2018.11.22

Rusza szał przedświątecznych zakupów – nie odsyłaj swoich klientów z kwitkiem!

Mikołaje na sklepowych witrynach, dekoracje na ulicach i w galeriach handlowych, do tego świąteczne promocje w sklepach i coraz większe tłumy – ruszył bardzo gorący okres w handlu. Świąteczna atmosfera zaczyna się w Polsce z roku na rok coraz wcześniej i to już nikogo nie dziwi. Coraz bardziej dziwi natomiast informacja, że sklep nie przyjmuje płatności kartą lub telefonem.

Polacy pokochali karty płatnicze. Ich liczba przekroczyła w tym roku 40 mln sztuk. Tylko w okresie od marca do czerwca przybyło ich aż milion! Oznacza to, że karta płatnicza znajduje się już praktycznie w każdym portfelu. Wydaje się więc niemożliwe, że wciąż są miejsca, w których płacić można tylko gotówką. W XXI w. posiadanie terminalu płatniczego jest biznesową koniecznością. Jego brak może przełożyć się na wyraźnie niższe dochody. Zrozumiało to już wielu przedsiębiorców. W II kwartale br., gdy ruszył program „Polska Bezgotówkowa”, terminali przybywało w rekordowym tempie. Ich liczba zwiększyła się o 50 tys. w ciągu zaledwie 3 miesięcy. Europejski Bank Centralny szacuje, że w 2020 r. na milion mieszkańców będzie przypadało w Polsce ponad 11,5 tys. terminali. 

Fundacja „Polska Bezgotówkowa” zakłada, że tylko w tym roku do placówek handlowych i usługowych ma trafić około 100 tys. terminali, a w ciągu najbliższych trzech lat będzie to aż 600 tys. urządzeń. Mali i średni przedsiębiorcy mogą otrzymać terminal za darmo – na rok. Nie ponoszą kosztów korzystania z urządzenia aż do momentu, gdy przekroczą kwotę 100 tys. zł obrotu. Po 12 miesiącach przedsiębiorca ustala nowe warunki korzystania z terminalu z jego dostawcą i dostawcą systemu płatności, czyli agentem rozliczeniowym lub bankiem.

W ofercie PKO Banku Polskiego znajduje się terminal Smart D220, który przedsiębiorcy biorący udział w programie mogą otrzymać za darmo na zawsze. Urządzenie ma dotykowy ekran i umożliwia przyjmowanie płatności najbardziej popularnymi kartami, BLIKIEM czy telefonami komórkowymi. Terminal korzysta z sieci WiFi lub GSM i generuje elektroniczne potwierdzenie transakcji – co eliminuje koszty związane z kupowaniem dodatkowego papieru do wydruku paragonów i potwierdzeń. 

Bank oferuje też inne, bezpłatne przez rok terminale: stacjonarny, którego wynajem po upływie 12 miesięcy będzie kosztował 39 zł miesięcznie oraz przenośny za 49 zł/m-c. To oferta dla klientów, którzy do tej pory (przez ostatnich 12 miesięcy) z nich nie korzystali. Wypełnienie dokumentów trwa od 10 do 15 minut. Zazwyczaj terminal instalowany jest w punkcie usługowo-handlowym w ciągu 3 dni. W przypadku programu „Polska Bezgotówkowa” potrzebujemy dodatkowo akceptację, co nie wpływa na termin realizacji.

Aneta Dąbrowska

Program „Polska Bezgotówkowa” to szansa na zwiększenie dochodów bez ryzyka. Takie okazje w biznesie zdarzają się rzadko. Przez okrągły rok firma nie ponosi kosztów związanych z użytkowaniem terminala płatniczego oraz akceptacją płatności. Nie pobieramy ani opłaty miesięcznej za urządzenie, ani prowizji od zrealizowanych transakcji. Przez ten czas przedsiębiorca może zorientować się, jak akceptacja kart płatniczych wpływa na prowadzony biznes. A przecież dziś większość z nas podczas codziennych zakupów sięga po kartę płatniczą, która pozwala uregulować należność szybciej i bezpieczniej.W celu dopełnienia formalności, należy zgłosić się do doradcy w oddziale PKO Banku Polskiego lub kontakt internetowy https://www.pkobp.pl/firmy/konta/rachunki/terminal/

Renata Baranowska
Doradca w Oddziale 8 PKO Banku Polskiego w Warszawie

 

Czytaj także:

Przyjmuj płatności kartą. Z Programem Polska Bezgotówkowa to nic nie kosztuje

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – szansa rozwoju dla kolejnych start-upów

Nowe możliwości Platformy Wsparcia Eksportu PKO Banku Polskiego

  • Bankofirma

   02019.02.14

   Jak robić biznes w 2019 r.? Nowe stawki składek ZUS i zmiany w prawie podatkowym

   Rok 2019 przyniósł nowe przepisy dla przedsiębiorców. Warto sprawdzić, co się zmieniło – wiedza ta może być naprawdę dużo warta.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.05

   Alnea, przyszłość należy do nich

   Jak się okazuje polska technologia jest na wysokim poziomie. Doskonałym na to dowodem jest firma Alnea, która od lat zajmuje się automatyzacją i robotyką procesów produkcji. Prezes zarządu firmy, Krzysztof Kamiński, rusza na podbój zagranicznych rynków. I wierzy, że najważniejsza jest kooperacja ludzi i… robotów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.30

   Azot Biznes Park, budujemy świat od nowa

   Tereny po zakładach chemicznych w Jaworznie nie kojarzyły się zbyt dobrze. To nie była ekologiczna inwestycja. Właściciele firmy Azot postanowili to zmienić. O prawdziwym „odczarowaniu” tego terenu opowiada Paweł Byrczek – prezes Zarządu Azot Biznes Park – firmy, która została nominowana do prestiżowej nagrody Wektory 2018.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.28

   Potrafimy nagłośnić swój sukces – wywiad z założycielem firmy Sarim

   Sukces nie przyszedł od razu. Trzeba było czasu, odważnych decyzji i dobrych pomysłów. Tak powstała marka, o której głośno nie tylko w Polsce ale także poza naszymi granicami. Sarim, Śląska Agencja Reklamy i Marketingu, jest w elitarnym gronie 65 najlepszych firm nagłośnieniowych na świecie. Doceniły ją nie tylko rodzime gwiazdy, ale również międzynarodowe sławy, takie jak: Woody Allen, Vaya Con Dios czy Emir Kusturica. Jak do tego doszło opowiada Adam Guzdek, założyciel firmy.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.28

   Nowości dla firm w PKO Banku Polskim

   Teraz firmy mają lepiej. Koniec z wizytą kuriera lub w oddziale banku – do podpisania umowy rachunku firmowego wystarczy teraz hasło SMS. W 2018 r. PKO Banku Polskim umożliwił klientom firmowym również rejestrację firmy przez iPKO, skorzystanie z pomocy asystenta firmowego oraz pomoc w założeniu e-sklepu.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.23

   Gdyński biznesplan, czyli pierwszy krok do sukcesu. Weź udział w konkursie

   Masz pomysł na biznes? Rozważasz otwarcie działalności gospodarczej? A może prowadzisz już firmę i chcesz ją rozwinąć wprowadzając nowy produkt lub usługę? Jeszcze przez tydzień możesz zgłosić się do konkursu Gdyński biznesplan. To już 17. edycja tego wydarzenia! Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia.

   więcej
  Pokaż więcej