2015.12.10

PKO Bank Polski i start-upy przy jednym stole

„Innowacyjność” to słowo, odmieniane w różnych przypadkach, chyba najczęściej padało podczas spotkania D-RAFT Corporate Demo Day „FinTech & Mobile”. W Campus Warsaw, zainicjowanym przez Google na warszawskiej Pradze, spotkali się przedstawiciele dużego biznesu i młodzi przedsiębiorcy. Współorganizatorem spotkania, podczas którego prezentowane były nowatorskie rozwiązania w obszarze finansów, był PKO Bank Polski. To pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z udziałem największego polskiego banku.

Podczas spotkania swoje rozwiązania miało szansę zaprezentować 11 start-upów. Wśród nich znalazł się projekt z Polski  Atsora i jej platforma Momentum służąca do analizy bieżących kosztów oraz przychodów firmy. Dzięki temu rozwiązaniu można oszczędzić czas, ponieważ zintegrowana jest z innymi aplikacjami i dzięki temu następuje automatyczna wymiana danych. Platforma pozwala kontrolować finanse poprzez bieżącą analizę i kategoryzację kosztów oraz przychodów i planowanie cashflow. Służy dodatkowo do zarządzania cyklem sprzedaży, analizy i wizualizacji hipotez biznesowych. Z kolei londyńska firma pokazała swoją ofertę oprogramowania i produktów bankowych, począwszy od bankowości internetowej i mobilnej.

– Współczesny rynek, który podlega dynamicznym zmianom w wielu interesujących kierunkach wymaga otwartości na inspiracje, mających bezpośrednie przełożenie na innowacyjność. W tym celu warto wspierać ambitne i nowatorskie projekty, o dużym potencjale rynkowym – mówi Jakub Grzechnik, dyrektor Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej PKO Banku Polskiego.

Nowatorskie projekty i elastyczność młodych firm oraz know-how korporacji to doskonały sposób do budowania pozycji w obszarze rozwiązań technologicznych na rynku globalnym. Podczas indywidulanych sesji z przedstawicielami PKO Banku Polskiego, młodzi przedsiębiorcy mieli doskonałą możliwość do zaprezentowania swoich projektów, przedyskutowania pomysłów oraz omówienia szansy na rozwój biznesu na konkurencyjnym rynku międzynarodowym. Dzięki takim inicjatywom PKO Bank Polski poszukuje obszarów, w których mógłby wspierać oryginalne i nieszablonowe przedsięwzięcia, wprowadzając najlepsze rozwiązania do organizacji.

– Konfrontacja z nowymi rozwiązaniami będzie z pewnością ożywczym impulsem do wypracowania innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na potrzeby naszej organizacji. Zaprosiliśmy do dialogu młode firmy, które posiadają kompleksowy pomysł na biznes i są w stanie – w oparciu o nowoczesne technologie – stworzyć konkurencję na rynku finansowym – podkreśla Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski po raz pierwszy wsparł tego typu inicjatywę, w niedalekiej przyszłości planuje organizację kolejnych inicjatyw, warsztatów i spotkań z młodymi przedsiębiorcami. Głównym celem prowadzonych działań jest włączenie do oferty najlepszych usług i projektów technologicznych przygotowanych przez młodych twórców.

D-RAFT Corporate Demo Day to inicjatywa mająca na celu przedstawienie najciekawszych rozwiązań technologicznych oraz promocji współpracy największych korporacji z wiodącymi, europejskimi start-upami. Każde spotkanie daje menedżerom z takich firm jak PKO Bank Polsk, Mastercard czy Orbis łatwy dostęp do odpowiadających na ich potrzeby projektów z międzynarodowego ekosystemu ponad 200 akceleratorów, funduszy inwestycyjnych i parków technologicznych. D-RAFT pomaga śledzić i odkrywać nowe szanse poprzez regularne alerty w obszarach kluczowych dla strategii firmy. Oprócz realizacji dedykowanych korporacjom programów w modelu „pitch to pilot”, D-RAFT buduje międzynarodową społeczność liderów odpowiedzialnych za rozwój innowacji i corporate venturing w Europie, organizując regularne sesje wymiany doświadczeń i Corporate Demo Days, prezentujące najciekawsze start-upy w wybranych dziedzinach.

Demo Day Mobile & FinTech – relacja wideo

Magdalena Maśluch
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Koszty w firmie: albo księgowanie, albo oszczędzanie

Pierwszy biznes

  • Bankofirma

   02018.07.11

   ZenCard: Walczymy o skalę

   Spółka fintechowa ZenCard od początku 2017 r. jest częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. W pełni zintegrowała się technicznie z siecią terminali eService i ma już na koncie dwa duże projekty z ogólnopolskimi sieciami handlowymi – kampanię promocyjną dla Visy i MAKRO, a także współpracę z siecią drogerii SuperPharm. Technologia ZenCard została już również udostępniona klientom firmowym Banku. Zapytaliśmy Krzysztofa Klimczaka – prezesa ZenCard – o dotychczasową współpracę z Bankiem, priorytety i plany na przyszłość.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.07.09

   Masz Profil Zaufany? Złóż online wniosek o zaświadczenie o podatkach

   Przedsiębiorcy mogą online złożyć wniosek o zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach lub też stwierdzające stan zaległości. Dokument można otrzymać bez konieczności wizyty w urzędzie i odbierania go w wersji papierowej. Jeżeli posiadasz Profil Zaufany, możesz zawnioskować o nie drogą elektroniczną.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.07.02

   5 pytań o split payment

   1 lipca przedsiębiorcy w Polsce zyskali możliwość dokonywania płatności w ramach split payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności. Oznacza to, że płatność za towary lub usługi zostaje podzielona na dwie kwoty: kwotę netto oraz kwotę pokrywającą podatek VAT. Podziału płatności automatycznie dokonuje bank. Nowe rozwiązanie ma zapobiegać unikaniu płacenia podatku VAT oraz zapewnia większą stabilność wpływów do budżetu państwa z tytułu tego podatku.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.06.29

   Awek – nie jesteśmy najwięksi, dlatego staramy się bardziej

   Minie jeszcze wiele pokoleń, zanim papier zostanie całkowicie wyparty z przestrzeni biurowej – twierdzi Waldemar Kołtonowski, właściciel firmy Awek. Nie boi się rozwoju technologicznego, bo jego zdaniem pozwoli on jego przedsiębiorstwu odnaleźć nowe gałęzie rynku i pomysły na to, w jakiego rodzaju towar wyposażać biura.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.06.01

   Gdynia przyciąga biznes – Gdyński Biznesplan 2018

   4 czerwca odbędzie się gala finałowa 16. edycji konkursu Gdyński Biznesplan. Na zwycięzcę czeka 30 tys. zł i inne cenne nagrody. Konkurs na biznesplan to nie tylko szansa dla młodych ludzi na szybszy i lepszy rozwój ich firmy. To również ciekawy pomysł na przyciągnięcie biznesu do Gdyni.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.05.22

   Lokal dla nowego przedsiębiorstwa z kredytem na rozpoczęcie działalności gospodarczej

   Pierwsze wydatki przedsiębiorców, którzy rozpoczynają przygodę w biznesie, często są związane z przystosowaniem lokalu do działalności gospodarczej. Pomieszczenia z reguły wymagają odnowienia, remontów, odpowiednich dostosowań. Przy okazji trzeba zakupić wyposażenie. Warto zastanowić się nad pozyskaniem środków na ten cel z banku.

   więcej
  Pokaż więcej