2018.07.10

Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

Zastanawiasz się, ile pieniędzy zabrać na urlop w górach, nad jeziorem lub morzem? Z kartą płatniczą PKO Banku Polskiego nie musisz szczegółowo planować wakacyjnego budżetu. Dostęp do jednej z największych sieci bankomatów w Polsce pozwoli ci podczas urlopu pobrać gotówkę w dowolnym miejscu i czasie. Do dyspozycji masz prawie 3,2 tys. bankomatów PKO BP na terenie całego kraju. W sezonie letnim, w miejscowościach cieszących się największą popularnością wśród urlopowiczów, Bank dodatkowo uruchamia bankomaty mobilne zlokalizowane w pobliżu plaży i innych atrakcji turystycznych.

Większość bankomatów dostępna jest dla klientów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Urządzenia, poza wypłatami gotówki, mają szereg innych funkcji, przydatnych na co dzień. Korzystając z bankomatu PKO BP możesz doładować telefon, sprawdzić saldo rachunku, zmienić PIN lub pobrać pieniądze przesłane przelewem Western Union. Wypłata gotówki w bankomacie, dzięki aplikacji mobilnej IKO, możliwa jest również za pomocą telefonu komórkowego.

Coraz więcej bankomatów dostosowanych jest do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Posiadają opisy w alfabecie Braille’a oraz gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności. Oprogramowanie maszyn zostało zaprojektowane również z myślą o najmłodszych klientach PKO Banku Polskiego. Dzieci korzystające z kart przedpłaconych PKO Junior widzą na ekranie komunikaty, które dzięki atrakcyjnej szacie graficznej przyciągają uwagę i pomagają maluchom przejść przez procedurę towarzyszącą wypłacie kieszonkowego.

Ponad tysiąc bankomatów PKO Banku Polskiego posiada też funkcję wpłatomatu. Możesz w nich szybko i bezpiecznie ulokować nadmiar gotówki na własnym rachunku bankowym. Wpłatomaty są przydatnym rozwiązaniem szczególnie w czasie wakacyjnej beztroski. Jak wiadomo, zrelaksowani turyści zbyt często padają ofiarą grasujących w kurortach kieszonkowców. Dlatego zaleca się, by podczas urlopu mieć przy sobie tylko tyle gotówki, ile w danym momencie nam potrzeba. Pieniądze na koncie są bezpieczniejsze, a dzięki rozbudowanej sieci bankomatów pobranie dodatkowych środków jest niemal tak proste jak sięgnięcie do portfela.

Mobilne bankomaty PKO Banku Polskiego znajdziesz w Juracie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Łebie, Krynicy Morskiej, Helu, Jastarni, Karwii, Włodawie, Pobierowie, Dziwnowie, Rewalu, Międzyzdrojach, Mielnie, Świnoujściu oraz Ustroniu Morskim. Pełna lista placówek i bankomatów PKO Banku Polskiego dostępna jest na stronie internetowej Banku.

Tomasz Sobkowicz

 

Czytaj także:

Bankuj bezpiecznie przez telefon! Jak korzystać z płatności zbliżeniowych i BLIKA?

Banko(mato)mania

Nowoczesny konsumencie uważaj, co aplikujesz!