2017.07.20

23 lipca Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedzi Mońki!

Już w najbliższą niedzielę BAHK zaprasza krwiodawców do Moniek. Czekamy w Monieckim Ośrodku Kultury przy ulicy Białostockiej 25.W czerwcu podczas I etapu tegorocznej akcji w 9 miastach zebraliśmy ponad 412 litrów krwi.

W Mońkach na wszystkich, którzy chcą oddać krew czekamy 23 lipca (niedziela) w Monieckim Ośrodku Kultury przy ulicy Białostockiej 25 (od godziny 9.00 do 17.00).

Organizator akcji, Fundacja PKO Banku Polskiego, tradycyjnie przygotował dla krwiodawców upominki oraz atrakcję - możliwość obejrzenia krwi i innych tkanek pod mikroskopem. Upominek otrzyma każdy, kto odda krew w ramach BAHK 2017 i przekaże wypełniony i podstemplowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) certyfikat ekipie obsługującej daną akcję.

Nie będą się nudziły także dzieci towarzyszące rodzicom oddającym krew. W kąciku dla najmłodszych znajdą się m.in. kredki i kolorowanki z naszą krwinką. A krwiodawcy, którzy przyjdą na akcję z dziećmi i oddadzą krew otrzymają dodatkowy upominek – maskotkę.

Podczas czerwcowego etapu tegorocznej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa zebraliśmy ponad 412 litrów krwi. Podczas 11 zbiórek w 9 miastach (Bydgoszcz, Białystok, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław) dołączyło do nas blisko 1000 osób.

Wśród nich było wielu pracowników PKO Banku Polskiego. Piotr Jagiełło oddaje krew już kilkanaście lat, a od czasu, kiedy pracuje w PKO Banku Polskim zawsze uczestniczy w BAHK. - Świetna sprawa, nie muszę nigdzie jeździć - mówi. Jego zdaniem, jeśli ktoś może być dawcą krwi powinien spróbować ją oddać, bo warto poczuć tę wielką satysfakcję, że zrobiło się coś naprawdę dobrego. Od 7 lat honorowym krwiodawcąjest Katarzyna Nekresz. -  Ten pierwszy raz, to była chęć pomocy synkowi koleżanki. Okazało się, że to zabieg tak niewielki, jak pobranie krwi, a satysfakcja – ogromna. Postanowiłam dołączyć do siostry, która już wcześniej została honorowym krwiodawcą – wspomina.

Akcję, której celem od początku jest nie tylko zbiórka krwi, ale także podniesienie wiedzy na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców w 2009 roku zainicjowali pracownicy PKO Banku Polskiego.

W dotychczasowych 8 edycjach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa wzięło udział ponad 12,2 tysiąca osób. Łącznie przekazano potrzebującym ponad 5,5 tysiąca litrów tego bezcennego leku.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze akcje krwiodawcom!

Zachęcamy do udziału w tegorocznej BAHK. Kolejne zbiórki krwi planujemy w sierpniu i wrześniu.

Informacje, Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą można znaleźć na Bankomanii.  Zachęcamy także do śledzenia aktualności na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego i profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 94 tys. fanów.

Partnerem akcji jest Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie - Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Lidia Sosnowska
Ekspert w PKO Banku Polskim

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png