2018.01.09

Cavaliada w Poznaniu imprezą sportową 2017 roku

Zawody jeździeckie Cavaliada zostały uznane za najlepszą sportową imprezę w Wielkopolsce podczas Gali Sportu w Centrum Kultury Zamek, organizowanej po raz ósmy przez Urząd Miasta Poznania.

Nagrody podczas gali odebrali zasłużeni dla poznańskiego sportu oraz zawodnicy i trenerzy, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku. Wyróżnienia z rąk prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka otrzymało 18 superseniorów poznańskiego sportu, czyli osoby, które ukończyły 75. rok życia, a swoją długoletnią działalnością przyczyniły się do rozwoju sportu, 3 poznańskie kluby młodzieżowe, a także zasłużeni sportowcy i działacze. Wśród nagrodzonych pojawili się stypendyści sportowi Miasta Poznania – Mistrzowie Świata i Europy, poznańska nadzieja olimpijska – gimnastyczka MKS Dąbrówka Maja Kocjan oraz wybitna postać świata sportu z Poznania – Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wybrano także najlepszą imprezę sportową roku 2017. Spośród pond 500 wydarzeń sportowych odbywających się w Poznaniu, z czego aż czterdzieści w formule międzynarodowej o ogromnym zasięgu medialnym, wyłoniono Cavaliadę Poznań. – Bardzo nas cieszy otrzymane wyróżnienie. Historia targów związana jest ze sportem od wielu lat. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zawody jeździeckie organizowane są od 1993 roku. Pod marką Cavaliada wydarzenie odbyło się w 2017 roku po raz siódmy. Nagroda dla najlepszej imprezy roku jest owocem pracy wielu osób, które włożyły ogrom pracy w sukces Cavaliady – mówi Tomasz Kobierski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego wydarzenia oraz Wiceprezes MTP. – Nagroda przyznana Cavaliadzie to doskonała promocja jeździectwa – dodaje Dyrektor Cavaliady Tour Dominik Nowacki.

Cavaliada Tour to halowy cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Impreza odbywa się w trzech miastach Polski: w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie. Jest to znaczące dla Polski wydarzenie o randze międzynarodowej, popularyzujące zakorzenione w polskiej tradycji jeździectwo, pokazujące je jako widowiskowy sport. Sponsorem głównym imprezy jest PKO Bank Polski, który już od kilku lat angażuje się w projekty sportowe, m.in. poprzez wspieranie największych biegów masowych w Polsce. W Poznaniu jest to PKO Poznań Półmaraton oraz PKO Poznań Maraton.

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Cavaliada Poznań 2017 - wielkie zwycięstwo Andrzeja Opłatka

#zkopyta po wiedzę cz. 5 Zdrów, jak koń

#zkopyta po wiedzę cz. 4. Cavaliada, czyli inny wymiar jeździectwa

Pliki do pobrania