2018.07.24

Wakacyjna nauka pływania dla dziecka? Z pożyczką gotówkową to nie problem!

Wakacje to dla najmłodszych okres nie tylko odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale też moment, kiedy maluch może zdobyć umiejętności, na których doskonalenie po lekcjach nie zawsze starcza czasu. Nauka pływania w dzieciństwie to dziś wręcz obowiązek, którego nie należy zaniedbywać, by dziecko w przyszłości nie musiało nadrabiać zaległości.

Zapewnienie dziecku wakacyjnej nauki pływania jest bardzo proste. Wśród ofert biur podróży specjalizujących się w organizacji kolonii i obozów dominują wyjazdy nad jezioro lub morze. Firmy turystyczne wychodzą z założenia, że to właśnie nad wodą najmłodsi czują się najlepiej. Takim wyjazdom zawsze, bez wyjątku towarzyszy wykwalifikowany ratownik.

– To przede wszystkim wymóg bezpieczeństwa, ale chodzi też o to, by nasi podopieczni podczas wakacji mieli najlepsze możliwe warunki do doskonalenia pływackich umiejętności – mówi Wojciech Śmieszek z olsztyńskiego biura podróży Szarpie Travel. – Uczestników organizowanych przez nas kolonii i obozów dzielimy na grupy według poziomu zaawansowania. Zespół ratowników prowadzi zajęcia przystosowane do umiejętności, z którymi dzieci przyjeżdżają na wakacje. Za każdym razem zaczynamy od zabawy, której celem jest przyzwyczajenie maluchów do obcowania z wodą i wyrobienie w nich niezbędnego podczas nauki pływania przekonania, że są bezpieczne – dodaje.

Kolejne etapy to ćwiczenia z użyciem sprzętu wspomagającego naukę, nurkowanie, zajęcia oddechowe i próby samodzielnego utrzymania się na wodzie. Na końcu przychodzi czas na wyrabianie odpowiedniego stylu i związanej z tym koordynacji ruchowej. Czy jeden wyjazd wystarczy, by nasza pociecha od zera nauczyła się pływać? – Na pewno wystarczy, by dziecko poczuło się w wodzie znacznie pewniej, a rodzice po powrocie malucha z kolonii dostrzegli postęp – odpowiada nasz rozmówca.

Koszt wakacji dziecka nad wodą uzależniony jest przede wszystkim od lokalizacji. Kolonie w kraju to wydatek ok. 1 tys. zł. Na wczasy za granicą (np. w Hiszpanii lub Francji) trzeba przeznaczyć kwotę ponad dwukrotnie wyższą. Najprostszym sposobem na sfinansowanie wakacyjnej eskapady jest Pożyczka gotówkowa RRSO 3,46% oferowana przez PKO Bank Polski. – To rozwiązanie, które gwarantuje szybki dostęp do gotówki i minimum formalności. Żeby uzyskać pożyczkę, wystarczy krótka wizyta w dowolnym oddziale Banku. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Wypłata środków będzie możliwa nawet w dniu złożenia wniosku – tłumaczy Piotr Dziura, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Kraśniku. Klient sam decyduje o kwocie oraz okresie spłaty pożyczki, którą można rozłożyć maksymalnie na 96 równych rat.

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

Wniosek o „Dobry start” wypełnisz przez bankowość elektroniczną PKO Banku Polskiego

Karta EKUZ nie wystarczy, by bezpiecznie podróżować! Zadbaj o ubezpieczenie!

Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.15

   200 milionów transakcji w IKO

   Od początku funkcjonowania na rynku aplikacji mobilnej IKO klienci Banku wykonali z poziomu telefonu łącznie już 200 mln transakcji. Najczęściej zlecają za pomocą IKO przelewy, płacą za zakupy w sklepach internetowych, a także stacjonarnie zbliżeniowo.

   więcej
  Pokaż więcej