2018.07.10

Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

Zastanawiasz się, ile pieniędzy zabrać na urlop w górach, nad jeziorem lub morzem? Z kartą płatniczą PKO Banku Polskiego nie musisz szczegółowo planować wakacyjnego budżetu. Dostęp do jednej z największych sieci bankomatów w Polsce pozwoli ci podczas urlopu pobrać gotówkę w dowolnym miejscu i czasie. Do dyspozycji masz prawie 3,2 tys. bankomatów PKO BP na terenie całego kraju. W sezonie letnim, w miejscowościach cieszących się największą popularnością wśród urlopowiczów, Bank dodatkowo uruchamia bankomaty mobilne zlokalizowane w pobliżu plaży i innych atrakcji turystycznych.

Większość bankomatów dostępna jest dla klientów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Urządzenia, poza wypłatami gotówki, mają szereg innych funkcji, przydatnych na co dzień. Korzystając z bankomatu PKO BP możesz doładować telefon, sprawdzić saldo rachunku, zmienić PIN lub pobrać pieniądze przesłane przelewem Western Union. Wypłata gotówki w bankomacie, dzięki aplikacji mobilnej IKO, możliwa jest również za pomocą telefonu komórkowego.

Coraz więcej bankomatów dostosowanych jest do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Posiadają opisy w alfabecie Braille’a oraz gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności. Oprogramowanie maszyn zostało zaprojektowane również z myślą o najmłodszych klientach PKO Banku Polskiego. Dzieci korzystające z kart przedpłaconych PKO Junior widzą na ekranie komunikaty, które dzięki atrakcyjnej szacie graficznej przyciągają uwagę i pomagają maluchom przejść przez procedurę towarzyszącą wypłacie kieszonkowego.

Ponad tysiąc bankomatów PKO Banku Polskiego posiada też funkcję wpłatomatu. Możesz w nich szybko i bezpiecznie ulokować nadmiar gotówki na własnym rachunku bankowym. Wpłatomaty są przydatnym rozwiązaniem szczególnie w czasie wakacyjnej beztroski. Jak wiadomo, zrelaksowani turyści zbyt często padają ofiarą grasujących w kurortach kieszonkowców. Dlatego zaleca się, by podczas urlopu mieć przy sobie tylko tyle gotówki, ile w danym momencie nam potrzeba. Pieniądze na koncie są bezpieczniejsze, a dzięki rozbudowanej sieci bankomatów pobranie dodatkowych środków jest niemal tak proste jak sięgnięcie do portfela.

Mobilne bankomaty PKO Banku Polskiego znajdziesz w Juracie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Łebie, Krynicy Morskiej, Helu, Jastarni, Karwii, Włodawie, Pobierowie, Dziwnowie, Rewalu, Międzyzdrojach, Mielnie, Świnoujściu oraz Ustroniu Morskim. Pełna lista placówek i bankomatów PKO Banku Polskiego dostępna jest na stronie internetowej Banku.

Tomasz Sobkowicz

 

Czytaj także:

Bankuj bezpiecznie przez telefon! Jak korzystać z płatności zbliżeniowych i BLIKA?

Banko(mato)mania

Nowoczesny konsumencie uważaj, co aplikujesz!

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej