2018.12.20

Faktoring – pieniądze zawsze na czas

Wykonujesz swoją pracę i chcesz dostać za nią należne wynagrodzenie – bez kłopotów i bez zwłoki. Z kontrahentami jednak bywa różnie. Zdarzają się nierzetelni właściciele firm, którzy albo zwlekają z uregulowaniem należności, albo popadają w kłopoty finansowe uniemożliwiające opłacenie faktury. Przed takimi sytuacjami uchroni nas usługa faktoringu w PKO Faktoring, spółki należącej do Grupy PKO Banku Polskiego – proste i szybkie finansowanie obrotowe twojej firmy.

Faktoring – co to jest?

Faktoring to narzędzie, które usprawni funkcjonowanie firmy oraz zapobiegnie sytuacjom kryzysowym związanym z twoimi finansami. Kiedy wystawisz fakturę, bank wypłaci ci pieniądze jeszcze przed terminem płatności. Możesz już wtedy finansować kolejne dostawy, pozyskiwać nowych odbiorców i zwiększać obroty. W przypadku faktoringu pełnego otrzymasz również profesjonalną analizę kondycji finansowej twoich partnerów w biznesie. To wiedza, która może okazać się bardzo ważna i ograniczyć ponoszone przez ciebie ryzyko.

Świadomość, że w obliczu kłopotów nie pozostaniemy sami, to komfort, w który chętnie zainwestuję – podkreśla Piotr Leszczyński z Gdańska, prowadzący swoją działalność gospodarczą.

Faktoring – bezpieczeństwo na 200 procent

Faktoring dla firm jest dostępny w dwóch wariantach: pełnym i niepełnym. Dzięki pierwszej opcji, ryzyko związane ze skutkami niespłacenia należności przez odbiorcę pozostaje po stronie faktora. Wszystko w ramach polisy z towarzystwem ubezpieczeniowym, którą zawierasz sam lub robi to za ciebie faktor. Tu możesz być pewien podwójnie. Żadnych niespodzianek.

Drugą możliwością jest faktoring niepełny. W tym przypadku ryzyko związane ze skutkami niespłacenia należności pozostaje po twojej stronie – jeżeli odbiorca nie wypłaci należności w terminie, otrzymasz profesjonalne wsparcie w postaci monitorowania i windykacji. Bank nie pozostawi cię samego z problemami i podejmie czynności, które pomogą odzyskać pieniądze. 

 

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Przyjmuj płatności kartą. Z Programem Polska Bezgotówkowa to nic nie kosztuje

Rusza szał przedświątecznych zakupów – nie odsyłaj swoich klientów z kwitkiem!

Zakup sprzętu do firmy... Leasing, kredyt czy wynajem?

  • Bankofirma

   02019.06.13

   Pensjonat i hotelik w mazurskim stylu. Goście przyjeżdżają nawet trzy razy w roku

   Goście z Europy Zachodniej zamiast dużych hoteli wolą mniejsze i kameralne obiekty, gdzie mają bezpośredni kontakt z właścicielami. Znajdują to u nas w Pensjonaciku Cyklada i Mazurskiej Chacie – przekonuje Jacek Jaworski, który wraz z żoną Izabelą prowadzi obiekty wypoczynkowe na uboczu Mikołajek w okolicach Jeziora Mikołajskiego. Małżeństwo przygotowuje właśnie Pawilon SPA z sauną i jacuzzi, bo ciągle chce rozwijać ofertę dla turystów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.11

   Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm

   PKO Bank Polski rozwija projekt Let’s Fintech, dzięki któremu współpracuje ze startupami i angażuje się w wyszukiwanie najbardziej perspektywicznych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. O pracy zespołu, wdrożeniach i poszukiwaniu kolejnych projektów mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.07

   Grupa Magnum – hurtownia z materiałami do montażu stolarki dla Polski i Europy

   Przed laty Tadeusz Romański prowadził hurtownię kwiatów, na której stracił duże pieniądze. To był moment, w którym zmienił sposób myślenia. Przebranżowił się, odnalazł swoją pasję i otworzył w Tarnowie Grupę Magnum – hurtownię z materiałami do profesjonalnego montażu stolarki, a także zakład produkcyjny dodatków do okien – moskitier i rolet. Dzięki sprzedaży przez internet, obsługuje dziś firmy z całej Polski i Europy.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.07

   Zakład Beaty Golińskiej. Dbają o zieleń we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

   Zakład Usługowo-Handlowy Beata Golińska to firma z Korzeńska, która od 2010 r. zajmuje się zakładaniem i konserwacją zieleni miejskiej we Wrocławiu i regionie. Zatrudnieni w niej pilarze, kosiarze i ogrodnicy terenów zieleni nieprzerwanie realizują zadania wskazane przez Zarząd Zieleni Miejskiej i prywatnych zleceniodawców. Firma świetnie się rozwija, a jej właścicielce zależy, by wkrótce stała się znana w całej Polsce, a może i nawet w Europie.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.04

   Firma Orbud. Warto postawić wszystko na jedną kartę

   Kiedy przedsiębiorstwo, w któryn pracujesz, zmierza upadkowi, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i założyć swoje. Z takiego założenia wyszedł Andrzej Orzeł, który w 2001 r. stworzył firmę budowlaną Orbud. Przedsiębiorstwo świetnie się rozwija, a dzięki własnemu parkowi maszynowemu jest w pełni elastyczne i gotowe do natychmiastowej realizacji zamówień klientów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.05.31

   Cukiernia Baccate w Gdańsku – ich produkty to prawdziwa uczta dla podniebienia

   Właściciel cukierni Baccate w Gdańsku Robert Antonowicz działa w branży od 25 lat. Dzięki swojej wiedzy, pasji i odwadze w podejmowaniu ryzyka, stworzył firmę, która dba o zaspokojenie smaków wielu mieszkańców Pomorza. Bywają weekendy, w których dostaje zamówienia na 20 tortów ślubnych. Niektóre z nich w ekspresowym tempie dostarcza nawet na dystansie 100 km. W rozmowie z Bankomanią zdradza, jaki jest jego przepis na sukces.

   więcej
  Pokaż więcej