2018.07.24

Wakacyjna nauka pływania dla dziecka? Z pożyczką gotówkową to nie problem!

Wakacje to dla najmłodszych okres nie tylko odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale też moment, kiedy maluch może zdobyć umiejętności, na których doskonalenie po lekcjach nie zawsze starcza czasu. Nauka pływania w dzieciństwie to dziś wręcz obowiązek, którego nie należy zaniedbywać, by dziecko w przyszłości nie musiało nadrabiać zaległości.

Zapewnienie dziecku wakacyjnej nauki pływania jest bardzo proste. Wśród ofert biur podróży specjalizujących się w organizacji kolonii i obozów dominują wyjazdy nad jezioro lub morze. Firmy turystyczne wychodzą z założenia, że to właśnie nad wodą najmłodsi czują się najlepiej. Takim wyjazdom zawsze, bez wyjątku towarzyszy wykwalifikowany ratownik.

– To przede wszystkim wymóg bezpieczeństwa, ale chodzi też o to, by nasi podopieczni podczas wakacji mieli najlepsze możliwe warunki do doskonalenia pływackich umiejętności – mówi Wojciech Śmieszek z olsztyńskiego biura podróży Szarpie Travel. – Uczestników organizowanych przez nas kolonii i obozów dzielimy na grupy według poziomu zaawansowania. Zespół ratowników prowadzi zajęcia przystosowane do umiejętności, z którymi dzieci przyjeżdżają na wakacje. Za każdym razem zaczynamy od zabawy, której celem jest przyzwyczajenie maluchów do obcowania z wodą i wyrobienie w nich niezbędnego podczas nauki pływania przekonania, że są bezpieczne – dodaje.

Kolejne etapy to ćwiczenia z użyciem sprzętu wspomagającego naukę, nurkowanie, zajęcia oddechowe i próby samodzielnego utrzymania się na wodzie. Na końcu przychodzi czas na wyrabianie odpowiedniego stylu i związanej z tym koordynacji ruchowej. Czy jeden wyjazd wystarczy, by nasza pociecha od zera nauczyła się pływać? – Na pewno wystarczy, by dziecko poczuło się w wodzie znacznie pewniej, a rodzice po powrocie malucha z kolonii dostrzegli postęp – odpowiada nasz rozmówca.

Koszt wakacji dziecka nad wodą uzależniony jest przede wszystkim od lokalizacji. Kolonie w kraju to wydatek ok. 1 tys. zł. Na wczasy za granicą (np. w Hiszpanii lub Francji) trzeba przeznaczyć kwotę ponad dwukrotnie wyższą. Najprostszym sposobem na sfinansowanie wakacyjnej eskapady jest Pożyczka gotówkowa RRSO 3,46% oferowana przez PKO Bank Polski. – To rozwiązanie, które gwarantuje szybki dostęp do gotówki i minimum formalności. Żeby uzyskać pożyczkę, wystarczy krótka wizyta w dowolnym oddziale Banku. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Wypłata środków będzie możliwa nawet w dniu złożenia wniosku – tłumaczy Piotr Dziura, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Kraśniku. Klient sam decyduje o kwocie oraz okresie spłaty pożyczki, którą można rozłożyć maksymalnie na 96 równych rat.

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

Wniosek o „Dobry start” wypełnisz przez bankowość elektroniczną PKO Banku Polskiego

Karta EKUZ nie wystarczy, by bezpiecznie podróżować! Zadbaj o ubezpieczenie!

Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej