Ubezpieczone wakacje z ubezpieczeniem turystycznym – zyskaj pewność wypoczynku bez zmartwień
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Nie daj się zaskoczyć i kup ubezpieczenie podróżne już dziś. Nie tylko zyskasz wsparcie w ewentualnych sytuacjach kryzysowych, ale również będziesz mógł spać spokojnie mając świadomość, że wszystkie najważniejsze formalności załatwiłeś przed wyjazdem.
W 2016 r. z powodu różnych zdarzeń losowych, które przytrafiły się podróżującym Polakom, ubezpieczyciele wypłacili z ubezpieczeń turystycznych odszkodowania w wysokości 170 mln zł. Kwota ta objęła zarówno koszty odwołania rezerwacji hotelu czy biletu lotniczego, jak i dużo bardziej dramatyczne wydarzenia, kiedy konieczne było skomplikowane leczenie czy przetransportowanie chorego do kraju.
– Optymalnie dobrane ubezpieczenie podróżne zagwarantuje wsparcie w niespodziewanych sytuacjach podczas zagranicznego wyjazdu, takich jak kradzież czy zaginięcie bagażu. Kiedy nasze dokumenty zostaną skradzione lub zgubione, otrzymamy pomoc ubezpieczyciela w ramach usług assistance – mówi Tomasz Masajło, dyrektor ds. marketingu i e-commerce porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.
Z zeszłorocznego raportu „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” przygotowanego na zlecenie Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że ok. 4,2 mln Polaków wyjechało w 2017 r. na wakacje za granicę. Ogółem na wyjazd wakacyjny zdecydowało się około 14 mln Polaków – to o 2,3 mln więcej niż w 2016 r. Mimo że większość z was wybiera kraje UE, nawet na ich terenie nie wszystkie zdarzenia pokrywa powszechne ubezpieczenie zdrowotne, którego potwierdzeniem jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Nie zapewnia ona opieki w placówkach prywatnych, lecz jedynie w publicznych. Nie pokrywa też kosztów ewentualnego transportu do Polski, a tymczasem w wielu krajach Europy w razie wypadku w górach trzeba zapłacić na pomoc ratowników górskich.
– Ubezpieczenie turystyczne to także gwarancja dostępu do służby medycznej, zarówno w państwowych, jak i w prywatnych placówkach oraz pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji nawet do kilkudziesięciu tysięcy euro – dodaje Tomasz Masajło.
O tym jak wysokie są koszty leczenia i transportu za granicą, niech świadczy fakt, że według raportu „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” taka usługa w przypadku powrotu z Hiszpanii do Polski oznacza wydatek 67,1 tys. zł. Dużo poważniejsze wydatki wiążą się z wyjazdami w jeszcze bardziej odległe zakątki globu. Za przykład może posłużyć zdarzenie z 2015 r., kiedy to Polski turysta zasłabł podczas kąpieli w oceanie u wybrzeży USA. Koszt transportu i leczenia Polaka wyniósł… 800 tys. zł! Pokrył go ubezpieczyciel, bo klient miał na szczęście polisę.
O tym, jak ważne jest ubezpieczenie, wiedzą klienci PKO Banku Polskiego, którzy kupili już ponad 10 tys. ubezpieczeń Moje Podróże 24.
Z oferty PKO Banku Polskiego mogą skorzystać posiadacze kont w PKO Banku Polskim używając w celu zakupu jedynie smartfona lub laptopa. Wyboru odpowiedniego pakietu ubezpieczenia dokonasz za pomocą IKO lub iPKO. Wybierając ubezpieczenie Moje Podróże 24, możesz skorzystać z unikatowej zniżki za posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Zniżka ta umożliwia obniżenie składki o 30 proc. i nie jest jedynym benefitem. Decydując się na ubezpieczenie Moje Podróże 24 możesz skorzystać również z 10 proc. zniżki rodzinnej, a posiadacze Karty Dużej Rodziny zyskują kolejne 10 proc. rabatu.
- Ubezpieczenie działa, w zależności od wybranej opcji, na obszarze: Polski + 30 km od granicy, Europy lub świata. Zakres ochrony ubezpieczenia możesz dopasować do rodzaju aktywności podczas wyjazdu – może być to typowy wypoczynek, uprawianie sportów ekstremalnych czy też sportów zimowych wysokiego ryzyka. Ubezpieczenie jest również dopasowane do potrzeb osób pracujących za granicą – mówi Karolina Karwatka z Biura Rozwoju Produktów Ubezpieczeniowych PKO Banku Polskiego.
W skład standardowego pakietu wchodzą ubezpieczenia: kosztów leczenia i assistance z szerokim zakresem usług, NNW oraz OC osób fizycznych w życiu prywatnym, bagażu podróżnego, family assistance (specjalne ubezpieczenie dla osób bliskich ubezpieczonego pozostających w Polsce podczas jego podróży zagranicznej).
Bartłomiej Pobocha
Czytaj także:
10 000 polis „Moje Podróże 24” sprzedał PKO Bank Polski
Bezpieczne podróżowanie z przyjemnością
Karta EKUZ nie wystarczy, by bezpiecznie podróżować! Zadbaj o ubezpieczenie!
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?