2018.06.27

Kredyt konsolidacyjny, czyli jak zaoszczędzić na kredycie?

Dużo nie zawsze znaczy dobrze. Jeśli liczba zobowiązań finansowych rozdrobniona na wiele pożyczek przerasta twoje możliwości – jest rozwiązanie. To kredyt konsolidacyjny. Konsolidacja kredytów nie tylko zamieni wiele rat w jedną, ale dodatkowo podreperuje domowy budżet.

Jak wynika z raportu „Kredyt Trendy” przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej, w grudniu 2017 r. w bazie BIK było 15,3 mln klientów z sektora bankowego i pożyczkowego. Polacy chętnie korzystają z finansowego wsparcia banków, a zaciągane zobowiązania wydają na przeróżne potrzeby – od zakupu telewizorów i sprzętu AGD, samochody i mieszkania, aż po wakacje czy studia dziecka. Bez względu na wysokość rat i kwotę zakupu, wielu konsumentów lubi korzystać z kredytów czy zakupów ratalnych.

Konsolidować można niemal wszystko: począwszy od pożyczki gotówkowej czy kredytu konsumenckiego zaciągniętego w sklepie na zakup nowej pralki i telewizora, poprzez kredyt samochodowy i kredyt odnawialny na rachunku bankowym, karcie kredytowej a skończywszy na kredycie hipotecznym. Kredyt konsolidacyjny pozwala zebrać wszystkie raty w jedną i zasadniczo zmniejszyć comiesięczne płatności, m.in. poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Dzięki konsolidacji możemy spłacać jedną ratę w ustalonym terminie, a nie kilka – różnej wysokości i innych terminach

Kredyt konsolidacyjny to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą wielu zobowiązań kredytowych lub gdy ich terminowe regulowanie wiąże się z dużymi wyrzeczeniami całego gospodarstwa domowego. Jedna, dopasowana do swoich możliwości finansowych rata pozwala rodzinie wrócić do normalnego funkcjonowania i przetrwać trudności. Płatność jednej raty jest również związana z oszczędnością czasu, wygodą szczególnie, gdy możemy powierzyć tę czynność bankowi poprzez automatyczną spłatę ze swojego rachunku osobistego – zauważa Mariusz Krasuski, doradca w 1 Oddziale PKO Banku Polskiego w Łukowie

Zalety konsolidacji kredytu:

 • kontrola nad wydatkami – mając jeden kredyt masz większą kontrolę nad swoim zadłużeniem. Łatwiej jest też zapanować nad finansami, bo nie trzeba kilka razy w miesiącu spłacać zobowiązań zaciągniętych w kilku różnych instytucjach finansowych, dokonywać przelewów na różne rachunki itd.
 • wydłużenie terminu spłaty zobowiązania – dla wielu osób oznacza to możliwość poprawienia sytuacji domowego budżetu. Nowa, jedna rata kredytu jest często niższa niż suma rat spłacanych wcześniej kilku zobowiązań

Bartłomiej Pobocha

Czytaj także:

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego – ubezpieczony kredytobiorca śpi spokojnie(j)

OnkoPlan – polisa onkologiczna od PKO Ubezpieczenia w ofercie PKO Banku Polskiego

Oszczędzaj, to nie boli! 

  • Bankofinanse

   02019.03.26

   Maxi historia Mini Ratki

   Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   Pół miliona Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

   Już pół miliona klientów PKO Banku Polskiego założyło Profil Zaufany korzystając z serwisów transakcyjnych banku. Profil Zaufany pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług e-administracji, m.in. zweryfikowanie i zaakceptowanie rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, składanie wniosków o e-dowód, sprawdzenie liczby punktów karnych czy wysłanie pisma ogólnego do urzędu. Profil Zaufany można założyć bezpiecznie, szybko i całkowicie online w serwisach transakcyjnych iPKO i Inteligo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   iPKO - centrum zarządzania finansami

   Dostęp do serwisu iPKO ma obecnie 8,2 mln klientów PKO Banku Polskiego, blisko 4 mln z nich loguje się do niego minimum raz w miesiącu. Tą drogą realizują coraz więcej operacji bankowych, ale też załatwiają sprawy, które wcześniej wymagały wizyty w oddziale czy w urzędzie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  Pokaż więcej