2017.10.09

BAHK zorganizowała w tym roku już 21 zbiórek krwi

Ponad 742 litry litrów krwi zebrała w tym roku, organizowana przez Fundację PKO Banku Polskiego, Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. W 21 zbiórkach w 13 miastach całej Polski  wzięło udział 1700 osób. W październiku planujemy jeszcze dwie akcje w Warszawie.

Co motywuje uczestników naszych akcji do dzielenia się krwią?  Natalia Krzewska-Buńkowska z Białegostoku jest dawcą od 7 lat.  - Robię to dla innych, ale też dla siebie. Mam bardzo rzadką grupę krwi i zdaję sobie sprawę, że jest cenna. Czasami pracownicy RCKiK nawet dzwonią do mnie, abym oddała krew. Jeśli mam taką możliwość, zawsze pomagam – mówi.Maciej Zieliński z Warszawy, pracownik PKO Banku Polskiego, zdecydował się dwa lata temu. Ale dopiero, kiedy niedawno dowiedział się, że ma rzadką i poszukiwaną grupę krwi postanowił wykorzystać swój potencjał i częściej w ten sposób pomagać innym. Od trzech lat krew oddaje Natalia Gotówko z Białegostoku. Pierwszy raz, bo chciała pomóc koleżance rannej w wypadku. Właśnie wtedy w pełni zdała sobie sprawę ze znaczenia, jakie dla ratowania zdrowia i życia ma krew. To doświadczenie zachęciło do regularnego dzielenia się nią.  Monika Kasprzak z PKO Banku Polskiegopodczas BAHK w Gdyni na początku października krew oddała po raz pierwszy. Zdecydowała się, bo było blisko i wygodnie – ambulans stanął pod miejscem jej pracy. - Przekonałam się, że oddawanie krwi nie boli i nie trzeba się go bać – zapewnia. EmiliaBuchert z Gdyni – także z PKO Banku Polskiego - krwiodawcą została w 2009 roku. Dlaczego?  – Po prostu chcę pomagać. A oddawanie krwi to prosty sposób i nic nie kosztuje – mówi.

Od czerwca do początku października Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedziła Białystok (185,85 l), Bydgoszcz (79,65 l), Gdańsk  (32,85 l), Gdynię (9,45 l), Kraków  (36,9 l), Lublin  (36,20 l), Łódź (8,1 l),  Mońki (49, 5 l), Poznań (58,5 l), Szczecin  (43,2 l), Warszawę  (62,10 l),  Wrocław (99 l), Wysokie Mazowieckie  (40,95 l). Łącznie dzięki ofiarności krwiodawców w tym roku zebraliśmy ponad 742 litry tego najcenniejszego z leków.

W październiku wszystkich, którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia innych zachęcamy do udziału w kolejnych zbiórkach w Warszawie. We wtorek 17 października, ambulans zatrzyma się przy ul. Chłodnej 52 (9.00 -14.00), natomiast w piątek 27 października zapraszamy na ul. Puławską 15 na parter Centrali PKO Banku Polskiego (9.00-15.00).

W dotychczasowych edycjach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa (od 2009 roku) wzięło udział ponad 13 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym 5,8 tys. litrów tego bezcennego leku.

Fundacja PKO Banku Polskiego dziękuje wszystkim zaangażowanym w BAHK krwiodawcom i zachęca do udziału w kolejnych akcjach!

Chcesz zostać krwiodawcą? Poszukujesz informacji, jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą? Sprawdź na portalu Bankomania

Ciekawe informacje znajdziesz także na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego.

Zachęcamy też do odwiedzenia profilu BAHK na Facebooku, który ma 94 tys. fanów!

Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie - Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Lidia Sosnowska
Ekspert PKO Banku Polskiego

Pliki do pobrania

  • Bankopasje

   02018.02.22

   Maciej Musiał, a Ty możesz, czyli Konto dla Młodych

   Na temat rozwiązań przygotowanych z myślą o klientach mających 18-26 lat rozmawiamy z Maciejem Musiałem biorącym udział w kampanii promującej Konto dla Młodych PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.22

   1% procentuje

   Powoli zaczynamy rozliczać podatek PIT. Każdy może odliczyć 1% podatku i przekazać go na cele dobroczynne. Komu przekazać swój 1%? Wybór celu takiej pomocy to bardzo indywidualna kwestia, dlatego warto wcześniej ją przemyśleć.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.21

   Polska, której nie znasz. 5 niedocenianych miejsc. Musisz je zobaczyć!

   Na północy – morze, na południu – góry. Byłeś w Zakopanem, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. Widziałeś Krupówki, krakowski Stary Rynek, stołeczne Łazienki oraz plażę w Sopocie i wydaje ci się, że zwiedziłeś już Polskę wzdłuż i wszerz. No to teraz szeroko otwórz oczy i zobacz to, o czym być może nawet nie wiedziałeś, że istnieje. W przypadającym dziś Międzynarodowym Dniu Przewodnika Turystycznego, wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, przygotowaliśmy listę 5 najbardziej niedocenionych miejsc w Polsce.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.19

   Cavaliada Lublin 2018. Podium dla Polaków

   Drugi etap wielkiego święta jeździectwa już za nami! W niedzielę zakończyła się Cavaliada w Lublinie. Najlepsi jeźdźcy z 15 krajów rywalizowali o nagrody w trakcie czterodniowych zawodów rozegranych na arenie Targów Lublin. Nie brakowało emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Po raz drugi w tej edycji Cavaliady na najwyższym miejscu podium stanął Polak.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.15

   Wkrótce znów spotkamy się pod Rotundą. Nowy budynek PKO Banku Polskiego będzie czekał na warszawiaków

   Rotunda PKO Banku Polskiego jest bez wątpienia miejscem kultowym na mapie Warszawy. To wokół tego budynku całe pokolenia umawiały się na spotkania z przyjaciółmi, znajomymi, kontrahentami czy przyszłymi sympatiami. To „pod Rotundą” rozpoczynały się piękne historie wielu Polaków. To również miejsce pamięci 49 ofiar wybuchu gazu, który miał tu miejsce w 1979 r. Dziś Rotunda powstaje na nowo.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.13

   Konie(cznie) w Lublinie - startuje Cavaliada!

   Już po raz szósty tereny Targów Lublin zamienią się w arenę zmagań jeździeckich na międzynarodowym poziomie! Rusza #zkopyta kolejna odsłona Cavaliady, największej imprezy jeździeckiej w Polsce.

   więcej
  Pokaż więcej