Bank internetowy

Aby zapoznać się z naszą bazą haseł - skorzystaj z alfabetycznej wyszukiwarki:

Bankowość internetowa narodziła się w końcu ubiegłego stulecia, a w Polsce na początku lat 2000. Wydawało się wtedy, że banki mogą działać wyłącznie przez internet. Taki model się jednak nie sprawdził.

Stało się tak dlatego, że w odpowiedzi na powstanie banków internetowych tradycyjne banki natychmiast uruchomiły możliwość obsługi przez internet, więc banki internetowe przestały się wyróżniać, a nie oferowały wielu usług dostępnych w zwyczajnych oddziałach. Większość banków internetowych połączyła się z tradycyjnymi bankami.

Obecnie zaczyna się epoka nowej odsłony bankowości internetowej – bankowość mobilna. Banki są jednak przekonane, że kontakt z klientem powinny utrzymywać poprzez wszystkie „kanały dostępu”, a więc przez placówki, doradców, internet, telefon, czy aplikacje mobilne. Bankowość internetowa i mobilna oznacza dla banków mniejsze koszty, gdyż klient obsługuje się sam. Z drugiej strony tworzenie nowych aplikacji i funkcjonalności oznacza dla banków nowe koszty, a do tego dochodzą jeszcze koszty bezpieczeństwa teleinformatycznego.


loaderek.gifoverlay.png