2017.01.20

Kredyt na jeden „klik”

Jednoosobowe firmy coraz chętniej korzystają z kredytów w bieżącej działalności. Mikroprzedsiębiorcy ceniący sobie szybkość, elastyczność i wygodę mogą teraz sięgnąć po dodatkowe finansowanie bez wychodzenia z domu czy biura – poprzez serwis iPKO.

Kredyty na jeden klik

Kredyt na jedno kliknięcie to kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy w ramach przygotowanej przez Bank indywidualnej oferty mogą otrzymać nawet 50 tys. zł Kredytu lub Pożyczki MSP. Umowę można podpisać za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO, bez przedstawiania dokumentów finansowych, zabezpieczeń i wychodzenia z domu lub biura. Wstępna ocena zdolności kredytowej, na której bazuje indywidualna oferta, szacowana jest na podstawie historii relacji z Bankiem (co najmniej 18 miesięcy).

Kredyt na jeden „klik” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem naszych klientów. Od samego początku obserwujemy duże zainteresowanie tą nowością – mówi Łukasz Siubczyński, ekspert PKO Banku Polskiego.

Dodatkowe finansowanie poprawia płynność, dzięki czemu firma może nie tylko swobodnie regulować swoje zobowiązania, ale także wzmacniać swoją pozycję w negocjacjach z klientami (może im zaproponować np. dłuższe terminy płatności). Zastrzyk dodatkowej gotówki przyda się także w okresie wzmożonych wydatków (np. przedświątecznego zatowarowania sklepu) czy przy inwestycjach w nowoczesne rozwiązania, technologie albo specjalistyczne oprogramowanie, które pozwolą na wzrost produktywności, zwiększenie oferty lub dotarcie do nowych grup odbiorców.

Dostrzegamy pogłębiające się zróżnicowanie potrzeb naszych klientów firmowych. O ile przy złożonych transakcjach wciąż nieocenioną wartość ma wsparcie doradców w oddziałach, o tyle w przypadku prostszych operacji przedsiębiorcy stawiają na szybkość, wygodę, wręcz automatyzm i samoobsługę, możliwe dzięki zdalnym kanałom dostępu, w tym bogatej funkcjonalności serwisu iPKO – podkreśla Łukasz Siubczyński.

Kredyt na jeden „klik” oferowany jest w podejściu multikanałowym. Dzięki temu klient ma swobodę doboru najbardziej dogodnej formy zawarcia umowy kredytowej. Może rozpocząć wnioskowanie o finansowanie w internecie, a dokończyć proces w oddziale lub telefonicznie. I odwrotnie: może wstępnie wyrazić zainteresowanie produktem w oddziale, a następnie na spokojnie przeczytać warunki umowy w domu czy biurze i samodzielnie sfinalizować wniosek. Wszystkie kroki i wybory klienta, niezależnie od kanału, są zapisywane w systemie. To duża wygoda i spora oszczędność czasu.

PKO Bank Polski konsekwentnie poszerza i doskonali ofertę dla firm na każdym etapie ich rozwoju, począwszy od tych jednoosobowych. „Nikt nie wie, jak naprawdę wygląda mój dzień – nikt, nie licząc mojego banku” – mówi bohater najnowszej kampanii PKO Banku Polskiego. Udostępnienie możliwości skorzystania z oferty kredytu w rachunku lub Pożyczki MSP na jedno „kliknięcie” to praktyczna ilustracja podejścia, na które w relacjach z przedsiębiorcami Bank stawia.

Jeden „klik” w kilku krokach

 1. Procedura składania wniosku o finansowanie poprzez serwis iPKO jest prosta i przyjazna.
 2. Po zalogowaniu się do iPKO otrzymamy informację o możliwości skorzystania z przygotowanej przez Bank oferty Kredytu lub Pożyczki MSP.
 3. Wybieramy rozwiązanie, którym jesteśmy zainteresowani (Kredyt lub Pożyczka MSP) i akceptujemy niezbędne oświadczenia.
 4. W przypadku pozytywnej weryfikacji złożonych oświadczeń generowana jest umowa kredytowa. Możemy się z nią zapoznać i podpisać ją, wykorzystując hasło w postaci SMS.
 5. Umowa jest autoryzowana ze strony Banku podpisem kwalifikowanym i… następuje uruchomienie kredytu lub pożyczki.

Małgorzata Remisiewicz

 • Dostęp do finansów z każdego miejsca dzięki iPKO

  • iPKO to usługi bankowości elektronicznej oferowane przez PKO Bank Polski Klientom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom.
  • Korzystając z usług iPKO, możesz w wygodny sposób obsługiwać wybrane przez siebie rachunki za pośrednictwem internetu oraz telefonu. Daje Ci to możliwość zarządzania swoimi środkami przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na świecie.
  • Dodatkowo możesz w wygodny sposób płacić za zakupy w internecie lub doładować telefon komórkowy.

  Dowiedz się więcej

Czytaj także:

Pożyczki MSP na miliard złotych w zaledwie osiem miesięcy

Oszczędzaj czas i pieniądze z nowym iPKO