Wystawa i aukcja charytatywna obrazów na rzecz Magdaleny Dorau. Dołącz!
W centrali PKO Banku Polskiego trwa wernisaż obrazów Magdaleny Dorau, które są jednocześnie wystawione na sprzedaż. 20 czerwca przeprowadzono ich licytację. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na leczenie artystki, która zmaga się z niedowładem nóg. Pomóc można również poprzez wpłaty pieniężne na konto Fundacji PKO Banku Polskiego.
Magdalena Dorau kilka lat temu uległa wypadkowi, w wyniku którego doznała uszkodzenia kręgosłupa. Rozwój medycyny daje jej szansę na odzyskanie pełnej sprawności. Artystka, które jest z zawodu psychoterapeutą, prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie.
– Obrazy maluję od dziecka. Inspiruje mnie człowiek. Każdego dnia spotykam się z pacjentami, poznaję nowe historie. Stają się one podstawą do nowych prac, które opowiadają o ludziach – mówi Magdalena Dorau – Pieniądze z aukcji przeznaczę na wzmocnienie połączeń nerwowych, dzięki czemu będę miała szansę normalnie chodzić – dodaje.
Zbiórka publiczna prowadzona przez Fundację PKO Banku Polskiego potrwa do końca czerwca. Wpłat z dopiskiem wsparcie dla Magdy Dorau można dokonywać na konto 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014.
Pomysłodawcą inicjatywy jest Jarosław Brzuzy, wiceprezes PKO Leasing – Cieszę się, że udało mi się wziąć udział w licytacji i kupić dwa obrazy – „Huśtawka do nieba” oraz „Koherencja serca”. Ten drugi przekazałem bankowej Fundacji do dalszej licytacji. Zachęcam do jego kupna. Mam nadzieję, że niebawem Magda będzie w pełni sprawna – mówi Jarosław Brzuzy.
Artystkę poznał podczas jednego ze zlotów motocyklowych (jednoślady są ich wspólną pasją). Będąc pod wielkim wrażeniem jej siły i motywacji do odzyskania pełnej sprawności, postanowił jej pomóc, angażując się w organizację wystawy oraz zbiórki charytatywnej razem z Fundacją PKO Banku Polskiego.
– Podczas wernisażu przeprowadziliśmy aukcję charytatywną obrazów artystki. Zorganizowaliśmy też zbiórkę publiczną, która trwa do końca czerwca. Każdy, kto chciałby wesprzeć leczenie pani Magdy, może kupić obraz lub wpłacić środki na konto Fundacji PKO Banku Polskiego – mówiła Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.
Uczestnicy wernisażu włączyli się w aukcję obrazów. – Licytacja wzbudzała we mnie bardzo pozytywne emocje, ponieważ jej cel był mi bardzo bliski. Warto brać udział w takich inicjatywach – mówiła Justyna Borkiewicz, która kupiła obraz „Pocałunek”.
Wernisaż prowadziła dziennikarka i prezenterka Edyta Lewandowska, która zawsze chętnie angażuje się w pomoc potrzebującym: – Kiedy wokół nas gromadzą się ludzie, którzy mają ten sam cel to świat naprawdę zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Zawsze panuje wspaniała atmosfera. I tak było podczas tej licytacji.
W trakcie wernisażu wystawy „Kraina Krawców Szczęścia” zbierano również pieniądze na leczenie artystki.
Jarosław Melon
Obrazy, które jeszcze nie zostały kupione, można nadal licytować (kontakt w tej sprawie – fundacja@pkobp.pl).
- Uwolnić motyla – cena wywoławcza 800 zł
- Łąka marzeń – cena wywoławcza 2 500 zł
- Pionki na szachownicy życia – cena wywoławcza 2500 zł
- Warstwy życia – cena wywoławcza 2000 zł
- Zaczarowane pantofelki – cena wywoławcza 2500 zł
- Okno na świat – cena wywoławcza 2500 zł
- Trzy spojrzenia – cena wywoławcza 2000 zł
- Koherencja serca – cena wywoławcza 2000 zł
Czytaj także:
Wernisaż prac i aukcja charytatywna Magdaleny Dorau
Teatr pod chmurką i dobrą gwiazdą. Rusza 44. Zamojskie Lato Teatralne
Świerzy kontra Matejko – multimedialna wystawa portretów władców polskich w Świdniku
Pliki do pobrania
Bankopasje
02019.07.16Kolejne niezwykłe filmowe spotkanie już w czwartek w Kinematografie
więcej„Stan cywilny? Tak.” To tylko jeden z wielu cytatów z „Rejsu”, które na stałe zagościły w języku polskim. Bo czy jest ktoś, kto owego dialogu nie kojarzy ze słynną filmową podróżą po Wiśle? W najbliższy czwartek 18 lipca w łódzkim kinie Kinematograf nie lada gratka dla fanów polskiego kina – na widzów czekać będzie kultowy obraz w reżyserii Marka Piwowskiego.
Bankopasje
02019.07.15Wielka bitwa konserwatorów o wielkie dzieło
więcejW 600. rocznicę wiktorii grunwaldzkiej z 15 lipca 1410 r. poddano kompleksowej renowacji obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Dzięki przedsięwzięciu, które finansowo wsparł PKO Bank Polski, możemy dzisiaj podziwiać artystyczny rozmach twórcy. Powinniśmy przy tym docenić żmudną pracę konserwatorów dążących do przywrócenia dziełu świetności na co najmniej pół wieku.
Bankopasje
02019.07.12PKO Bank Polski oficjalnym partnerem quizu Ekstraklasy!
więcejPKO Bank Polski razem z Ekstraklasą S.A. prezentują nową i innowacyjną formułę rywalizacji wśród piłkarskich kibiców!
Bankopasje
02019.07.11„Świat przedwojennej fonografii” – o muzyce, sztuce i radiu opowiada Jan Emil Młynarski
więcejJazz trafił do Polski latach międzywojennych. Rolę sal koncertowych spełniały wówczas przede wszystkim dancingowe restauracje i nocne kluby, w których występowali pianiści i orkiestry jazzowe, piosenkarze oraz tancerze. Atmosferę kawiarnianych koncertów jazzowych Krakowa, Lwowa, a zwłaszcza Warszawy przywołuje podczas swoich występów Jazz Band Młynarski-Masecki.
Bankopasje
02019.07.09Sztafeta pomocy w Kluczborku
więcejPracownicy PKO Banku Polskiego i mieszkańcy Kluczborka wybiegali uśmiech dla Weroniki. Dzięki uczestnikom biegowej akcji charytatywnej, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 10 tys. zł na rehabilitację dziewczynki. W ubiegłym roku podobną akcję zorganizowano dla Patryka, który teraz pomógł Weronice.
Bankopasje
02019.07.08#KandydatNaGwiazde – odcinek 5.
więcejZapraszamy na najnowszy odcinek naszego cyklu wideo #KandydatNaGwiazde.