2015.12.10

PKO Bank Polski i start-upy przy jednym stole

„Innowacyjność” to słowo, odmieniane w różnych przypadkach, chyba najczęściej padało podczas spotkania D-RAFT Corporate Demo Day „FinTech & Mobile”. W Campus Warsaw, zainicjowanym przez Google na warszawskiej Pradze, spotkali się przedstawiciele dużego biznesu i młodzi przedsiębiorcy. Współorganizatorem spotkania, podczas którego prezentowane były nowatorskie rozwiązania w obszarze finansów, był PKO Bank Polski. To pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z udziałem największego polskiego banku.

Podczas spotkania swoje rozwiązania miało szansę zaprezentować 11 start-upów. Wśród nich znalazł się projekt z Polski  Atsora i jej platforma Momentum służąca do analizy bieżących kosztów oraz przychodów firmy. Dzięki temu rozwiązaniu można oszczędzić czas, ponieważ zintegrowana jest z innymi aplikacjami i dzięki temu następuje automatyczna wymiana danych. Platforma pozwala kontrolować finanse poprzez bieżącą analizę i kategoryzację kosztów oraz przychodów i planowanie cashflow. Służy dodatkowo do zarządzania cyklem sprzedaży, analizy i wizualizacji hipotez biznesowych. Z kolei londyńska firma pokazała swoją ofertę oprogramowania i produktów bankowych, począwszy od bankowości internetowej i mobilnej.

– Współczesny rynek, który podlega dynamicznym zmianom w wielu interesujących kierunkach wymaga otwartości na inspiracje, mających bezpośrednie przełożenie na innowacyjność. W tym celu warto wspierać ambitne i nowatorskie projekty, o dużym potencjale rynkowym – mówi Jakub Grzechnik, dyrektor Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej PKO Banku Polskiego.

Nowatorskie projekty i elastyczność młodych firm oraz know-how korporacji to doskonały sposób do budowania pozycji w obszarze rozwiązań technologicznych na rynku globalnym. Podczas indywidulanych sesji z przedstawicielami PKO Banku Polskiego, młodzi przedsiębiorcy mieli doskonałą możliwość do zaprezentowania swoich projektów, przedyskutowania pomysłów oraz omówienia szansy na rozwój biznesu na konkurencyjnym rynku międzynarodowym. Dzięki takim inicjatywom PKO Bank Polski poszukuje obszarów, w których mógłby wspierać oryginalne i nieszablonowe przedsięwzięcia, wprowadzając najlepsze rozwiązania do organizacji.

– Konfrontacja z nowymi rozwiązaniami będzie z pewnością ożywczym impulsem do wypracowania innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na potrzeby naszej organizacji. Zaprosiliśmy do dialogu młode firmy, które posiadają kompleksowy pomysł na biznes i są w stanie – w oparciu o nowoczesne technologie – stworzyć konkurencję na rynku finansowym – podkreśla Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski po raz pierwszy wsparł tego typu inicjatywę, w niedalekiej przyszłości planuje organizację kolejnych inicjatyw, warsztatów i spotkań z młodymi przedsiębiorcami. Głównym celem prowadzonych działań jest włączenie do oferty najlepszych usług i projektów technologicznych przygotowanych przez młodych twórców.

D-RAFT Corporate Demo Day to inicjatywa mająca na celu przedstawienie najciekawszych rozwiązań technologicznych oraz promocji współpracy największych korporacji z wiodącymi, europejskimi start-upami. Każde spotkanie daje menedżerom z takich firm jak PKO Bank Polsk, Mastercard czy Orbis łatwy dostęp do odpowiadających na ich potrzeby projektów z międzynarodowego ekosystemu ponad 200 akceleratorów, funduszy inwestycyjnych i parków technologicznych. D-RAFT pomaga śledzić i odkrywać nowe szanse poprzez regularne alerty w obszarach kluczowych dla strategii firmy. Oprócz realizacji dedykowanych korporacjom programów w modelu „pitch to pilot”, D-RAFT buduje międzynarodową społeczność liderów odpowiedzialnych za rozwój innowacji i corporate venturing w Europie, organizując regularne sesje wymiany doświadczeń i Corporate Demo Days, prezentujące najciekawsze start-upy w wybranych dziedzinach.

Demo Day Mobile & FinTech – relacja wideo

Magdalena Maśluch
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Koszty w firmie: albo księgowanie, albo oszczędzanie

Pierwszy biznes

  • Bankofirma

   02019.04.23

   AUTO-Jakubowscy – rodzinna firma pełną parą

   Z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu. Równie wspaniale może wyjść w biznesie, czego znakomitym przykładem jest firma AUTO-Jakubowscy z miejscowości Świlcza pod Rzeszowem. Stanisław Jakubowski wraz z żoną i trzema synami z powodzeniem zajmują się sprzedażą samochodów, części zamiennych i akcesoriów, jak również pełnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aut.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.18

   Chwilowe kłopoty finansowe w firmie

   Problemy finansowe małym i średnim firmom mogą przytrafić się zawsze, chociaż dane statystyczne pokazują, że z roku na rok takich sytuacji jest mniej. Te, które się pojawiają, są najczęściej efektem kłopotów z egzekwowaniem pieniędzy od partnerów biznesowych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów bankowych, źródeł awaryjnego finansowania działalności gospodarczej, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać w chwilach finansowej czkawki.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.03

   Konto firmowe a sprawy prywatne – co musisz wiedzieć?

   Prowadząc firmę jako przedsiębiorca masz zazwyczaj nieograniczony dostęp do konta firmowego. Warto wtedy uważać, bo regulowanie prywatnych wydatków z tego rachunku nie zawsze jest możliwe i stanowi źródło potencjalnych problemów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz załatwiać sprawy prywatne, używając do tego konta firmowego.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.19

   e-Prawnik. Nowa usługa dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

   Klienci segmentu MSP otrzymają pilotażowo dostęp do nowej usługi w kanałach zdalnych: e-Prawnika. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik i dostosowane do potrzeb klientów banku pozwala na całkowicie zdalne, szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu prawnego. Usługa wpisuje się w scenariusz digitalizacji, zarówno oferty banku, jak i otoczenia gospodarczego, w którym funkcjonują nasi klienci.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.13

   Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

   Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.27

   Nina Wiśniewska. O piękno warto zabiegać

   Trzeba wielkiej determinacji i ciężkiej pracy, aby osiągnąć sukces w tej branży. Nina Wiśniewska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej, doskonale wie jak to zrobić. W tych wysiłkach wspiera ją PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej