Finał Śląskiego Festiwalu Operetki już w niedzielę!
Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej, Grażyna Brodzińska, wystąpi podczas koncertu finałowego 2. edycji Śląskiego Festiwalu Operetki.
„Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy i czaruje publiczność teatralną oraz filharmoniczną” – tak pisał o niej wybitny znawca sceny operowej i operetkowej, Bogusław Kaczyński. Grażyna Brodzińska, bo o niej mowa, wystąpi na scenie Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach w najbliższą niedzielę (3 marca) o godzinie 18:00 podczas koncertu finałowego 2. edycji Śląskiego Festiwalu Operetki, który wspiera PKO Bank Polski. Obok sopranistki na scenie zaprezentują się także Sylwester Targosz-Szalonek (tenor) i Dariusz Wójcik (bas).
Kończy się tym samym tegoroczna odsłona wyjątkowego wydarzenia na skalę całego Śląska. Koncerty w ramach festiwalu odbyły się w Rybniku, Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Bielsku-Białej, Pszczynie oraz Gliwicach.
– Śląski Festiwal Operetki wpisuje się w piękną muzyczną tradycję Śląska, a każde festiwalowe miasto zdobywa zaszczytne miejsce w elitarnym gronie miast partnerskich wydarzenia – mówiSylwester Targosz-Szalonek, dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki.
W trakcie obu edycji Festiwalu posłuchać można było najpiękniejszych i najbardziej lubianych fragmentów operetek i musicali. W koncertach i spektaklach prezentowali się wspaniali artyści z Polski i z zagranicy.
– Ambasadorem festiwalu jest maestro Wiesław Ochman – tenor, solista kilkudziesięciu teatrów operowych na całym świecie, wybitna postać świata opery i wspaniały człowiek – dodajeSylwester Targosz-Szalonek.
Zaangażowanie w festiwal Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Świętochłowicach wynika z doskonałych relacji, jakie mamy zarówno z miastem, jak i z dyrektorami przedsięwzięcia. Jesteśmy wrażliwi na kulturę i co roku staramy się wspierać projekty ważne dla lokalnej społeczności, a jednocześnie pozwalające zaistnieć oddziałowi. Udaje się to m.in. za sprawą prestiżu gwiazd biorących udział w festiwalu, zapewniających rozpoznawalność zarówno Bankowi, jak i jego pracownikom.
Marzena Pocheć, dyrektor Oddziału
W organizację festiwalu angażuje się także światowej sławy tenor – Kałudi Kałudov, tenor zaliczany do światowej czołówki śpiewaków, solista między innymi Staatsoper w Wiedniu czy La Scali w Mediolanie. Kałudi Kałudow pełni rolę Dyrektora Artystycznego Festiwalu. Kierownictwo muzyczne objął zaś uznany dyrygent, wieloletni dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej, Sławomir Chrzanowski.
Festiwalu wpisuje się już w muzyczną mapę Śląska.
Oktawia Staciewińska
Czytaj także:
Fotografia mobilna to jest to. Krzysztof Kortyna
„Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918” – to ostatnia szansa, by obejrzeć wyjątkową wystawę w Muzeum Narodowym w Warszawie
„Wyspiański. Nieznany”
Bankopasje
02019.07.16Kolejne niezwykłe filmowe spotkanie już w czwartek w Kinematografie
więcej„Stan cywilny? Tak.” To tylko jeden z wielu cytatów z „Rejsu”, które na stałe zagościły w języku polskim. Bo czy jest ktoś, kto owego dialogu nie kojarzy ze słynną filmową podróżą po Wiśle? W najbliższy czwartek 18 lipca w łódzkim kinie Kinematograf nie lada gratka dla fanów polskiego kina – na widzów czekać będzie kultowy obraz w reżyserii Marka Piwowskiego.
Bankopasje
02019.07.15Wielka bitwa konserwatorów o wielkie dzieło
więcejW 600. rocznicę wiktorii grunwaldzkiej z 15 lipca 1410 r. poddano kompleksowej renowacji obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Dzięki przedsięwzięciu, które finansowo wsparł PKO Bank Polski, możemy dzisiaj podziwiać artystyczny rozmach twórcy. Powinniśmy przy tym docenić żmudną pracę konserwatorów dążących do przywrócenia dziełu świetności na co najmniej pół wieku.
Bankopasje
02019.07.12PKO Bank Polski oficjalnym partnerem quizu Ekstraklasy!
więcejPKO Bank Polski razem z Ekstraklasą S.A. prezentują nową i innowacyjną formułę rywalizacji wśród piłkarskich kibiców!
Bankopasje
02019.07.11„Świat przedwojennej fonografii” – o muzyce, sztuce i radiu opowiada Jan Emil Młynarski
więcejJazz trafił do Polski latach międzywojennych. Rolę sal koncertowych spełniały wówczas przede wszystkim dancingowe restauracje i nocne kluby, w których występowali pianiści i orkiestry jazzowe, piosenkarze oraz tancerze. Atmosferę kawiarnianych koncertów jazzowych Krakowa, Lwowa, a zwłaszcza Warszawy przywołuje podczas swoich występów Jazz Band Młynarski-Masecki.
Bankopasje
02019.07.09Sztafeta pomocy w Kluczborku
więcejPracownicy PKO Banku Polskiego i mieszkańcy Kluczborka wybiegali uśmiech dla Weroniki. Dzięki uczestnikom biegowej akcji charytatywnej, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 10 tys. zł na rehabilitację dziewczynki. W ubiegłym roku podobną akcję zorganizowano dla Patryka, który teraz pomógł Weronice.
Bankopasje
02019.07.08#KandydatNaGwiazde – odcinek 5.
więcejZapraszamy na najnowszy odcinek naszego cyklu wideo #KandydatNaGwiazde.