2017.05.25

Polscy młodzi programiści na podium. Gratulujemy!

Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego wraca ze Stanów Zjednoczonych ze złotym medalem i wicemistrzostwem świata w Akademickim Programowaniu Zespołowym! Sponsorem reprezentantów naszego kraju w tegorocznych zawodach był PKO Bank Polski.

Gratulujemy!

Zakończyła się 41. edycja Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. W Rapid City w Południowej Dakocie w Stanach Zjednoczonych Polskę reprezentowali studenci Uniwersytetu Warszawskiego, Wrocławskiego i Jagiellońskiego. Wszystkie trzy reprezentacje programistów z polskich uczelni wspierał PKO Bank Polski.

Nasi studenci zmierzyli się ze 130 drużynami z całego świata. Już samo zakwalifikowanie się trzech polskich drużyn do tych najbardziej prestiżowych zawodów dla młodych programistów było wielkim sukcesem.
Polacy potwierdzili swoją klasę. Młodzi programiści z Uniwersytetu Warszawskiego: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski (pod kierunkiem prof. Jana Madeya) zdobyli złoty medal w tegorocznych zawodach i wicemistrzostwo świata!

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego (Michał Łowicki, Paweł Michalak i Tomasz Syposz pod kierunkiem prof. Krzysztofa Lorysia) zajęła pozycję 20, a Uniwersytetu Jagiellońskiego (Vladyslav Hlembotskyi, Krzysztof Maziarz i Michał Zając pod opeką prof. dr hab. Pawła Idziaka) – 34.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Wcześniej reprezentanci polskich uczelni startowali w zawodach regionalnych: Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym 2016 w Zagrzebiu, gdzie do rywalizacji stanęło ponad 50 tysięcy studentów z prawie 3 tys. uczelni ze 103 krajów. Polacy uplasowali się w czołówce. Podczas tych zawodów bezkonkurencyjna okazała się drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, czwarte miejsce zajęła reprezentacja Uniwersytetu Wrocławskiego, a piąte – Jagiellońskiego.

Studenci z Warszawy to aktualni mistrzowie Polski. W Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2016 pokonali 63 zespoły. W tej rywalizacji trzecie miejsce na podium zajął zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego, a piąte - reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszystkie drużyny od lat reprezentują najwyższy poziom na zawodach. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku dwa polskie zespoły wróciły z mistrzostw świata z medalami: studenci z Warszawy ze srebrnym, a drużyna z Wrocławia z brązowym.

PKO Bank Polski od wielu lat wspiera drużyny studentów z Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego i Wrocławskiego startujące w mistrzostwach programowania zespołowego – zarówno na poziomie krajowym, regionalnym, jak i światowym. Bank angażuje się w projekty środowisk akademickich, współpracuje z organizacjami studenckimi, np. AIESEC oraz z wieloma ośrodkami naukowymi, jak np. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Poznaniu, Politechnika Wrocławska czy SGH. Bank od lat jest partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a także wspiera młodych konstruktorów łazika marsjańskiego z Politechniki Białostockiej.

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Kibicujemy polskim programistom na mistrzostwach świata

Pracuję z najlepszymi z najlepszych

  • Bankopasje

   02018.02.22

   Maciej Musiał, a Ty możesz, czyli Konto dla Młodych

   Na temat rozwiązań przygotowanych z myślą o klientach mających 18-26 lat rozmawiamy z Maciejem Musiałem biorącym udział w kampanii promującej Konto dla Młodych PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.22

   1% procentuje

   Powoli zaczynamy rozliczać podatek PIT. Każdy może odliczyć 1% podatku i przekazać go na cele dobroczynne. Komu przekazać swój 1%? Wybór celu takiej pomocy to bardzo indywidualna kwestia, dlatego warto wcześniej ją przemyśleć.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.21

   Polska, której nie znasz. 5 niedocenianych miejsc. Musisz je zobaczyć!

   Na północy – morze, na południu – góry. Byłeś w Zakopanem, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. Widziałeś Krupówki, krakowski Stary Rynek, stołeczne Łazienki oraz plażę w Sopocie i wydaje ci się, że zwiedziłeś już Polskę wzdłuż i wszerz. No to teraz szeroko otwórz oczy i zobacz to, o czym być może nawet nie wiedziałeś, że istnieje. W przypadającym dziś Międzynarodowym Dniu Przewodnika Turystycznego, wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, przygotowaliśmy listę 5 najbardziej niedocenionych miejsc w Polsce.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.19

   Cavaliada Lublin 2018. Podium dla Polaków

   Drugi etap wielkiego święta jeździectwa już za nami! W niedzielę zakończyła się Cavaliada w Lublinie. Najlepsi jeźdźcy z 15 krajów rywalizowali o nagrody w trakcie czterodniowych zawodów rozegranych na arenie Targów Lublin. Nie brakowało emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Po raz drugi w tej edycji Cavaliady na najwyższym miejscu podium stanął Polak.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.15

   Wkrótce znów spotkamy się pod Rotundą. Nowy budynek PKO Banku Polskiego będzie czekał na warszawiaków

   Rotunda PKO Banku Polskiego jest bez wątpienia miejscem kultowym na mapie Warszawy. To wokół tego budynku całe pokolenia umawiały się na spotkania z przyjaciółmi, znajomymi, kontrahentami czy przyszłymi sympatiami. To „pod Rotundą” rozpoczynały się piękne historie wielu Polaków. To również miejsce pamięci 49 ofiar wybuchu gazu, który miał tu miejsce w 1979 r. Dziś Rotunda powstaje na nowo.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.02.13

   Konie(cznie) w Lublinie - startuje Cavaliada!

   Już po raz szósty tereny Targów Lublin zamienią się w arenę zmagań jeździeckich na międzynarodowym poziomie! Rusza #zkopyta kolejna odsłona Cavaliady, największej imprezy jeździeckiej w Polsce.

   więcej
  Pokaż więcej