2018.12.21

Przywitaj Nowy Rok w filharmonii!

To już ostatnia chwila, by zaplanować sylwestrowe szaleństwo. Niektórzy spotkają się na domówkach, inni na miejskich placach, by wspólnie przywitać 2019 rok. Specjalne pokazy przygotowały na ten jedyny w roku wieczór kina i teatry, ale nie tylko – również filharmonie zapraszają melomanów na wyjątkowe koncerty w ostatnich dniach mijającego roku.

To już ostatnia chwila, by zaplanować sylwestrowe szaleństwo. Niektórzy spotkają się na domówkach, inni na miejskich placach, by wspólnie przywitać 2019 rok. Specjalne pokazy przygotowały na ten jedyny w roku wieczór kina i teatry, ale nie tylko – również filharmonie zapraszają melomanów na wyjątkowe koncerty w ostatnich dniach mijającego roku.

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego przygotowała występ Trzech Tenorów.

Od lat to koncerty najbardziej oczekiwane przez bywalców Filharmonii Śląskiej, choć nie wypadają w samego sylwestra i nie są połączone z noworocznymi balami. W tym roku symfonicy pod batutą prof. Mirosława Jacka Błaszczyka zaprosili do nich trzech tenorów – Adamów Zdunikowskiego i Sobierajskiego oraz Tadeusza Szlenkiera. Wystąpią w Katowicach pięciokrotnie w piątek, sobotę i niedzielę – mówi Agnieszka Młynarczyk z Filharmonii Śląskiej.

W Katowicach przygotowany został również koncert noworoczny zespołu Jánoška Ensemble. Tworzą go bracia pochodzący z niezwykle muzykalnej rodziny. Repertuar i temperament tych muzyków gwarantuje koncert w szampańskim nastroju. 11 stycznia z kolei odbędzie się koncert karnawałowy. Zabrzmią popularne arie i duety operowe oraz przeboje musicalowe. Cykl zamykać będzie wieczór polskich kolęd.

Pieśni tematem związane z Bożym Narodzeniem – kolędy, śpiewa się od 24 grudnia do 2 lutego. Włączyliśmy je zatem do programu niedzielnego, 13 stycznia, wieczoru organowego cenionego wirtuoza Henryka Botora. Kolędy polskie zaśpiewa Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jarosława Wolanina – dodaje Agnieszka Młynarczyk.

Sponsorem strategicznym Filharmonii Śląskiej jest PKO Bank Polski.

Z kolei Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego zaprasza w sylwestrowy wieczór i noworoczne popołudnie do wysłuchania muzyki operetkowej najbardziej znanych mistrzów tego gatunku. Podczas koncertu zatytułowanego „Szampańska fantazja” zabrzmią utwory: F. von Suppe, L. Bernsteina, A. Piazzolli, J. Straussa, J. Kandera oraz A.L. Webbera w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. H. Wieniawskiego w Lublinie. Koncert poprowadzi Paweł Gabara, a nad całością jako dyrygent będzie czuwał Dyrektor Naczelny Filharmonii Lubelskiej, Wojciech Rodek. Karnawał rozpocznie natomiast 4 stycznia koncert Chóru Filharmonii Lubelskiej „Lutnia Lubelska” pt. „Zimowa noc”. PKO Bank Polski jest partnerem Filharmonii Lubelskiej.

Oktawia Staciewińska

Czytaj także:

Wystawa Wyspiańskiego rekordowo popularna!

Sztuka wśród górskich szczytów

Jest Nowa Polska Sztuka Teatralna „Niepodlegli”!

 

 

 

  • Bankopasje

   02019.03.20

   Po prostu… Filharmonia! Jutro wielki finał projektu!

   Trwa kolejna odsłona organizowanego przez Filharmonię Narodową cyklu „Po prostu… Filharmonia!”. W ramach jego piątej edycji, czyli w sezonie artystycznym 2018/2019 odbyły się cztery projekty koncertowe. Koncert finałowy ostatniego odbędzie się w najbliższy czwartek.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.15

   Nowa wystawa w Banku – prace artystów z zespołem Downa

   W centrali PKO Banku Polskiego swoje prace zaprezentują podopieczni szkoły specjalnej w Warszawie oraz stowarzyszenia osób z zespołem Downa. Zapraszamy w czwartek, 21 marca.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   Bankowy wojennik – Michał Sorbet

   Jest youtuberem i doskonale porusza się w mediach społecznościowych. Interesuje się batalistyką zwłaszcza historią II wojny światowej. Uwielbia planszówki, w które gra, ale też prezentuje je innym. Wszystkie te pasje łączy prowadząc kanał z grami wojennymi na YouTube – Wojennik TV . Michał Sorbet jest pracownikiem PKO Banku Polskiego w Centrum Obsługi Operacji PKO Banku Polskiego w Lublinie.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   #zkopyta do Goteborga. Kolejna edycja Cavaliady za nami

   To był wspaniały finał rywalizacji w stolicy. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni wygrał Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Zawodnik, podobnie jak ubiegłoroczny zwycięzca Jarosław Skrzyczyński, ma przed sobą szansę startu w finale Pucharu Świata w Goteborgu na początku kwietnia.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.08

   Od najmłodszych do najlepszych

   W Warszawie trwa Cavaliada, której sponsorem jest PKO Bank Polski. Za nami pierwsze dwa dni imprezy, a przed nami pasjonujący weekend pełen atrakcji. Będzie wielka rywalizacja utytułowanych zawodników, walka o punkty Pucharu Świata i najcenniejsze nagrody. Na nadchodzący weekend zaplanowano też konkurencje dla najmłodszych, ale nie mniej ambitnych jeźdźców.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.07

   Polski Top Gun

   Powożenie cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jednak wciąż za małą jak na sport, w którym nasz kraj dochował się mistrza świata i wieloletniego lidera światowych rankingów. Takich sukcesów Polska nie odnosi w żadnej innej dyscyplinie jeździeckiej.

   więcej
  Pokaż więcej