2018.08.27

Ruszyły zapisy do 4. PKO Biegu Charytatywnego. Zbierajmy drużyny!

We wtorek 28 sierpnia wystartowały zapisy na 4. PKO Bieg Charytatywny. Akcja odbędzie się 15 września na 12 stadionach w całej Polsce i pozwoli zebrać środki na posiłki dla potrzebujących dzieci. Przed rokiem w zawodach wystartowało w sumie 6401 osób. Zbierajmy drużyny, żeby w tym roku frekwencja była równie okazała!

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która od czterech lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach kraju. W tym roku zawodnicy rywalizować będą w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Wrocławiu.

15 września od godziny 11:00 do 12:00 drużyny będą pokonywać kolejne okrążenia. Godzinę wcześniej wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych. W zamian za zaangażowanie wszystkich zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na posiłki dla potrzebujących dzieci.

Limit uczestników w biegu głównym to 70 drużyn na stadion. Opłata startowa wynosi minimum 50 zł od drużyny, czyli 10 zł od osoby. Natomiast w PKO Biegu Charytatywnym Młodych w każdym z miast może wziąć udział 350. dzieci. Koszt startu dziecka to 5 zł. Wszystkie wpłaty zostaną przekazane na cel charytatywny.

Zapisy na 4. PKO Bieg Charytatywny wystartowały we wtorek (28 sierpnia) o godzinie 11.00:

» www.pkobiegcharytatywny.pl

» http://sts-timing.pl/event/4-pko-bieg-charytatywny/

» http://sts-timing.pl/event/4-pko-bieg-charytatywny-pko-bieg-charytatywny-mlodych/

Numery startowe przyznawane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Z zgłoszenie uważa się wypełnienie przez kapitana drużyny, internetowego formularza zgłoszeniowego i dokonanie opłaty startowej. 

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w imprezie 15 września, a chcą przyłączyć się do akcji „Pomagamy z każdym krokiem” mogą dokonać wpłat na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065. Każdy grosz się liczy.

W 4. PKO Biegu Charytatywnym nie tylko zawodnicy mogą pomagać. Do rywalizacji mogą włączyć się również kibice. Wystarczy zebrać grupę osób i kibicować swojej drużynie. Najskuteczniejszy doping będzie nagradzany. Wyróżniona ekipa kibiców będzie mogła wskazać cel, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe wsparcie, czyli 10 tys. złotych lub zwiększy o tę sumę wartość pieniędzy na dożywianie najmłodszych.

Biegacze pobiją zeszłoroczny rekord okrążeń?

Bieg ma charakter sztafety, w której udział biorą wyłącznie pięcioosobowe drużyny, a każdy z zawodników w trakcie godzinnego biegu musi pokonać co najmniej jedno okrążenie.

Wystartować mogą osoby, które do dnia 15 września 2018 r. ukończą 15 lat. W każdym z miast w biegu może wziąć udział maksymalnie 70 drużyn. Podczas odprawy każda drużyna otrzyma pałeczkę sztafetową. Aby dokonać zmiany, zawodnik musi dotrzeć do strefy zmian i przekazać pałeczkę następnej osobie z drużyny.

Przed rokiem największą liczbę okrążeń zrobiła drużyna "OSF TEAM" 1 Pomorska Brygada Logistyczna z Bydgoszczy, której zawodnicy uzyskali wynik 51 „kółek”. Na drugim miejscu znalazł się rzeszowski zespół „SKB-1” z 50 okrążeniami, a na trzecim drużyna „Krakowskie Smogi”, która wykonała 49 okrążeń.

Dlaczego warto wziąć udział w biegu?

Do udziału w akcji zapraszają ambasadorzy biegu. Wśród nich są zarówno sportowcy, jak i artyści: Iga Baumgart, Paweł Januszewski, Marek Kolbowicz, Karolina Gorczyca, Sebastian Chmara, Paweł Czapiewski, Marek Plawgo, Joanna Jóźwik, Maciej „Gleba” Florek , Jakub Krzewina, Paweł Korzeniowski i Tomasz Czubak. Wszyscy podkreślają cel wydarzenia i zachęcają do udziału.

– To już 4. edycja biegu sztafetowego, w którym pomagamy dzieciom. Skupiamy się na zapewnieniu wyżywienia tym, które tego najbardziej potrzebują. Są miejsca, gdzie nasza pomoc jest niezbędna – wyjaśnia Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Przed rokiem w PKO Biegu Charytatywnym wzięło udział 6401 osób. Wszyscy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 650 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci (kwota ta uwzględnia również opłaty startowe). Od pierwszej edycji biegu kwota ta wyniosła już ponad 1,9 mln zł! 

Lokalizacja stadionów, na których przeprowadzony zostanie 4. PKO Bieg Charytatywny

Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163
Gdańsk, Stadion AWFiS Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1
Kalisz, Stadion Miejski, ul. Łódzka 19-29
Koszalin, Stadion lekkoatletyczny "Bałtyk", ul. Andersa 16
Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”, Os. Szkolne 39
Kutno, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 26
Lidzbark Warmiński, Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24
Lublin, Stadion MKS „Start”, al. Józefa Piłsudskiego 22
Łomża, Stadion Miejski, ul. Zjazd 18
Ruda Śląska, Stadion lekkoatletyczny, ul. Czarnoleśna 12
Warszawa, Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34
Wrocław, Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35

 

Marek Wiśniewski

Czytaj także:

6. Letni Bieg Piastów. Próba charakteru i kondycji z PKO Bankiem Polskim

Nad morzem złapali wiatr w żagle. Olbrzymie zainteresowanie 39. PKO Półmaratonem Szczecin

Trenerzy „BiegamBoLubię” pokazali, jak biegać i wygrywać

loaderek.gifoverlay.png