2017.01.20

Kredyt na jeden „klik”

Jednoosobowe firmy coraz chętniej korzystają z kredytów w bieżącej działalności. Mikroprzedsiębiorcy ceniący sobie szybkość, elastyczność i wygodę mogą teraz sięgnąć po dodatkowe finansowanie bez wychodzenia z domu czy biura – poprzez serwis iPKO.

Kredyty na jeden klik

Kredyt na jedno kliknięcie to kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy w ramach przygotowanej przez Bank indywidualnej oferty mogą otrzymać nawet 50 tys. zł Kredytu lub Pożyczki MSP. Umowę można podpisać za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO, bez przedstawiania dokumentów finansowych, zabezpieczeń i wychodzenia z domu lub biura. Wstępna ocena zdolności kredytowej, na której bazuje indywidualna oferta, szacowana jest na podstawie historii relacji z Bankiem (co najmniej 18 miesięcy).

Kredyt na jeden „klik” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem naszych klientów. Od samego początku obserwujemy duże zainteresowanie tą nowością – mówi Łukasz Siubczyński, ekspert PKO Banku Polskiego.

Dodatkowe finansowanie poprawia płynność, dzięki czemu firma może nie tylko swobodnie regulować swoje zobowiązania, ale także wzmacniać swoją pozycję w negocjacjach z klientami (może im zaproponować np. dłuższe terminy płatności). Zastrzyk dodatkowej gotówki przyda się także w okresie wzmożonych wydatków (np. przedświątecznego zatowarowania sklepu) czy przy inwestycjach w nowoczesne rozwiązania, technologie albo specjalistyczne oprogramowanie, które pozwolą na wzrost produktywności, zwiększenie oferty lub dotarcie do nowych grup odbiorców.

Dostrzegamy pogłębiające się zróżnicowanie potrzeb naszych klientów firmowych. O ile przy złożonych transakcjach wciąż nieocenioną wartość ma wsparcie doradców w oddziałach, o tyle w przypadku prostszych operacji przedsiębiorcy stawiają na szybkość, wygodę, wręcz automatyzm i samoobsługę, możliwe dzięki zdalnym kanałom dostępu, w tym bogatej funkcjonalności serwisu iPKO – podkreśla Łukasz Siubczyński.

Kredyt na jeden „klik” oferowany jest w podejściu multikanałowym. Dzięki temu klient ma swobodę doboru najbardziej dogodnej formy zawarcia umowy kredytowej. Może rozpocząć wnioskowanie o finansowanie w internecie, a dokończyć proces w oddziale lub telefonicznie. I odwrotnie: może wstępnie wyrazić zainteresowanie produktem w oddziale, a następnie na spokojnie przeczytać warunki umowy w domu czy biurze i samodzielnie sfinalizować wniosek. Wszystkie kroki i wybory klienta, niezależnie od kanału, są zapisywane w systemie. To duża wygoda i spora oszczędność czasu.

PKO Bank Polski konsekwentnie poszerza i doskonali ofertę dla firm na każdym etapie ich rozwoju, począwszy od tych jednoosobowych. „Nikt nie wie, jak naprawdę wygląda mój dzień – nikt, nie licząc mojego banku” – mówi bohater najnowszej kampanii PKO Banku Polskiego. Udostępnienie możliwości skorzystania z oferty kredytu w rachunku lub Pożyczki MSP na jedno „kliknięcie” to praktyczna ilustracja podejścia, na które w relacjach z przedsiębiorcami Bank stawia.

Jeden „klik” w kilku krokach

 1. Procedura składania wniosku o finansowanie poprzez serwis iPKO jest prosta i przyjazna.
 2. Po zalogowaniu się do iPKO otrzymamy informację o możliwości skorzystania z przygotowanej przez Bank oferty Kredytu lub Pożyczki MSP.
 3. Wybieramy rozwiązanie, którym jesteśmy zainteresowani (Kredyt lub Pożyczka MSP) i akceptujemy niezbędne oświadczenia.
 4. W przypadku pozytywnej weryfikacji złożonych oświadczeń generowana jest umowa kredytowa. Możemy się z nią zapoznać i podpisać ją, wykorzystując hasło w postaci SMS.
 5. Umowa jest autoryzowana ze strony Banku podpisem kwalifikowanym i… następuje uruchomienie kredytu lub pożyczki.

Małgorzata Remisiewicz

 • Dostęp do finansów z każdego miejsca dzięki iPKO

  • iPKO to usługi bankowości elektronicznej oferowane przez PKO Bank Polski Klientom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom.
  • Korzystając z usług iPKO, możesz w wygodny sposób obsługiwać wybrane przez siebie rachunki za pośrednictwem internetu oraz telefonu. Daje Ci to możliwość zarządzania swoimi środkami przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na świecie.
  • Dodatkowo możesz w wygodny sposób płacić za zakupy w internecie lub doładować telefon komórkowy.

  Dowiedz się więcej

Czytaj także:

Pożyczki MSP na miliard złotych w zaledwie osiem miesięcy

Oszczędzaj czas i pieniądze z nowym iPKO

  • Bankofirma

   02018.01.15

   Selena - gracz o randze międzynarodowej

   - Jedną z podstaw międzynarodowej ekspansji Seleny była pierwsza na świecie wysokowydajna piana montażowa Tytan 65. To ona stała się top benchmarkiem dla montażystów okien na tak odległych rynkach, jak Kanada, Rumunia, Rosja, Chiny czy Korea Południowa – mówi Krzysztof Domarecki założyciel i Przewodniczący RN Seleny FM SA, wiodącego na rynku dystrybutora chemii budowlanej. Rozmowa z Krzysztofem Domareckim.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.01.11

   Leasing finansuje innowacje w opiece zdrowotnej. Leasing sprzętu medycznego w ofercie PKO Leasing

   Firmy leasingowe w trzech pierwszych kwartałach 2017 r. sfinansowały urządzenia i sprzęt medyczny o wartości ok. 615 mln zł. To wzrost o ponad 18 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. Nowoczesny sprzęt medyczny do leczenia nieoperacyjnych guzów trzustki i wątroby jest wsparciem terapii prowadzonych w szpitalu MSWiA.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.01.08

   Składki ZUS na jeden rachunek

   Przedsiębiorcom pozostały ostatnie dni na zapłacenie składek do ZUS-u. Uwaga – sporo się w tej sprawie zmieniło! Po raz pierwszy wszystkie składki wpłacasz na jeden rachunek. Ale zanim to zrobisz, uważnie sprawdź numer konta i przeczytaj ten poradnik.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.01.05

   Marcin Radziwon – biznes zbudowany na miłości do piłki nożnej

   Czy pasja może przekuć się w biznes? Jak najbardziej. Udowadnia to Marcin Radziwon, który z miłości do piłki nożnej uczynił pracę dającą satysfakcję, ale również wspierającą rozwój młodzieży. O tym, jakie produkty powinni wybierać piłkarze i jak rozwija się sport w Polsce rozmawiamy z liderem rynku sprzedaży sprzętu piłkarskiego w Polsce.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.01.04

   Nowa oferta PKO TFI dostępna w placówkach PKO Banku Polskiego

   W placówkach PKO Banku Polskiego można kupić jednostki uczestnictwa nowego parasolowego funduszu otwartego PKO Portfele Inwestycyjne z wydzielonymi subfunduszami: PKO Bursztynowy, PKO Szafirowy, PKO Rubinowy, PKO Szmaragdowy i PKO Diamentowy. Każdy, niezależnie od tego jak wysokiego zysku oczekuje, znajdzie w tej ofercie coś dla siebie.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.01.04

   PKO BP widzi potencjał w eksporterach małych i średnich – wywiad

   MŚP odpowiadają tylko za 30 proc. polskiego eksportu, dlatego widzimy tu potencjał do wzrostu. Tych firm jest 1,9 mln, zatrudniają 6,4 mln osób, a w przeciwieństwie do dużych korporacji nie posiadają zespołów analitycznych – mówi Robert Zmiejko, dyrektor Pionu Rozwoju Zagranicznego PKO Banku Polskiego.

   więcej
  Pokaż więcej