2016.10.24

Nowy instrument wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w ofercie PKO Leasing

PKO Leasing i Krajowa Grupa Poręczeniowa (KGP) podpisały 19 października br. umowę o współpracy. Jej celem jest wsparcie małych i średnich firm w Polsce. Przedsiębiorcy otrzymają pomoc w postaci gwarancji KGP, dzięki której większa liczba firm będzie mogła skorzystać z leasingu i pożyczki.

Nowy instrument wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w ofercie PKO Leasing

- Sektor MSP jest kluczowy dla rozwoju firm leasingowych oraz polskiej gospodarki. Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować rosnący udział tego sektora w PKB Polski. Małe i średnie przedsiębiorstwa generują najwięcej dochodu, miejsc pracy i znacznie podnoszą konkurencyjność polskich produktów i usług. Dzięki współpracy PKO Leasing i Krajowej Grupy Poręczeniowej polscy przedsiębiorcy otrzymują łatwiejszy dostęp do finansowania, co pozwoli im wprowadzać innowacyjne rozwiązania biznesowe – mówi Marcin Kuksinowicz, prezes Zarządu PKO Leasing.

Głównym celem nawiązania współpracy między PKO Leasing a Krajową Grupą Poręczeń jest ułatwienie małym i średnim przedsiębiorstwom dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania poprzez zaproponowanie poręczenia.  Dzięki gwarancjom przedsiębiorcy otrzymają dodatkowe wsparcie w zakresie zabezpieczania swoich zobowiązań leasingowych. Ma to szczególnie znaczenie w przypadkach firm, które chcą korzystać z droższych lub bardziej specjalistycznych inwestycji (maszyny, linie produkcyjne, niestandardowe środki transportu itp.), a mają trudność z uzyskaniem kredytu bankowego. Program ten jest przede wszystkim przeznaczony dla start-upów bez odpowiednio długiej historii kredytowej.

- Gwarancje Krajowej Grupy Poręczeniowej są alternatywą dla tych firm, które nie są w stanie zabezpieczać transakcji majątkiem własnym. Jestem przekonany, że dostępność i przejrzyste procedury sprawią, że przedsiębiorcy będą chętnie korzystać z takiej możliwości zabezpieczenia, dzięki czemu realnie uda nam się wesprzeć działalność biznesową małych i średnich przedsiębiorców – podkreśla Mariusz Rozmysłowicz, dyrektor Departamentu Segmentów Klientów PKO Leasing.

W ramach KGP działa 21 regionalnych i lokalnych funduszy poręczeniowych z udziałem kapitałowym Banku Gospodarstwa Krajowego. Działanie KGP koncentruje się na udzielaniu zabezpieczeń spłaty zobowiązań wynikających z umów kredytu czy leasingu. Łączna pula kapitału poręczeniowego wynosi 630 mln zł.

Maciej Jeleński
PKO Leasing

Czytaj także:

Profil Zaufany przez iPKO - ułatwienia także dla przedsiębiorców

Akcjonariat pracowniczy w Polsce szansą na szybszy rozwój gospodarki, firm i jednostek

  • Bankofirma

   02019.07.04

   Okna, drzwi i bramy z Białegostoku. W Pafo-Bud stawiają na jakość

   Konkretny w rozmowie, skuteczny w biznesie. Taki jest Dariusz Matyszewski, udziałowiec firmy Pafo-Bud z Białegostoku, która od ponad 20 lat produkuje okna, drzwi i bramy. W swoich działaniach spółka stawia na jakość towaru i usługi przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.07.04

   Przejdź płynnie do faktoringu

   Po faktoring sięga coraz większa grupa przedsiębiorców. Nie wszyscy jednak jeszcze wiedzą, jakie mogą mieć korzyści z umowy faktoringu. Nie chodzi tylko o płynność finansową firmy – faktoring to również możliwość zabezpieczenia się przed nieuczciwymi partnerami i ich weryfikacja jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.07.01

   Maciejowy Sad – kiedy rodzinna pasja, staje się biznesem

   Maciejowy Sad to idealny przykład, jak rodzinną pasję przekuwać w rodzinny biznes. Przed laty Jerzy Karczewski na lutyńskiej ziemi w okolicach Wrocławia założył sad. Później opiekę nad gospodarstwem przekazał synowi Maciejowi. W 2010 r. postanowili zwiększyć dostępność tłoczonych soków, żeby szersze grono konsumentów mogło skosztować ich produktów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.28

   Pizza była mało znana. „Pruszynka” to zmieniła

   Kiedy Piotr Pruszyński w 1998 r. otworzył swoją pierwszą pizzerię „Pruszynka” w Białymstoku, wielu ludzi w regionie nie wiedziało, czym jest pizza i co po złożeniu zamówienia otrzymają na talerzu. Dziś przedsiębiorca posiada pięć lokali, które z powodzeniem zaspokajają apetyty mieszkańców miasta.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.13

   Pensjonat i hotelik w mazurskim stylu. Goście przyjeżdżają nawet trzy razy w roku

   Goście z Europy Zachodniej zamiast dużych hoteli wolą mniejsze i kameralne obiekty, gdzie mają bezpośredni kontakt z właścicielami. Znajdują to u nas w Pensjonaciku Cyklada i Mazurskiej Chacie – przekonuje Jacek Jaworski, który wraz z żoną Izabelą prowadzi obiekty wypoczynkowe na uboczu Mikołajek w okolicach Jeziora Mikołajskiego. Małżeństwo przygotowuje właśnie Pawilon SPA z sauną i jacuzzi, bo ciągle chce rozwijać ofertę dla turystów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.11

   Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm

   PKO Bank Polski rozwija projekt Let’s Fintech, dzięki któremu współpracuje ze startupami i angażuje się w wyszukiwanie najbardziej perspektywicznych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. O pracy zespołu, wdrożeniach i poszukiwaniu kolejnych projektów mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim

   więcej
  Pokaż więcej