Rozlicz podatek przez serwisy transakcyjne PKO Banku Polskiego
Klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z uproszczonej drogi rozliczania podatku dochodowego. W serwisach iPKO i Inteligo w zakładce „e-Urząd” został uruchomiony wniosek PIT-WZ. Wystarczy go wypełnić, a urząd skarbowy przygotuje wstępne rozliczenie PIT-37 i złoży je w imieniu podatnika.
Wniosek PIT-WZ mogą składać wszyscy pełnoletni klienci banku, którzy rozliczają się składając PIT-37 indywidualnie, wspólne ze współmałżonkiem lub jako rodzic samotnie wychowujący dzieci. We wniosku można wskazać m.in. kwoty kosztów uzyskania przychodu, ulgi rehabilitacyjnej, odliczenia z tytułu ulgi na dzieci i organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. PIT-WZ można wypełniać od 1 lutego do 16 kwietnia 2018 r.
– Klienci coraz chętniej korzystają z nowoczesnych narzędzi i doceniają ułatwienia, które niesie za sobą wykorzystanie serwisów transakcyjnych do załatwiania spraw urzędowych. Statystyki korzystania z poszczególnych funkcji e-urzędów pokazują, że ta opcja jest dla nich wygodna i prosta. W 2017 roku w ciągu miesiąca złożono blisko 13 tysięcy wniosków. Spodziewamy się, że w 2018 roku liczba ta znacznie wzrośnie - mówi Michał Macierzyński, zastępca dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej
Złożenie PIT-WZ musi być potwierdzone kodem z narzędzia autoryzacyjnego. Urząd skarbowy w ciągu
5 dni roboczych prześle wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, jednak będzie to najwcześniej 15 marca. Link z kodem do pobrania oraz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) zostanie wysłany na wskazany adres mailowy. Klient może zeznanie zaakceptować lub odrzucić – ma czas do 30 kwietnia 2018 r. W sytuacji gdy tego nie zrobi zeznanie będzie automatycznie uznane za poprawne ostatniego dnia kwietnia.
Po złożeniu wniosku PIT-WZ w serwisie transakcyjnym klient może pobrać go tylko raz, zaraz po jego wysłaniu. Jego numer referencyjny będzie dostępny w sekcji „Oferty i wnioski” w zakładce „Wnioski złożone”. Będzie on potrzebny do sprawdzenia statusu wniosku na portalu podatkowym.
Magdalena Lejman
kierownik zespołu w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
Warszawa miastem „cyfrowo dojrzewającym”
Profil Zaufany – meldunek przez internet
Międzybankowy przelew na już – Express Elixir jest rozwiązaniem
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?