2018.01.12

3 wyprawy na księżyc i z powrotem - biegowy rok 2017 z PKO Bankiem Polskim

W 2017 roku w 46 biegach pod patronatem PKO Banku Polskiego 174 tysiące osób pokonało w sumie ponad 2,5 mln kilometrów – to tyle, co około 3 wyprawy na księżyc i z powrotem! Ponad 41 tysięcy zawodników zaangażowało się w akcje charytatywne „biegnę dla…”. To właśnie dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 1,33 mln zł na rzecz beneficjentów. Pomoc trafiła do 90 dzieci i 29 dorosłych. We wrześniu w 12 miastach Bank zorganizował 3. PKO Bieg Charytatywny, którego celem był zakup posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci.

PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Nocny Wrocław Półmaraton, PKO Silesia Marathon, PKO Białystok Półmaraton, PKO Bydgoski Festiwal Biegowy czy PKO Półmaraton Szczecin – to tylko niektóre z 46 zawodów sponsorowanych w 2017 roku przez PKO Bank Polski, który już od kilku lat realizuje autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem”. Bank wspierał także wiele imprez patriotycznych, m.in. Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości), PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie (z cyklu PKO Rzeszów Biega), Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni (z cyklu PKO Grand Prix Gdyni), PKO Półmaraton Solidarności w Lublinie oraz Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, które odbywają się w całej Polsce.

– Kolejny raz angażujemy się w promocję biegania, które jako sport jest podobne do świata finansów - wymaga wytrwałości, konsekwencji oraz dobrego przygotowania. Cieszymy się, że tak wiele osób biegało razem z nami i jesteśmy przekonani, że w 2018 roku będzie ich jeszcze więcej. Wyraźnie także widać, że coraz częściej biegacze poszukują dodatkowych wartości – popularność zyskują biegi patriotyczne czy historyczne – mówi Michał Kuczmierowski, dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji PKO Banku Polskiego.

Podczas wszystkich imprez sponsorowanych przez Bank, a także innych lokalnych wydarzeń organizowane były akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W 2017 roku w 98 takich akcjach wzięło udział ponad 41 tysięcy zawodników. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego wypłaciła 1,33 mln zł na rzecz 119 beneficjentów: 90 dzieci i 29 dorosłych.

Pomoc potrzebującym jest niezwykle motywująca. Obserwujemy to po coraz większej liczbie chętnych do udziału w akcjach „biegnę dla…”. Od 2013 roku było ich prawie 125 tysięcy – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – Mechanizm naszej inicjatywy jest bardzo prosty. Wysiłek każdego z uczestników biegu, który przyłączył się do akcji, jest przeliczany na konkretne wsparcie finansowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcjach „biegnę dla…” w 2018 roku. Po raz czwarty zapraszamy także na PKO Bieg Charytatywny – dodaje Głębicka.

3. PKO Bieg Charytatywny odbył się 16 września 2017 roku. Ponad 6400 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało blisko 31 tysięcy okrążeń. To ponad 12 tysięcy kilometrów i 652 800 zł przekazanych przez Fundację PKO Banku Polskiego na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogłam dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy, jaką jest PKO Bieg Charytatywny – mówi Karolina Gorczyca, ambasadorka programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”. – Uczestnicząc w biegu mogliśmy zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie i naszej kondycji, ale przede wszystkim dla potrzebujących dzieci. To wyzwala same pozytywne emocje. Zachęcam już teraz do zbierania drużyn i przygotowań do sztafety w 2018 roku – zaprasza aktorka.

PKO Bank Polski nie tylko sponsoruje imprezy biegowe, ale także, jako partner akcji „BiegamBoLubię”, pomaga się do nich przygotować.

W ubiegłym roku na 80 stadionach lekkoatletycznych w całym kraju ćwiczyło z nami 35 370 osób, czyli ponad 2 tysiące więcej niż w 2016 – mówi Paweł Januszewski, ambasador programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”, organizator akcji „BiegamBoLubię“. – Bezpłatne spotkania są dedykowane zarówno osobom, które stawiają pierwsze kroki w biegowym świecie, jak i tym, którzy swój trening chcieliby urozmaicić lub nauczyć się czegoś nowego. Stadion to możliwość lepszej kontroli tempa, odległości, techniki. To także szansa na ciekawe ćwiczenia oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nasi trenerzy udowodnią nawet najbardziej opornym, że bieganie wcale nie jest nudne i co najważniejsze, można je polubić! – zachęca Januszewski.

Pod koniec 2017 roku Polskie Stowarzyszenie Biegów przygotowało zestawienia najlepszych biegów roku pod względem liczby uczestników. W czołówce rankingów znalazły się aż cztery biegi wspierane przez PKO Bank Polski: 18. PKO Poznań Maraton, 10. PKO Poznań Półmaraton, 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 29. Bieg Niepodległości w Warszawie.

Zobacz infografikę PKO Bank Polski Biegajmy razem 2017>>

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Biegaliśmy razem w 2017 roku

Biegi pod patronatem PKO Banku Polskiego z najlepszą frekwencją w 2017 roku

3. PKO Bieg Charytatywny - wybiegaliśmy posiłki dla dzieci

  • Biegajmy razem

   02019.01.15

   Biegajmy mądrze #5: Dlaczego żele energetyczne są niezbędne w maratonach?

   Czy podczas biegania półmaratonów i maratonów warto stosować żele energetyczne? W jaki sposób najlepiej to robić? Jakie daje to korzyści? Czołowi polscy biegacze długodystansowi są zgodni – stosowanie żelów jest bardzo ważne i pomaga w pokonywaniu długich dystansów. A amatorom może pozwolić na w spełnienie marzeń o mecie maratonu.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.11

   Kto może ustanowić nowy rekord Polski w maratonie?

   Od 2012 r. rekord Polski w maratonie należy do Henryka Szosta i wynosi 2:07:39. Przez prawie siedem lat żaden z polskich biegaczy nie zdołał poprawić tego wyniku. Kiedy doczekamy się nowego rekordu kraju? Tego nie wie nikt. Kto ma największe szanse, żeby go ustanowić? Mamy w kraju kilku biegaczy z dużym potencjałem i… po cichu marzących, żeby zapisać się w historii.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.07

   Jakie postanowienia noworoczne mają biegacze?

   Początek stycznia to idealny czas na noworoczne postanowienia. Wielu ludzi decyduje, że zacznie o siebie dbać i motywuje się do przestrzegania diety lub odbywania regularnych treningów. Zrób podobnie! Jeżeli nie biegasz, zacznij. Jeżeli biegasz, postaw sobie nowe cele. Sprawdziliśmy, jak wyglądają postanowienia noworoczne czołowych polskich biegaczy.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.07

   Szymon Kulka: Nie możemy się bać rywali z Kenii i Etiopii

   – Z rywalami z Kenii i Etiopii radzę sobie dość dobrze. Z nimi po prostu trzeba umieć biegać. Nie można się ich bać, bo też są do pokonania. Nieraz to udowadniałem. Myślę, że z każdym można wygrać. Trzeba tylko w odpowiedni sposób podejść do rywalizacji – mówi Szymon Kulka, jeden z najlepszych polskich biegaczy, aktualny mistrz Polski w półmaratonie z Piły i wicemistrz Polski w biegu na 10 tys. m z Łomży.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.04

   Jak zdobyć Koronę Półmaratonów Polskich w 2019 roku?

   Bieganie jest twoją wielką pasją? Masz za sobą wiele startów na dystansie 10 km lub półmaratonu? Szukasz nowych wyzwań? W 2019 r. zdobądź Koronę Polskich Półmaratonów!

   więcej
  • Biegajmy razem

   02019.01.02

   Biegajmy mądrze #3: Jak biegać w ciemności?

   Wieczorne lub nocne treningi mają niesamowity klimat i mogą dostarczyć dużo przyjemności. Pozwalają podziwiać widok rozświetlonego miasta, cieszyć się ciszą i spokojem albo zachwycać pięknem gwieździstego nieba. Biegając w ciemnościach, musimy jednak w szczególny sposób zadbać o własne bezpieczeństwo.

   więcej
  Pokaż więcej