2018.07.10

Bankomaty mobilne - gotówka na urlopie zawsze pod ręką

Zastanawiasz się, ile pieniędzy zabrać na urlop w górach, nad jeziorem lub morzem? Z kartą płatniczą PKO Banku Polskiego nie musisz szczegółowo planować wakacyjnego budżetu. Dostęp do jednej z największych sieci bankomatów w Polsce pozwoli ci podczas urlopu pobrać gotówkę w dowolnym miejscu i czasie. Do dyspozycji masz prawie 3,2 tys. bankomatów PKO BP na terenie całego kraju. W sezonie letnim, w miejscowościach cieszących się największą popularnością wśród urlopowiczów, Bank dodatkowo uruchamia bankomaty mobilne zlokalizowane w pobliżu plaży i innych atrakcji turystycznych.

Większość bankomatów dostępna jest dla klientów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Urządzenia, poza wypłatami gotówki, mają szereg innych funkcji, przydatnych na co dzień. Korzystając z bankomatu PKO BP możesz doładować telefon, sprawdzić saldo rachunku, zmienić PIN lub pobrać pieniądze przesłane przelewem Western Union. Wypłata gotówki w bankomacie, dzięki aplikacji mobilnej IKO, możliwa jest również za pomocą telefonu komórkowego.

Coraz więcej bankomatów dostosowanych jest do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Posiadają opisy w alfabecie Braille’a oraz gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności. Oprogramowanie maszyn zostało zaprojektowane również z myślą o najmłodszych klientach PKO Banku Polskiego. Dzieci korzystające z kart przedpłaconych PKO Junior widzą na ekranie komunikaty, które dzięki atrakcyjnej szacie graficznej przyciągają uwagę i pomagają maluchom przejść przez procedurę towarzyszącą wypłacie kieszonkowego.

Ponad tysiąc bankomatów PKO Banku Polskiego posiada też funkcję wpłatomatu. Możesz w nich szybko i bezpiecznie ulokować nadmiar gotówki na własnym rachunku bankowym. Wpłatomaty są przydatnym rozwiązaniem szczególnie w czasie wakacyjnej beztroski. Jak wiadomo, zrelaksowani turyści zbyt często padają ofiarą grasujących w kurortach kieszonkowców. Dlatego zaleca się, by podczas urlopu mieć przy sobie tylko tyle gotówki, ile w danym momencie nam potrzeba. Pieniądze na koncie są bezpieczniejsze, a dzięki rozbudowanej sieci bankomatów pobranie dodatkowych środków jest niemal tak proste jak sięgnięcie do portfela.

Mobilne bankomaty PKO Banku Polskiego znajdziesz w Juracie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Łebie, Krynicy Morskiej, Helu, Jastarni, Karwii, Włodawie, Pobierowie, Dziwnowie, Rewalu, Międzyzdrojach, Mielnie, Świnoujściu oraz Ustroniu Morskim. Pełna lista placówek i bankomatów PKO Banku Polskiego dostępna jest na stronie internetowej Banku.

Tomasz Sobkowicz

 

Czytaj także:

Bankuj bezpiecznie przez telefon! Jak korzystać z płatności zbliżeniowych i BLIKA?

Banko(mato)mania

Nowoczesny konsumencie uważaj, co aplikujesz!

  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.15

   200 milionów transakcji w IKO

   Od początku funkcjonowania na rynku aplikacji mobilnej IKO klienci Banku wykonali z poziomu telefonu łącznie już 200 mln transakcji. Najczęściej zlecają za pomocą IKO przelewy, płacą za zakupy w sklepach internetowych, a także stacjonarnie zbliżeniowo.

   więcej
  Pokaż więcej