2019.01.23

Gdyński biznesplan, czyli pierwszy krok do sukcesu. Weź udział w konkursie

Masz pomysł na biznes? Rozważasz otwarcie działalności gospodarczej? A może prowadzisz już firmę i chcesz ją rozwinąć wprowadzając nowy produkt lub usługę? Jeszcze przez tydzień możesz zgłosić się do konkursu Gdyński biznesplan. To już 17. edycja tego wydarzenia! Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia.

Konkurs organizowany jest od 2003 r. Cieszy się wielką popularnością i uznaniem. W tym roku – po raz drugi – adresowany jest wyłącznie do studentów.

– Zapraszamy wszystkie studentki i studentów, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i nauki oraz tryb, rodzaj i kierunek studiów. Liczą się ciekawe, innowacyjne pomysły na biznes i determinacja do ich realizacji. W konkursie mogą wziąć udział zarówno studenci, którzy dopiero planują własną działalność gospodarczą, jak i ci, którzy już ją prowadzą i chcą rozwinąć swój biznes, wprowadzając nowy produkt lub usługę – mówi Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Zdecydowaliśmy się skierować konkurs do studentów, ponieważ szczególnie zależy nam na wyzwoleniu energii i przedsiębiorczości młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej zawodowej drogi. Wiemy, że mają fantastyczne pomysły. Czasem tylko brakuje im wiedzy, jak wprowadzić je w życie i środków finansowych na start. W tym, między innymi, chcemy im pomóc – wyjaśnia Katarzyna Gruszecka- Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Na autorów najlepszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe, w tym nagroda główna w wysokości 30 tys. zł. Otrzymają oni też coś w rodzaju „biletu” do rozpoczęcia własnego biznesu.  

Warto podkreślić, że wygranymi w tym konkursie są wszyscy jego uczestnicy – zyskują bowiem potężną dawkę wiedzy i możliwość konsultowania swoich pomysłów z ekspertami. Dla studentów to doskonała okazja, by wyjść poza mury uczelni i skonfrontować swoje plany z realnym biznesowym światem – podkreśla Katarzyna Gruszecka- Spychała.

W konkursie zyskują nie tylko laureaci. Autorzy pomysłów zakwalifikowanych do drugiego etapu mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ekspertów w różnych dziedzinach, m.in.: marketingu, finansów, prawa, mediów społecznościowych, wystąpień publicznych, e-commerce. Dowiedzą się np. jak skonstruować dobry biznesplan, jak zbadać rynek, szacować budżet, jak promować swoją firmę, produkty i usługi czy też na jakie aspekty prawne trzeba zwrócić uwagę prowadząc firmę.

Organizacją konkursu zajmuje się Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, a głównym partnerem wydarzenia od wielu lat jest PKO Bank Polski.

Konkurs Gdyński Biznesplan, będący swoistym barometrem ducha przedsiębiorczości, jest jednym z licznych wspieranych przez PKO Bank Polski przedsięwzięć. Bank, który sam na przestrzeni ostatnich kilku lat wprowadził do swojej działalności dużo nowoczesnych technologii, stara się patronować narodzinom niezwykłych idei. Wiele z nich ma szanse stać się świetnymi planami biznesowymi zakończonymi konkretnym sukcesem – mówi Justyna Mielczarek, ekspert PKO Banku Polskiego. – Konkurs to znakomita okazja zaprezentowania młodym, utalentowanym ludziom Banku, który przykłada ogromną wagę do finansowej i gospodarczej edukacji społeczeństwa. W składzie jury oceniającego napływające binznesplany przygotowane przez liczne start-upy pracują także przedstawiciele PKO Banku Polskiego – dodaje.

Do konkursu zgłaszać się można do końca stycznia. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej .Tam również znajduję się szczegółowy harmonogram oraz regulamin udziału w konkursie. Gala finałowa oraz uroczyste ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 6 czerwca 2019 r.

Bartosz Piotrowski

Czytaj także:

E-sklep szyty na miarę

Księgowość w firmie – tradycyjnie czy online?

Napój na zdrowie! Innowacyjny projekt Fairmental nagrodzony w Gdyńskim Biznesplanie

Pliki do pobrania

  • Bankofirma

   02019.02.14

   Jak robić biznes w 2019 r.? Nowe stawki składek ZUS i zmiany w prawie podatkowym

   Rok 2019 przyniósł nowe przepisy dla przedsiębiorców. Warto sprawdzić, co się zmieniło – wiedza ta może być naprawdę dużo warta.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.05

   Alnea, przyszłość należy do nich

   Jak się okazuje polska technologia jest na wysokim poziomie. Doskonałym na to dowodem jest firma Alnea, która od lat zajmuje się automatyzacją i robotyką procesów produkcji. Prezes zarządu firmy, Krzysztof Kamiński, rusza na podbój zagranicznych rynków. I wierzy, że najważniejsza jest kooperacja ludzi i… robotów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.30

   Azot Biznes Park, budujemy świat od nowa

   Tereny po zakładach chemicznych w Jaworznie nie kojarzyły się zbyt dobrze. To nie była ekologiczna inwestycja. Właściciele firmy Azot postanowili to zmienić. O prawdziwym „odczarowaniu” tego terenu opowiada Paweł Byrczek – prezes Zarządu Azot Biznes Park – firmy, która została nominowana do prestiżowej nagrody Wektory 2018.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.28

   Potrafimy nagłośnić swój sukces – wywiad z założycielem firmy Sarim

   Sukces nie przyszedł od razu. Trzeba było czasu, odważnych decyzji i dobrych pomysłów. Tak powstała marka, o której głośno nie tylko w Polsce ale także poza naszymi granicami. Sarim, Śląska Agencja Reklamy i Marketingu, jest w elitarnym gronie 65 najlepszych firm nagłośnieniowych na świecie. Doceniły ją nie tylko rodzime gwiazdy, ale również międzynarodowe sławy, takie jak: Woody Allen, Vaya Con Dios czy Emir Kusturica. Jak do tego doszło opowiada Adam Guzdek, założyciel firmy.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.28

   Nowości dla firm w PKO Banku Polskim

   Teraz firmy mają lepiej. Koniec z wizytą kuriera lub w oddziale banku – do podpisania umowy rachunku firmowego wystarczy teraz hasło SMS. W 2018 r. PKO Banku Polskim umożliwił klientom firmowym również rejestrację firmy przez iPKO, skorzystanie z pomocy asystenta firmowego oraz pomoc w założeniu e-sklepu.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.23

   Gdyński biznesplan, czyli pierwszy krok do sukcesu. Weź udział w konkursie

   Masz pomysł na biznes? Rozważasz otwarcie działalności gospodarczej? A może prowadzisz już firmę i chcesz ją rozwinąć wprowadzając nowy produkt lub usługę? Jeszcze przez tydzień możesz zgłosić się do konkursu Gdyński biznesplan. To już 17. edycja tego wydarzenia! Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia.

   więcej
  Pokaż więcej