2017.03.24

Studio93 Lublin - mariaż informatyki ze stolarką

Marcin Szulc uważa, że w ładnej i funkcjonalnej kuchni przyjemniej się gotuje, a wszystkie potrawy lepiej smakują. Dziewięć lat temu utworzył firmę, w której udało mu się połączyć nowoczesną technologię z tak tradycyjną dziedziną, jaką jest stolarstwo.

Studio93 Lublin

Z wykształcenia inżynier informatyk, uzdolniony manualnie, kilkanaście lat temu postanowił zabudować w swoim domu kuchnię według własnego pomysłu. Miała być funkcjonalna, dopasowana do indywidualnych potrzeb jego rodziny, solidnie wykonana i oczywiście powinna podobać się domownikom. Projekt i wykonanie wzbudziły zachwyt znajomych i posypały się prośby o wykonanie podobnej zabudowy. – Zaczęło mi brakować czasu na pracę jako informatyk – wspomina Marcin Szulc, właściciel lubelskiej firmy Studio 93.

Postanowił zmienić branżę. W marcu 2008 roku założył Studio 93. – Szybko udało się osiągnąć cel, jakim była działalność nie tylko w Lublinie, ale na całym rynku krajowym – wspomina. Uważa, że kluczowa dla zdobywania kolejnych klientów była i jest wysoka jakość produkowanych mebli. Ważnym etapem w wypłynięciu firmy na szersze wody było – już w pierwszym okresie funkcjonowania - pozyskanie unijnych dotacji na zakup nowych urządzeń i oprogramowania, co pozwoliło zatrudnić kolejnych pracowników, podnieść jakość produktów i poszerzyć ofertę.

W 2012 roku firma otrzymała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 w zakresie usług stolarskich i produkcji mebli i pozyskała kolejne fundusze unijne. Rozbudowa parku maszynowego umożliwiła poszerzenie oferty o meble do samodzielnego montażu, fornirowane oraz wykonane z płyty komórkowej z obrzeżem ALU. Aby sprostać zamówieniom, firma zwiększyła zatrudnienie, a produkcja została przeniesiona do hali produkcyjnej o powierzchni blisko 1000 m2.

Obecnie Studio 93 oferuje meble kuchenne, zabudowy wnękowe, meble łazienkowe, biurowe, apteczne oraz szafy. - Wszystkie wykonywane są na indywidualne zamówienie nawet najbardziej wymagających klientów – zapewnia Marcin Szulc. Uważa, że to rezultat zatrudnienia przez firmę najlepszych pracowników – rzetelnych, wykwalifikowanych i doświadczonych - oraz inwestowania w najnowocześniejszy sprzęt.  - Kiedy zaczynałem, Studio 93 było firmą jednoosobową, obecnie zatrudniam 25 osób i planuję przyjęcia kolejnych pracowników - podkreśla.

Marcin Szulc zaimplementował do tradycyjnego stolarstwa nowoczesne technologie. – Oferujemy kompleksowe usługi dla stolarzy, ale realizujemy też zamówienia klientów indywidualnych, muszą jednak sami złożyć wykonane przez nas elementy - wyjaśnia.  Dodaje, że nowoczesne rozwiązania pozwalają na swobodę wzorniczą w projektowaniu mebli kuchennych: fronty otwierane do góry czy też szuflady bez uchwytów. Projekty odpowiadają na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów, zarówno preferujących nowoczesne, jak i tradycyjne rozwiązania.   – Staramy się zapewnić komfort użytkownikom - niezawodność mechanizmów i ergonomiczne rozmieszczenia elementów, a że w kuchni często cała rodzina spędza sporo czasu, dlatego atrakcyjny design jest nie mniej ważny od jej funkcjonalności – podkreśla. Cieszy się, że jego pasję zawodową dzieli syn, obecnie uczeń technikum stolarskiego.  

Co wyróżnia Studio 93 wśród wielu na rynku firm z tej branży? – Najnowocześniejszy sprzęt – odpowiada  bez wahania Marcin Szulc. Jest częstym gościem krajowych i zagranicznym targów, na których wystawiane są urządzenia wykorzystywane w tej branży. Uważa, że jakość i innowacyjne rozwiązania są niezbędne na tak konkurencyjnym rynku. Klienci cenią także drobne udogodnienia, np. SMS informujący klienta, że zmówienie stało zrealizowane i można je odebrać.

Mimo że firma wykorzystuje obecnie nowoczesne technologie, to Marcin Szulc planuje kolejne rozwiązania wyprzedzające rynkową ofertę. Trwają prace nad dopasowanym specjalnie do potrzeb firmy oprogramowaniem, które umożliwi złożenie zamówienia bezpośrednio przez stronę internetową i monitorowanie statusu jego realizacji. – Jeszcze w I półroczu rozpoczniemy testy, a w tym roku wdrożymy rozwiązanie. Klienci z całej Polski będą mogli zamówić przez internet np. zabudowę kuchni – zapowiada. Zapewnia, że istotnym efektem nowoczesnych rozwiązań, obok precyzji i powtarzalności oraz wygody dla klientów, będą konkurencyjne ceny.

Inwestycje w nowoczesne technologie są kosztowne i mimo korzystania z funduszy unijnych, trudno byłoby je zrealizować bez wsparcia banku. To właśnie poszukiwanie kredytu, którego Studio93 potrzebowało na rozwój działalności sprawiło, że przedsiębiorstwo stało się klientem PKO Banku Polskiego. Po uzyskaniu finansowania inwestycji przeniosła do niego również konta firmowe. Bank ma swój aktywny udział w rozwoju firmy. - Fachowi doradcy na bieżąco nas wspierają. Bez ich dobrej znajomości oferty dostępnej na rynku finansowym, trudno byłoby mi samodzielnie dopasować produkty do moich potrzeb - mówi Marcin Szulc o pracownikach . Na co dzień zarządza finansami z poziomu iPKO dla firm, ale szczególnie docenia możliwość korzystania z wpłatomatu. – To duża oszczędność czasu – podkreśla.  A w napiętym harmonogramie właściciela firmy, to bardzo duży atut.

Lidia Sosnowska
Ekspert PKO Banku Polskiego

 • KREDYT OBROTOWY MSP

  • Na dowolny cel związany z bieżącą działalnością firmy
  • Okres kredytowania nawet do 36 miesięcy
  • Możliwość wyboru waluty kredytu: PLN, USD, EUR, CHF

  Wypełnij formularz – oddzwonimy

Czytaj także:

Rozwój bez stresu

Wyjątkowe miejsce na mapie Bolesławca

  • Bankofirma

   02019.04.19

   AUTO-Jakubowscy – rodzinna firma pełną parą

   Z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu. Równie wspaniale może wyjść w biznesie, czego znakomitym przykładem jest firma AUTO-Jakubowscy z miejscowości Świlcza pod Rzeszowem. Stanisław Jakubowski wraz z żoną i trzema synami z powodzeniem zajmują się sprzedażą samochodów, części zamiennych i akcesoriów, jak również pełnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aut.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.18

   Chwilowe kłopoty finansowe w firmie

   Problemy finansowe małym i średnim firmom mogą przytrafić się zawsze, chociaż dane statystyczne pokazują, że z roku na rok takich sytuacji jest mniej. Te, które się pojawiają, są najczęściej efektem kłopotów z egzekwowaniem pieniędzy od partnerów biznesowych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów bankowych, źródeł awaryjnego finansowania działalności gospodarczej, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać w chwilach finansowej czkawki.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.03

   Konto firmowe a sprawy prywatne – co musisz wiedzieć?

   Prowadząc firmę jako przedsiębiorca masz zazwyczaj nieograniczony dostęp do konta firmowego. Warto wtedy uważać, bo regulowanie prywatnych wydatków z tego rachunku nie zawsze jest możliwe i stanowi źródło potencjalnych problemów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz załatwiać sprawy prywatne, używając do tego konta firmowego.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.19

   e-Prawnik. Nowa usługa dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

   Klienci segmentu MSP otrzymają pilotażowo dostęp do nowej usługi w kanałach zdalnych: e-Prawnika. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik i dostosowane do potrzeb klientów banku pozwala na całkowicie zdalne, szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu prawnego. Usługa wpisuje się w scenariusz digitalizacji, zarówno oferty banku, jak i otoczenia gospodarczego, w którym funkcjonują nasi klienci.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.13

   Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

   Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.27

   Nina Wiśniewska. O piękno warto zabiegać

   Trzeba wielkiej determinacji i ciężkiej pracy, aby osiągnąć sukces w tej branży. Nina Wiśniewska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej, doskonale wie jak to zrobić. W tych wysiłkach wspiera ją PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej