2017.05.25

Polscy młodzi programiści na podium. Gratulujemy!

Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego wraca ze Stanów Zjednoczonych ze złotym medalem i wicemistrzostwem świata w Akademickim Programowaniu Zespołowym! Sponsorem reprezentantów naszego kraju w tegorocznych zawodach był PKO Bank Polski.

Gratulujemy!

Zakończyła się 41. edycja Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. W Rapid City w Południowej Dakocie w Stanach Zjednoczonych Polskę reprezentowali studenci Uniwersytetu Warszawskiego, Wrocławskiego i Jagiellońskiego. Wszystkie trzy reprezentacje programistów z polskich uczelni wspierał PKO Bank Polski.

Nasi studenci zmierzyli się ze 130 drużynami z całego świata. Już samo zakwalifikowanie się trzech polskich drużyn do tych najbardziej prestiżowych zawodów dla młodych programistów było wielkim sukcesem.
Polacy potwierdzili swoją klasę. Młodzi programiści z Uniwersytetu Warszawskiego: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski (pod kierunkiem prof. Jana Madeya) zdobyli złoty medal w tegorocznych zawodach i wicemistrzostwo świata!

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego (Michał Łowicki, Paweł Michalak i Tomasz Syposz pod kierunkiem prof. Krzysztofa Lorysia) zajęła pozycję 20, a Uniwersytetu Jagiellońskiego (Vladyslav Hlembotskyi, Krzysztof Maziarz i Michał Zając pod opeką prof. dr hab. Pawła Idziaka) – 34.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Wcześniej reprezentanci polskich uczelni startowali w zawodach regionalnych: Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym 2016 w Zagrzebiu, gdzie do rywalizacji stanęło ponad 50 tysięcy studentów z prawie 3 tys. uczelni ze 103 krajów. Polacy uplasowali się w czołówce. Podczas tych zawodów bezkonkurencyjna okazała się drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, czwarte miejsce zajęła reprezentacja Uniwersytetu Wrocławskiego, a piąte – Jagiellońskiego.

Studenci z Warszawy to aktualni mistrzowie Polski. W Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2016 pokonali 63 zespoły. W tej rywalizacji trzecie miejsce na podium zajął zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego, a piąte - reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszystkie drużyny od lat reprezentują najwyższy poziom na zawodach. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku dwa polskie zespoły wróciły z mistrzostw świata z medalami: studenci z Warszawy ze srebrnym, a drużyna z Wrocławia z brązowym.

PKO Bank Polski od wielu lat wspiera drużyny studentów z Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego i Wrocławskiego startujące w mistrzostwach programowania zespołowego – zarówno na poziomie krajowym, regionalnym, jak i światowym. Bank angażuje się w projekty środowisk akademickich, współpracuje z organizacjami studenckimi, np. AIESEC oraz z wieloma ośrodkami naukowymi, jak np. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Poznaniu, Politechnika Wrocławska czy SGH. Bank od lat jest partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a także wspiera młodych konstruktorów łazika marsjańskiego z Politechniki Białostockiej.

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Kibicujemy polskim programistom na mistrzostwach świata

Pracuję z najlepszymi z najlepszych

  • Bankopasje

   02018.07.18

   22 lipca Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zaprasza do Moniek!

   W najbliższą niedzielę Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedzi Mońki. Wszystkich, którzy chcieliby pomagać w ratowaniu zdrowia i życia, zapraszamy do Monieckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Białostockiej. Podczas ubiegłorocznej zbiórki w tym mieście pozyskaliśmy blisko 50 l krwi!

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.18

   Poznaj młodych artystów dzięki PKO Bankowi Polskiemu

   PKO Bank Polski wspiera i promuje polską sztukę współczesną, w szczególności twórczość młodych artystów. Wspólnie ze swoją fundacją Bank wspiera organizację plenerów dla studentów pracowni szkół artystycznych oraz organizuje wystawy w ramach inicjatywy „Bank przyjazny młodym artystom”. Promuje również talenty artystyczne pracowników. Zaangażowanie Banku zostało uznane za jedną z „Dobrych praktyk” w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.16

   PKO Bank Polski współtworzy e-państwo!

   Profil Zaufany, a dzięki niemu meldunek, wniosek o dowód osobisty, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, a nawet rejestracja firmy i otwarcie rachunku dla działalności gospodarczej. To wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu za pośrednictwem bankowości internetowej PKO Banku Polskiego. Zaangażowanie PKO Banku Polskiego w rozwój e-państwa zostało uznane za dobrą praktyką w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.13

   Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa uznana za Dobrą Praktykę

   Krew to niejednokrotnie jedyny lek, który może ocalić życie drugiego człowieka. Celem BAHK, w które angażuje się – z inicjatywy pracowników – PKO Bank Polski, jest nie tylko zbieranie krwi, ale także podniesienie świadomości na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców. Dzięki inicjatywie dotychczas zebrano ponad 6,6 tys. litrów krwi.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.12

   Magdalena Dorau - wystawa „Kraina Krawców Szczęścia”

   W Centrali PKO Banku Polskiego trwa wystawa „Kraina Krawców Szczęścia”. Autorką obrazów jest Magdalena Dorau, łódzka artystka, która na co dzień pomaga ludziom jako psychoterapeutka. Wystawa połączona jest z aukcją charytatywną oraz zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.11

   Pomaganie to gra zespołowa

   W PKO Banku Polskim jest wielu aktywnych wolontariuszy. Włączają się, a często sami inicjują akcje charytatywne. Każdy pracownik może zgłosić lokalny lub indywidualny projekt społeczny. W realizacji pomocy potrzebującym pracowników wspiera bankowa Fundacja. Wolontariat pracowników Banku został uznany za dobrą praktykę, w raporcie ogólnopolskim raporcie przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  Pokaż więcej