2016.10.24

Nowy instrument wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w ofercie PKO Leasing

PKO Leasing i Krajowa Grupa Poręczeniowa (KGP) podpisały 19 października br. umowę o współpracy. Jej celem jest wsparcie małych i średnich firm w Polsce. Przedsiębiorcy otrzymają pomoc w postaci gwarancji KGP, dzięki której większa liczba firm będzie mogła skorzystać z leasingu i pożyczki.

Nowy instrument wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w ofercie PKO Leasing

- Sektor MSP jest kluczowy dla rozwoju firm leasingowych oraz polskiej gospodarki. Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować rosnący udział tego sektora w PKB Polski. Małe i średnie przedsiębiorstwa generują najwięcej dochodu, miejsc pracy i znacznie podnoszą konkurencyjność polskich produktów i usług. Dzięki współpracy PKO Leasing i Krajowej Grupy Poręczeniowej polscy przedsiębiorcy otrzymują łatwiejszy dostęp do finansowania, co pozwoli im wprowadzać innowacyjne rozwiązania biznesowe – mówi Marcin Kuksinowicz, prezes Zarządu PKO Leasing.

Głównym celem nawiązania współpracy między PKO Leasing a Krajową Grupą Poręczeń jest ułatwienie małym i średnim przedsiębiorstwom dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania poprzez zaproponowanie poręczenia.  Dzięki gwarancjom przedsiębiorcy otrzymają dodatkowe wsparcie w zakresie zabezpieczania swoich zobowiązań leasingowych. Ma to szczególnie znaczenie w przypadkach firm, które chcą korzystać z droższych lub bardziej specjalistycznych inwestycji (maszyny, linie produkcyjne, niestandardowe środki transportu itp.), a mają trudność z uzyskaniem kredytu bankowego. Program ten jest przede wszystkim przeznaczony dla start-upów bez odpowiednio długiej historii kredytowej.

- Gwarancje Krajowej Grupy Poręczeniowej są alternatywą dla tych firm, które nie są w stanie zabezpieczać transakcji majątkiem własnym. Jestem przekonany, że dostępność i przejrzyste procedury sprawią, że przedsiębiorcy będą chętnie korzystać z takiej możliwości zabezpieczenia, dzięki czemu realnie uda nam się wesprzeć działalność biznesową małych i średnich przedsiębiorców – podkreśla Mariusz Rozmysłowicz, dyrektor Departamentu Segmentów Klientów PKO Leasing.

W ramach KGP działa 21 regionalnych i lokalnych funduszy poręczeniowych z udziałem kapitałowym Banku Gospodarstwa Krajowego. Działanie KGP koncentruje się na udzielaniu zabezpieczeń spłaty zobowiązań wynikających z umów kredytu czy leasingu. Łączna pula kapitału poręczeniowego wynosi 630 mln zł.

Maciej Jeleński
PKO Leasing

Czytaj także:

Profil Zaufany przez iPKO - ułatwienia także dla przedsiębiorców

Akcjonariat pracowniczy w Polsce szansą na szybszy rozwój gospodarki, firm i jednostek

  • Bankofirma

   02019.04.19

   AUTO-Jakubowscy – rodzinna firma pełną parą

   Z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu. Równie wspaniale może wyjść w biznesie, czego znakomitym przykładem jest firma AUTO-Jakubowscy z miejscowości Świlcza pod Rzeszowem. Stanisław Jakubowski wraz z żoną i trzema synami z powodzeniem zajmują się sprzedażą samochodów, części zamiennych i akcesoriów, jak również pełnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aut.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.18

   Chwilowe kłopoty finansowe w firmie

   Problemy finansowe małym i średnim firmom mogą przytrafić się zawsze, chociaż dane statystyczne pokazują, że z roku na rok takich sytuacji jest mniej. Te, które się pojawiają, są najczęściej efektem kłopotów z egzekwowaniem pieniędzy od partnerów biznesowych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów bankowych, źródeł awaryjnego finansowania działalności gospodarczej, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać w chwilach finansowej czkawki.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.03

   Konto firmowe a sprawy prywatne – co musisz wiedzieć?

   Prowadząc firmę jako przedsiębiorca masz zazwyczaj nieograniczony dostęp do konta firmowego. Warto wtedy uważać, bo regulowanie prywatnych wydatków z tego rachunku nie zawsze jest możliwe i stanowi źródło potencjalnych problemów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz załatwiać sprawy prywatne, używając do tego konta firmowego.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.19

   e-Prawnik. Nowa usługa dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

   Klienci segmentu MSP otrzymają pilotażowo dostęp do nowej usługi w kanałach zdalnych: e-Prawnika. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik i dostosowane do potrzeb klientów banku pozwala na całkowicie zdalne, szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu prawnego. Usługa wpisuje się w scenariusz digitalizacji, zarówno oferty banku, jak i otoczenia gospodarczego, w którym funkcjonują nasi klienci.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.13

   Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

   Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.27

   Nina Wiśniewska. O piękno warto zabiegać

   Trzeba wielkiej determinacji i ciężkiej pracy, aby osiągnąć sukces w tej branży. Nina Wiśniewska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej, doskonale wie jak to zrobić. W tych wysiłkach wspiera ją PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej