 26. roku życia

Szukając konta bankowego dla młodych ludzi, wykorzystajmy metodę skoczków narciarskich i dobrze wybijmy się z progu. Jak to zrobić? Wiele banków ma w swojej ofercie konto przeznaczone dla młodych. Konto młodzieżowe może założyć każdy, kto nie skończył 26. roku życia. Nasz status zawodowy nie jest istotny – zrobi to zarówno student, jak i osoba pracująca.    

O tym, dlaczego warto skorzystać z PKO Konta dla Młodych, mówi Ewa Wróblewska, doradca w PKO Banku Polskim.

– Przede wszystkim jest to konto studenckie. Dlatego wszystko jest tu za darmo. Na tym etapie nie mamy przecież dużych finansów. Takie konto dla studenta wspiera młode osoby. Nie ma opłaty za jego prowadzenie. Jeśli zrobimy cztery operacje kartą w ciągu miesiąca – będziemy mieli ją za darmo. Nie liczy się kwota, którą wydamy. Inne konta mają minimalny limit takich transakcji.

–  PKO Konto dla Młodych to ułatwienie dla rodziców, których dzieci uczą się w innym mieście. Przesłanie pieniędzy na konto młodzieżowe to pestka. Posiadacze IKO zrobią przelew nawet bez numeru rachunku. W sytuacji, kiedy brakuje nam 10 czy 20 złotych na autobus lub pociąg, wystarczy chwila i jesteśmy uratowani.

– Darmowe bankomaty w Polsce i na świecie to również ukłon w stronę młodych ludzi, którzy nie zwracają uwagi, który bankomat jest za darmo, a który pobiera opłaty. Załatwiliśmy to kompleksowo.

–  Jeśli wpływy na konto dla młodych są regularne klient otrzyma dodatkowy debet – do 500 zł. W takim przypadku konieczne są wpływy w wysokości ok 250 zł.

– Właścicielem PKO Konta dla Młodych może być tylko jedna osoba. Jeśli chcemy założyć konto we dwoje, powinniśmy się zdecydować na PKO Konto za Zero. Ale tym się nie martwmy. PKO Konto dla Młodych ma wiele innych zalet.

PKO Konto dla Młodych zostało świetnie „spersonalizowane”. To przykład jak przygotowuje się produkt dopasowany do potrzeb klienta. Kolejnym krokiem, po 26. roku życia, będzie zamiana go na PKO Konto za Zero.

Aleksandra Pietruczuk

Czytaj także:

Co to jest spread walutowy?

Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

Zawsze na czele peletonu. Jak kupić dobry rower?