2018.06.25

Wystawa i aukcja charytatywna obrazów na rzecz Magdaleny Dorau. Dołącz!

W centrali PKO Banku Polskiego trwa wernisaż obrazów Magdaleny Dorau, które są jednocześnie wystawione na sprzedaż. 20 czerwca przeprowadzono ich licytację. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na leczenie artystki, która zmaga się z niedowładem nóg. Pomóc można również poprzez wpłaty pieniężne na konto Fundacji PKO Banku Polskiego.

Magdalena Dorau kilka lat temu uległa wypadkowi, w wyniku którego doznała uszkodzenia kręgosłupa. Rozwój medycyny daje jej szansę na odzyskanie pełnej sprawności. Artystka, które jest z zawodu psychoterapeutą, prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie. 

Obrazy maluję od dziecka. Inspiruje mnie człowiek. Każdego dnia spotykam się z pacjentami, poznaję nowe historie. Stają się one podstawą do nowych prac, które opowiadają o ludziach – mówi Magdalena Dorau – Pieniądze z aukcji przeznaczę na wzmocnienie połączeń nerwowych, dzięki czemu będę miała szansę normalnie chodzić – dodaje.

Zbiórka publiczna prowadzona przez Fundację PKO Banku Polskiego potrwa do końca czerwca. Wpłat z dopiskiem wsparcie dla Magdy Dorau można dokonywać na konto 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014. 

Pomysłodawcą inicjatywy jest Jarosław Brzuzy, wiceprezes PKO Leasing – Cieszę się, że udało mi się wziąć udział w licytacji i kupić dwa obrazy – „Huśtawka do nieba” oraz „Koherencja serca”. Ten drugi przekazałem bankowej Fundacji do dalszej licytacji. Zachęcam do jego kupna. Mam nadzieję, że niebawem Magda będzie w pełni sprawna – mówi Jarosław Brzuzy.

 Artystkę poznał podczas jednego ze zlotów motocyklowych (jednoślady są ich wspólną pasją). Będąc pod wielkim wrażeniem jej siły i motywacji do odzyskania pełnej sprawności, postanowił jej pomóc, angażując się w organizację wystawy oraz zbiórki charytatywnej razem z Fundacją PKO Banku Polskiego. 

Podczas wernisażu przeprowadziliśmy aukcję charytatywną obrazów artystki. Zorganizowaliśmy też zbiórkę publiczną, która trwa do końca czerwca. Każdy, kto chciałby wesprzeć leczenie pani Magdy, może kupić obraz lub wpłacić środki na konto Fundacji PKO Banku Polskiego – mówiła Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Uczestnicy wernisażu włączyli się w aukcję obrazów. – Licytacja wzbudzała we mnie bardzo pozytywne emocje, ponieważ jej cel był mi bardzo bliski. Warto brać udział w takich inicjatywach – mówiła Justyna Borkiewicz, która kupiła obraz „Pocałunek”. 

Wernisaż prowadziła dziennikarka i prezenterka Edyta Lewandowska, która zawsze chętnie angażuje się w pomoc potrzebującym: – Kiedy wokół nas gromadzą się ludzie, którzy mają ten sam cel to świat naprawdę zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Zawsze panuje wspaniała atmosfera. I tak było podczas tej licytacji. 

W trakcie wernisażu wystawy „Kraina Krawców Szczęścia” zbierano również pieniądze na leczenie artystki. 

Jarosław Melon

 

Obrazy, które jeszcze nie zostały kupione, można nadal licytować (kontakt w tej sprawie –  fundacja@pkobp.pl).

 

 1. Uwolnić motyla – cena wywoławcza 800 zł

  

 1. Łąka marzeń – cena wywoławcza 2 500 zł

  

 1. Pionki na szachownicy życia – cena wywoławcza      2500 zł

  

 1. Warstwy życia – cena wywoławcza 2000 zł

  

 1. Zaczarowane pantofelki – cena wywoławcza 2500 zł

 

 1. Okno na świat – cena wywoławcza 2500 zł

  

 1. Trzy spojrzenia – cena wywoławcza 2000 zł

  

 1. Koherencja serca – cena wywoławcza 2000 zł

 

Czytaj także: 

Wernisaż prac i aukcja charytatywna Magdaleny Dorau 

Teatr pod chmurką i dobrą gwiazdą. Rusza 44. Zamojskie Lato Teatralne 

Świerzy kontra Matejko – multimedialna wystawa portretów władców polskich w Świdniku 

  • Bankopasje

   02019.03.20

   Po prostu… Filharmonia! Jutro wielki finał projektu!

   Trwa kolejna odsłona organizowanego przez Filharmonię Narodową cyklu „Po prostu… Filharmonia!”. W ramach jego piątej edycji, czyli w sezonie artystycznym 2018/2019 odbyły się cztery projekty koncertowe. Koncert finałowy ostatniego odbędzie się w najbliższy czwartek.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.15

   Nowa wystawa w Banku – prace artystów z zespołem Downa

   W centrali PKO Banku Polskiego swoje prace zaprezentują podopieczni szkoły specjalnej w Warszawie oraz stowarzyszenia osób z zespołem Downa. Zapraszamy w czwartek, 21 marca.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   Bankowy wojennik – Michał Sorbet

   Jest youtuberem i doskonale porusza się w mediach społecznościowych. Interesuje się batalistyką zwłaszcza historią II wojny światowej. Uwielbia planszówki, w które gra, ale też prezentuje je innym. Wszystkie te pasje łączy prowadząc kanał z grami wojennymi na YouTube – Wojennik TV . Michał Sorbet jest pracownikiem PKO Banku Polskiego w Centrum Obsługi Operacji PKO Banku Polskiego w Lublinie.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   #zkopyta do Goteborga. Kolejna edycja Cavaliady za nami

   To był wspaniały finał rywalizacji w stolicy. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni wygrał Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Zawodnik, podobnie jak ubiegłoroczny zwycięzca Jarosław Skrzyczyński, ma przed sobą szansę startu w finale Pucharu Świata w Goteborgu na początku kwietnia.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.08

   Od najmłodszych do najlepszych

   W Warszawie trwa Cavaliada, której sponsorem jest PKO Bank Polski. Za nami pierwsze dwa dni imprezy, a przed nami pasjonujący weekend pełen atrakcji. Będzie wielka rywalizacja utytułowanych zawodników, walka o punkty Pucharu Świata i najcenniejsze nagrody. Na nadchodzący weekend zaplanowano też konkurencje dla najmłodszych, ale nie mniej ambitnych jeźdźców.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.07

   Polski Top Gun

   Powożenie cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jednak wciąż za małą jak na sport, w którym nasz kraj dochował się mistrza świata i wieloletniego lidera światowych rankingów. Takich sukcesów Polska nie odnosi w żadnej innej dyscyplinie jeździeckiej.

   więcej
  Pokaż więcej