2018.01.04

Nowa oferta PKO TFI dostępna w placówkach PKO Banku Polskiego

W placówkach PKO Banku Polskiego można kupić jednostki uczestnictwa nowego parasolowego funduszu otwartego PKO Portfele Inwestycyjne z wydzielonymi subfunduszami: PKO Bursztynowy, PKO Szafirowy, PKO Rubinowy, PKO Szmaragdowy i PKO Diamentowy. Każdy, niezależnie od tego jak wysokiego zysku oczekuje, znajdzie w tej ofercie coś dla siebie.

 

Nową ofertę otwiera PKO Bursztynowy – subfundusz o najniższym poziomie ryzyka spośród wszystkich pięciu i rekomendowanym rocznym okresie inwestycji. Kolejne subfundusze to: PKO Szafirowy, PKO Rubinowy i PKO Szmaragdowy. Poziom potencjalnego zysku oraz ryzyka dla każdego z nich odpowiednio wzrasta, proporcjonalnie do większego zaangażowania inwestowanych przez nie środków w fundusze akcyjne i rynek akcji oraz inne papiery wartościowe o charakterze udziałowym. Proporcjonalnie dłuższy jest dla nich rekomendowany okres inwestycji. Nową ofertę zamyka PKO Diamentowy dedykowany inwestorom o największych wymaganiach, jeśli chodzi o oczekiwany zysk i jednocześnie akceptujących wysokie ryzyko inwestycji. Zaangażowanie w fundusze akcyjne i instrumenty udziałowe stanowi w przypadku PKO Diamentowego od 65 do 85 proc. wartości aktywów netto subfunduszu, przy 4-5-letnim zalecanym horyzoncie inwestycji. 

Nowa oferta PKO TFI wpisuje się w nowatorską strategię dystrybucji produktów inwestycyjnych PKO Banku Polskiego. Odchodzimy od skomplikowanych rozwiązań i szerokich półek produktowych w stronę takich, które skutecznie zaspokają potrzeby klientów. Stawiamy na prostotę i intuicyjność, więc stworzyliśmy ofertę produktów nowej generacji lepiej odpowiadającą na wyzwania rynkowe i oczekiwania klientów – mówi Rafał Madej, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych PKO Banku Polskiego.

 Oferta powstała z myślą o zapewnieniu klientom gotowych rozwiązań inwestycyjnych, dzięki którym nie będą musieli samodzielnie budować portfeli, selekcjonować funduszy oraz różnych segmentów rynków finansowych. To zarządzający funduszem, bazując na swej wiedzy i doświadczeniu zdecydują, które obszary geograficzne są aktualnie najbardziej perspektywiczne, czy warto wybrać małe, średnie, czy raczej duże i dojrzałe spółki. Subfundusze mogą na przykład przyjmować ekspozycję na globalny rynek surowców i nieruchomości, dzięki czemu klienci chcących ulokować nawet nieduże kwoty zyskają dostęp do aktywów, z których korzystają duzi inwestorzy.

PKO Bursztynowy i pozostałe nowe subfundusze zarządzane przez PKO TFI mają korzystny system naliczania opłat. Opłata za zarządzanie składa się z części stałej i zmiennej. Wysokość tej drugiej będzie uzależniona od wyniku inwestycyjnego osiąganego przez zarządzających („opłata za sukces”). Zostanie ona naliczona tylko wówczas, gdy rentowność funduszu w okresie rozliczeniowym i po naliczeniu opłaty stałej przekroczy poziom wskaźnika referencyjny dla danego subfunduszu, np. dla PKO Diamentowego wynosi on 5 proc.

Nowa oferta umożliwia klientom wybór rozwiązań zgodnych z ich preferencjami odnoszącymi się do poziomu zysku, ryzyka i czasu inwestycji. Tym samym odpowiada na wymogi nowych regulacji dyrektywy unijnej MiFID II. Doradcy w placówkach PKO Banku Polskiego służą pomocą w wypełnieniu ankiety, dzięki której klienci będą mogli poznać swój profil oraz udzielają wszystkich niezbędnych informacji związanych z charakterystyką produktów PKO TFI. Szczegółowe informacje o ofercie są również dostępne w internecie pod adresem https://www.pkotfi.pl/fundusze-inwestycyjne/fundusze-inwestycyjne-otwarte/

Szczególnym zainteresowaniem klientów w minionym roku cieszyły się nowatorskie produkty PKO Banku Polskiego takie jak Autolokacja (w ramach której środki z atrakcyjnie oprocentowanej lokaty są w ciągu roku w cyklach miesięcznych automatycznie przenoszone do wybranego subfunduszu inwestycyjnego) oraz Akcjomat (program inwestycyjny, w którym środki są inwestowane na początku w subfundusz PKO Skarbowy, a następnie w ciągu roku w cyklach miesięcznych systematycznie przekazywane do wybranego subfunduszu o wybranej charakterystyce inwestycyjnej). Z kolei IKE i IKZE, oferowane przez PKO TFI, oceniane są przez analityków rynku jako produkty „na piątkę” i cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów. Są oferowane w ramach unikalnego na rynku Pakietu Emerytalnego PKO TFI (IKZE+IKE) pozwalającego maksymalizować skumulowany efekt ulgi podatkowej przy wykorzystaniu wymienionych kont emerytalnych oraz zysk z inwestycji.

Grzegorz Culepa

Ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Dyrektywa MiFID II – wiedza, czyli wiele możliwości

Dyrektywa MiFID II – nowe zasady informowania klienta

Różne drogi, jeden cel: oszczędzanie

 

    • Bankofirma

      02019.07.04

      Okna, drzwi i bramy z Białegostoku. W Pafo-Bud stawiają na jakość

      Konkretny w rozmowie, skuteczny w biznesie. Taki jest Dariusz Matyszewski, udziałowiec firmy Pafo-Bud z Białegostoku, która od ponad 20 lat produkuje okna, drzwi i bramy. W swoich działaniach spółka stawia na jakość towaru i usługi przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.07.04

      Przejdź płynnie do faktoringu

      Po faktoring sięga coraz większa grupa przedsiębiorców. Nie wszyscy jednak jeszcze wiedzą, jakie mogą mieć korzyści z umowy faktoringu. Nie chodzi tylko o płynność finansową firmy – faktoring to również możliwość zabezpieczenia się przed nieuczciwymi partnerami i ich weryfikacja jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.07.01

      Maciejowy Sad – kiedy rodzinna pasja, staje się biznesem

      Maciejowy Sad to idealny przykład, jak rodzinną pasję przekuwać w rodzinny biznes. Przed laty Jerzy Karczewski na lutyńskiej ziemi w okolicach Wrocławia założył sad. Później opiekę nad gospodarstwem przekazał synowi Maciejowi. W 2010 r. postanowili zwiększyć dostępność tłoczonych soków, żeby szersze grono konsumentów mogło skosztować ich produktów.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.06.28

      Pizza była mało znana. „Pruszynka” to zmieniła

      Kiedy Piotr Pruszyński w 1998 r. otworzył swoją pierwszą pizzerię „Pruszynka” w Białymstoku, wielu ludzi w regionie nie wiedziało, czym jest pizza i co po złożeniu zamówienia otrzymają na talerzu. Dziś przedsiębiorca posiada pięć lokali, które z powodzeniem zaspokajają apetyty mieszkańców miasta.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.06.13

      Pensjonat i hotelik w mazurskim stylu. Goście przyjeżdżają nawet trzy razy w roku

      Goście z Europy Zachodniej zamiast dużych hoteli wolą mniejsze i kameralne obiekty, gdzie mają bezpośredni kontakt z właścicielami. Znajdują to u nas w Pensjonaciku Cyklada i Mazurskiej Chacie – przekonuje Jacek Jaworski, który wraz z żoną Izabelą prowadzi obiekty wypoczynkowe na uboczu Mikołajek w okolicach Jeziora Mikołajskiego. Małżeństwo przygotowuje właśnie Pawilon SPA z sauną i jacuzzi, bo ciągle chce rozwijać ofertę dla turystów.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.06.11

      Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm

      PKO Bank Polski rozwija projekt Let’s Fintech, dzięki któremu współpracuje ze startupami i angażuje się w wyszukiwanie najbardziej perspektywicznych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. O pracy zespołu, wdrożeniach i poszukiwaniu kolejnych projektów mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim

      więcej
    Pokaż więcej
loaderek.gifoverlay.png