2018.07.23

Ucz się języka szybciej i taniej. To się opłaca!

Wakacje to świetny moment na naukę języka obcego. Szkoły językowe w okresie urlopowym oferują intensywne kursy pozwalające w ciągu zaledwie kilku tygodni osiągnąć postęp, na który w czasie roku szkolnego trzeba pracować cały semestr. Jednocześnie – dzięki sezonowym promocjom – szlifowanie języka może kosztować tylko połowę regularnej ceny.

Wakacyjne kursy to dla szkół językowych sposób na martwy sezon, kiedy większość uczniów wyjeżdża z miasta na zasłużony urlop. Przez trzy miesiące studenckich wakacji szkoły próbują zachęcić do nauki osoby, które na co dzień nie myślą o doskonaleniu znajomości języka obcego lub nie mają na to czasu. Od lipca do września pojawia się więc wyjątkowa okazja, by nadrobić zaległości.

Zachętą, oprócz atrakcyjnej ceny, jest obietnica szybkich efektów. – Nasze doświadczenie pokazuje, że na naukę w wakacje decydują się najczęściej osoby, które są szczególnie zdeterminowane, by w czasie, kiedy w pracy jest nieco mniej obowiązków, nauczyć się nowego języka lub odzyskać zapomniane umiejętności – słyszymy w warszawskiej szkole Archibald.

Osiągnięciu tego celu sprzyjają organizowane w wakacje intensywne kursy językowe, podczas których lektorzy realizują dokładnie ten sam program, co w trakcie standardowych zajęć, ale robią to w znacznie szybszym tempie. – W trakcie roku szkolnego zajęcia zazwyczaj trwają dwie godziny lekcyjne i odbywają się dwa razy w tygodniu. W sezonie urlopowym intensywność spotkań wzrasta i osobom, które mogą poświęcić więcej czasu na naukę w wakacje, proponujemy spotkania wydłużone do trzech godzin lub codzienne lekcje od poniedziałku do piątku – tłumaczy Magdalena Grunwald z Archibalda.

Szkoła ma też specjalną ofertę dla osób, które nie zaplanowały w tym roku wakacji poza miastem i są gotowe podczas urlopu w pełni poświęcić się nauce języka. To tygodniowe „półkolonie dla dorosłych”, podczas których uczniowie spędzają z lektorem 8 godzin dziennie! Zajęcia mają charakter konwersacyjny i odbywają się zarówno w szkole, jak i poza nią – np. w kawiarni czy restauracji.

Szkoły językowe w wakacje kuszą uczniów bardzo atrakcyjnymi promocjami. Koszt kilkutygodniowego kursu języka angielskiego wynosi ok. 500 zł. Za analogiczne zajęcia w roku szkolnym trzeba będzie zapłacić dwa razy więcej. – Klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z okazyjnej ceny kursu językowego, nawet jeśli w danym momencie nie dysponują wystarczającą ilością gotówki. Jeżeli zdecydują się na płatność Kartą Kredytową, do 55 dni nie ponoszą żadnych kosztów związanych z finansowaniem takiego wydatku. Z kolei po upływie tego okresu mogą spłacać wakacyjny kurs w wybranym przez siebie tempie, tak aby nadmiernie nie obciążać domowego budżetu. Minimalna miesięczna kwota spłaty wynosi tylko 50 zł – mówi Sylwia Kumon, doradca w Oddziale 1. PKO Banku Polskiego w Tychach.

Bez względu na to, po jakim czasie zdecydujemy się uregulować należność, odsetki będą niewspółmiernie niskie w stosunku do korzyści, jakie wynikają z sezonowych rabatów oferowanych przez szkoły… i umiejętności, które dzięki temu zdobędziemy.

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

BLIK i płacisz jak chcesz

Ubezpieczone wakacje z ubezpieczeniem turystycznym – zyskaj pewność wypoczynku bez zmartwień

Wakacje to czas łowów - nie daj się złapać hakerom w otwarte sieci!