2018.06.07

BAHK w Warszawie – zebraliśmy blisko 26 l krwi. Dziękujemy!

Pierwsza zbiórka tegorocznej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa za nami. W Warszawie pozyskaliśmy prawie 26 litrów krwi. W najbliższy piątek czekamy na dawców w Krakowie.

W środę podczas akcji stacjonarnej w Centrali PKO Banku Polskiego w Warszawie do BAHK dołączyło 57 osób. Dzięki nim zebraliśmy 25, 650 l tego cennego leku. 

Już 8 czerwca Fundacja PKO Banku Polskiego – organizator akcji - zaprasza krwiodawców do Krakowa. Czekamy w siedzibie RCKiK, przy ul. Rzeźniczej 11 w godz. 7.30 – 15.00. 

Tegoroczna BAHK to już dziesiąta edycja akcji zainicjowanej przez pracowników PKO Banku Polskiego.

Lek. med. Anna Ćwiekowska ze stołecznego RCKiK od kilku lat uczestniczy w naszej akcji. - Świetny pomysł, doskonała organizacja, zawsze zgłasza się wielu dawców – komentuje. Jej zdaniem bardzo dobrze sprawdzają się właśnie akcje inicjowane w firmach, bo pracownicy wzajemnie mobilizują się do udziału, a fakt, że mają blisko jest dodatkowym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z okazji i podzieleniem się krwią. Takie akcje promują także wśród mieszkańców miast, w których są zorganizowane ideę krwiodawstwa – łatwego i bezpiecznego sposobu pomagania. 

Potwierdzają to pracownicy PKO Banku Polskiego, którzy oddali krew 6 czerwca w Warszawie. Katarzynę Grotowską do zostania krwiodawcą zachęciła właśnie BAHK. Zastanawiała się już wcześniej, ale do decyzji dojrzała w ubiegłym roku. W tym roku – wiedząc, że nie ma się czego obawiać – nie miała wątpliwości, że podzieli się krwią.

Michał Matusiewicz i Tomasz Kasiński to dawcy z wieloletnim stażem. Pierwszy zaczął jeszcze w średniej szkole i zachęca do tego wszystkich przyjaciół i znajomych. - Do każdego trafiają inne argumenty – mówi. – Dla jednych świadomość pomagania jest najważniejsza, innych przekonują materialne korzyści – możliwość odliczenia od podatku, czy np. w Warszawie poruszanie się za darmo miejską komunikacją. Tomasz Kasiński żartuje, że on dzieli się nie tylko krwią, ale także otrzymywaną z tego tytułu czekoladą. Ten gest to rodzaj przypomnienia i zachęty do udziału w akcji koleżankom i kolegom z pracy. 

Fundacja PKO Banku Polskiego dziękuje wszystkim uczestnikom naszej akcji! 

Więcej informacji o BAHK oraz harmonogram na czerwiec.

 

Lidia Sosnowska
ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także: 

Nie czekamy – pomagamy Powstańcom Warszawskim 

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa 2018 – ruszamy już 6 czerwca!

Pliki do pobrania