2017.05.25

Polscy młodzi programiści na podium. Gratulujemy!

Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego wraca ze Stanów Zjednoczonych ze złotym medalem i wicemistrzostwem świata w Akademickim Programowaniu Zespołowym! Sponsorem reprezentantów naszego kraju w tegorocznych zawodach był PKO Bank Polski.

Gratulujemy!

Zakończyła się 41. edycja Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. W Rapid City w Południowej Dakocie w Stanach Zjednoczonych Polskę reprezentowali studenci Uniwersytetu Warszawskiego, Wrocławskiego i Jagiellońskiego. Wszystkie trzy reprezentacje programistów z polskich uczelni wspierał PKO Bank Polski.

Nasi studenci zmierzyli się ze 130 drużynami z całego świata. Już samo zakwalifikowanie się trzech polskich drużyn do tych najbardziej prestiżowych zawodów dla młodych programistów było wielkim sukcesem.
Polacy potwierdzili swoją klasę. Młodzi programiści z Uniwersytetu Warszawskiego: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski (pod kierunkiem prof. Jana Madeya) zdobyli złoty medal w tegorocznych zawodach i wicemistrzostwo świata!

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego (Michał Łowicki, Paweł Michalak i Tomasz Syposz pod kierunkiem prof. Krzysztofa Lorysia) zajęła pozycję 20, a Uniwersytetu Jagiellońskiego (Vladyslav Hlembotskyi, Krzysztof Maziarz i Michał Zając pod opeką prof. dr hab. Pawła Idziaka) – 34.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Wcześniej reprezentanci polskich uczelni startowali w zawodach regionalnych: Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym 2016 w Zagrzebiu, gdzie do rywalizacji stanęło ponad 50 tysięcy studentów z prawie 3 tys. uczelni ze 103 krajów. Polacy uplasowali się w czołówce. Podczas tych zawodów bezkonkurencyjna okazała się drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, czwarte miejsce zajęła reprezentacja Uniwersytetu Wrocławskiego, a piąte – Jagiellońskiego.

Studenci z Warszawy to aktualni mistrzowie Polski. W Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2016 pokonali 63 zespoły. W tej rywalizacji trzecie miejsce na podium zajął zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego, a piąte - reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszystkie drużyny od lat reprezentują najwyższy poziom na zawodach. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku dwa polskie zespoły wróciły z mistrzostw świata z medalami: studenci z Warszawy ze srebrnym, a drużyna z Wrocławia z brązowym.

PKO Bank Polski od wielu lat wspiera drużyny studentów z Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego i Wrocławskiego startujące w mistrzostwach programowania zespołowego – zarówno na poziomie krajowym, regionalnym, jak i światowym. Bank angażuje się w projekty środowisk akademickich, współpracuje z organizacjami studenckimi, np. AIESEC oraz z wieloma ośrodkami naukowymi, jak np. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Poznaniu, Politechnika Wrocławska czy SGH. Bank od lat jest partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a także wspiera młodych konstruktorów łazika marsjańskiego z Politechniki Białostockiej.

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Kibicujemy polskim programistom na mistrzostwach świata

Pracuję z najlepszymi z najlepszych

  • Bankopasje

   02017.12.11

   Wystawa „młodej sztuki” ze Szczecina

   „Dekonstrukcja krajobrazu” to tytuł nowej wystawy w centrali PKO Banku Polskiego, której otwarcie nastąpi 12 grudnia. Zobaczymy prace studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Zapraszamy na wernisaż!

   więcej
  • Bankopasje

   02017.12.11

   Finał 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

   Złote Koziołki dla filmu krótkometrażowego dla dzieci otrzymał kanadyjski obraz pt. "Lep na ptaki" ze względu na niezapomnianego bohatera i mistrzowską technikę animacji. Zwycięzcą w kategorii Debiut i laureatem nagrody PKO Banku Polskiego została norweska produkcja „Wielka wyprawa Oskara”.

   więcej
  • Bankopasje

   02017.12.08

   Nierozerwalna miłość książki i filmu, czyli 5 najciekawszych ekranizacji dla młodzieży

   Kino młodzieżowe ostatnich lat nierozerwalnie łączy się z ekranizacjami książek, a popularność serii czytelniczych wprost przekłada się na frekwencję w salach kinowych. Trwający właśnie Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza – Ale Kino! To doskonała okazja, by zaprezentować listę pięciu najciekawszych ekranizacji książek dla młodzieży ostatnich lat.

   więcej
  • Bankopasje

   02017.12.08

   Integracyjne Spotkania Mikołajkowe 2017

   W najbliższy weekend zapraszamy dzieci do Szczecina, Warszawy, Skarżyska-Kamiennej, Łodzi, Kalisza i Zielonej Góry. Spektakl „Podróż Mikołaja”, świąteczne warsztaty oraz miś Wojtek – to tylko niektóre atrakcje czekające dzieci.

   więcej
  • Bankopasje

   02017.12.07

   Bankowa Akacja Honorowego Krwiodawstwa - liczy się każda kropla

   Podczas tegorocznej BAHK zebraliśmy blisko 830 l krwi. Nasze akcje (24) odbyły się w 14 miastach. Dołączyło do nas ponad 1900 osób. Fundację PKO Banku Polskiego w organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia wspierało Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie - Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jak ważna jest każda ilość zebranej krwi mówi dr n. farm. Beata Rozbicka, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.

   więcej
  • Bankopasje

   02017.12.05

   Zaangażowany artysta: Leon Tarasewicz

   Sztuka jest najcenniejszym pieniądzem od czasów wynalezienia soli – twierdzi Leon Tarasewicz, profesor warszawskiej Akademii Sztuki Pięknych, doceniający działania Fundacji PKO Banku Polskiego wspierającej młodych artystów i podkreślający prestiż bankowej Kolekcji sztuki. Rozmowa z wyjątkowym artystą i społecznikiem, który właśnie został laureatem XVII Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.

   więcej
  Pokaż więcej