2018.08.31

Dzieci pobiegną dla dzieci. Są jeszcze wolne miejsca w PKO Biegu Charytatywnym Młodych

Dajmy dzieciom dobry przykład jak pomagać i zachęćmy je do startu w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, który w sobotę 15 września 2018 r. odbędzie się na 12 stadionach lekkoatletycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast są jeszcze wolne miejsca dla najmłodszych!

Bieg Charytatywny Młodych wystartuje w sobotę o godz. 10.00, czyli na godzinę przed startem 4. PKO Biegu Charytatywnego, odbywającego się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”.  O ile w przypadku zapisów na 4. PKO Bieg Charytatywny wyczerpały się już miejsca w Bydgoszczy, Koszalinie, Warszawie, Wrocławiu, Rudzie Śląskiej, Gdańsku, Łomży i Lidzbarku, o tyle w przypadku Biegu Charytatywnego Młodych w każdym z 12 miast są jeszcze wolne miejsca. 

W każdym z miast może wystartować maksymalnie 350 dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Żeby wziąć udział w biegu, wystarczy zapisać się i wnieść opłatę startową w dowolnej wysokości jednak nie mniej niż 5 zł brutto za jednego uczestnika.

Dzieci pobiegną dla dzieci

Wszystkie dzieci, które wystartują w zawodach, przyczynią się do wsparcia celu charytatywnego określonego w regulaminie 4. PKO Biegu Charytatywnego. Aktywność biegaczy, biorących udział w zawodach, zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskana kwotę Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na posiłki dla potrzebujących dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w których odbędą się zawody. Jej wysokość może sięgać ponad 50 tys. zł na każdą lokalizację. Będzie to zależało od liczby okrążeń, które zdołają pokonać drużyny.

Bieg będzie rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci w wieku 4-6 lat pobiegną na dystansie 200 m, uczestnicy mający po 7-9 lat do pokonania będą mieli 400 m, a zawodników w wieku 10-12 lat czeka dystans 600 m. 

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w zawodach, otrzymają koszulkę, numer startowy oraz napój. Po ukończeniu zawodów czekają na nie pamiątkowe medale. Każda z kategorii będzie miała swojego zwycięzcę, choć organizatorzy nie zamierzają tworzyć klasyfikacji indywidualnej. Chcą postawić na pomoc charytatywną i zabawę, więc czas osiągnięty przez dzieci w imprezie, będzie miał tylko charakter informacyjny.

Dlaczego warto wziąć udział w biegu?

Inicjatywę co roku wspierają celebryci i znani sportowcy, którzy obejmują funkcję ambasadorów biegów w dwunastu miastach.

– Warto wziąć udział w 4. PKO Biegu Charytatywnym, bo w ten sposób pomagamy innym. Bo możemy poczuć się jak zawodnicy na stadionie lekkoatletycznym. Mamy okazję poczuć wspólnotę z kolegami z pracy, szkoły, podwórka czy innego miejsca. Możemy przeżywać wspaniałe emocje na bieżniach lekkoatletycznych, na których polscy reprezentanci odnoszą ostatnio ogromne sukcesy – zachęca były lekkoatleta Paweł Januszewski, który będzie pełnił rolę ambasadora biegu w Kaliszu.

W podobnym tonie wypowiada się ambasador biegu w Koszalinie, były wioślarz Marek Kolbowicz. – Uważam, że PKO Bieg Charytatywny, to świetna inicjatywa, która od kilku lat zdobywa coraz większą rzeszę sympatyków. Warto wziąć w nim udział, bo wszystkie kilometry z całej Polski zostaną podliczone i przeliczone na złotówki, a żywa gotówka trafi do tych, którzy najbardziej jej potrzebują – podkreśla mistrz olimpijski z Pekinu.

Przed rokiem w PKO Biegu Charytatywnym wzięło udział 6401 osób. Wszyscy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała niemal 653 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci (kwota ta uwzględnia również opłaty startowe). Od pierwszej edycji biegu udało jest to już ponad 1,9 mln zł!

Lokalizacja stadionów, na których przeprowadzony zostanie PKO Bieg Charytatywny Młodych, poprzedzający 4. PKO Bieg Charytatywny:

Gdańsk, Stadion AWFiS Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1,
Lidzbark Warmiński, Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24,
Łomża, Stadion Miejski, ul. Zjazd 18,
Lublin, Stadion MKS „Start”, al. Józefa Piłsudskiego 22,
Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”, Os. Szkolne 39,
Ruda Śląska, Stadion lekkoatletyczny, ul. Czarnoleśna 12,
Wrocław, Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35,
Kutno, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 26,
Warszawa, Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34,
Koszalin, Stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”, ul. Andersa 16,
Kalisz, Stadion Miejski, ul. Łódzka 19-29,
Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163.

 

Marek Wiśniewski

Czytaj także:

Ruszyły zapisy do 4. PKO Biegu Charytatywnego. Zbierajmy drużyny!

„PKO Bieg Charytatywny jest wyjątkowy i ma niesamowity klimat”. Rozmowa z Markiem Plawgo, ambasadorem 4. PKO Biegu Charytatywnego w Rudzie Śląskiej

„Polaków coraz mniej trzeba zachęcać. W społeczeństwie rośnie potrzeba uprawiania sportu”. Rozmowa z Pawłem Czapiewskim, ambasadorem 4. PKO Biegu Charytatywnego we Wrocławiu

loaderek.gifoverlay.png