2019.01.24

Głosowanie na sportowca i imprezę sportową Warszawy!

Na Dariusza Pendera, Cavaliadę i Warszawską Triadę Biegową można zagłosować w internetowym plebiscycie na najpopularniejszego sportowca i wydarzenie sportowe Warszawy 2018 r. Oddawanie głosów trwa do 10 lutego. Internauci mogą wygrać zaproszenia na Galę Mistrzów Sportu Warszawy oraz nagrody rzeczowe.

W tym roku internauci mogą wskazać najpopularniejszego sportowca, drużynę i imprezę sportową Warszawy, wybierają spośród 28 sportowców, 12 wydarzeń oraz 3 drużyn. Jednym ze sportowców jest wielokrotny medalista w szermierce na wózkach – Dariusz Pender, pracownik PKO Banku Polskiego. W kategorii Impreza Sportowa Roku znalazły się aż dwa wydarzenia, których sponsorem jest PKO Bank Polski – Cavaliada oraz Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”. Wybierz Najpopularniejszego Sportowca Warszawy Roku, Sportową Imprezę Roku oraz Najpopularniejszą Sportową Drużyną Klubową Roku i zagłosuj!

Pender, Cavaliada i Triada

Dariusz Pender to utytułowany zawodnik IKS AWF Warszawa. Od lat potwierdza swoją wysoką formę odnosząc sukcesy w kolejnych zawodach szermierki i floretu na wózkach. Zdobywa medale w rozgrywkach na szczeblu krajowym, europejskim, światowym i olimpijskim. W ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 r. wywalczył srebrny medal we florecie drużynowo oraz brązowy w szpadzie drużynowo.

Cavaliada Tour to największe i jedyne w Polsce zawody jeździeckie autoryzowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), zaliczane do eliminacji Pucharu Świata. Są cyklem wydarzeń odbywających się w trzech miastach: Poznaniu, Lubinie i Warszawie. PKO Bank Polski jest sponsorem wydarzenia od 2013 r. W tym roku, po raz pierwszy, Cavaliada odbędzie się również w Krakowie.

Bank sponsoruje także jedno z ważniejszych wydarzeń biegowych w stolicy – Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o pamięć”. Tworzą ją: Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. W każdym z nich uczestniczą tysiące osób. Warszawska Triada Biegowa to wydarzenie upamiętniające wydarzenia historycznych i integrujące mieszkańców miasta przez sport.


Głosowanie do 10 lutego

Internauci uczestniczący w tym wydarzeniu mogą wygrać nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na Galę Mistrzów Sportu Warszawy, która odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów w stolicy.

Głosowanie stanowi integralną część XIX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2018 r. Zwycięzców w kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku i Trener Roku wyłoni Kapituła, której dotąd przewodniczyła Irena Szewińska. Obecnie na jej czele stoi Tomasz Majewski. W skład Kapituły wchodzą wybitni polscy sportowcy, m.in. Dorota Idzi, Ryszard Szurkowski czy Robert Korzeniowski. Oficjalne wyniki głosowania internautów oraz XIX Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku poznamy 22 lutego 2019 r.

 

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski wykorzystuje sztuczną inteligencję w rekrutacji

Zakupy przez internet bez granic, czyli zmiany, które ciebie dotyczą!

Gdyński biznesplan, czyli pierwszy krok do sukcesu. Weź udział w konkursie