2018.01.12

3 wyprawy na księżyc i z powrotem - biegowy rok 2017 z PKO Bankiem Polskim

W 2017 roku w 46 biegach pod patronatem PKO Banku Polskiego 174 tysiące osób pokonało w sumie ponad 2,5 mln kilometrów – to tyle, co około 3 wyprawy na księżyc i z powrotem! Ponad 41 tysięcy zawodników zaangażowało się w akcje charytatywne „biegnę dla…”. To właśnie dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 1,33 mln zł na rzecz beneficjentów. Pomoc trafiła do 90 dzieci i 29 dorosłych. We wrześniu w 12 miastach Bank zorganizował 3. PKO Bieg Charytatywny, którego celem był zakup posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci.

PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Nocny Wrocław Półmaraton, PKO Silesia Marathon, PKO Białystok Półmaraton, PKO Bydgoski Festiwal Biegowy czy PKO Półmaraton Szczecin – to tylko niektóre z 46 zawodów sponsorowanych w 2017 roku przez PKO Bank Polski, który już od kilku lat realizuje autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem”. Bank wspierał także wiele imprez patriotycznych, m.in. Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości), PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie (z cyklu PKO Rzeszów Biega), Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni (z cyklu PKO Grand Prix Gdyni), PKO Półmaraton Solidarności w Lublinie oraz Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, które odbywają się w całej Polsce.

– Kolejny raz angażujemy się w promocję biegania, które jako sport jest podobne do świata finansów - wymaga wytrwałości, konsekwencji oraz dobrego przygotowania. Cieszymy się, że tak wiele osób biegało razem z nami i jesteśmy przekonani, że w 2018 roku będzie ich jeszcze więcej. Wyraźnie także widać, że coraz częściej biegacze poszukują dodatkowych wartości – popularność zyskują biegi patriotyczne czy historyczne – mówi Michał Kuczmierowski, dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji PKO Banku Polskiego.

Podczas wszystkich imprez sponsorowanych przez Bank, a także innych lokalnych wydarzeń organizowane były akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W 2017 roku w 98 takich akcjach wzięło udział ponad 41 tysięcy zawodników. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego wypłaciła 1,33 mln zł na rzecz 119 beneficjentów: 90 dzieci i 29 dorosłych.

Pomoc potrzebującym jest niezwykle motywująca. Obserwujemy to po coraz większej liczbie chętnych do udziału w akcjach „biegnę dla…”. Od 2013 roku było ich prawie 125 tysięcy – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – Mechanizm naszej inicjatywy jest bardzo prosty. Wysiłek każdego z uczestników biegu, który przyłączył się do akcji, jest przeliczany na konkretne wsparcie finansowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcjach „biegnę dla…” w 2018 roku. Po raz czwarty zapraszamy także na PKO Bieg Charytatywny – dodaje Głębicka.

3. PKO Bieg Charytatywny odbył się 16 września 2017 roku. Ponad 6400 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało blisko 31 tysięcy okrążeń. To ponad 12 tysięcy kilometrów i 652 800 zł przekazanych przez Fundację PKO Banku Polskiego na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogłam dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy, jaką jest PKO Bieg Charytatywny – mówi Karolina Gorczyca, ambasadorka programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”. – Uczestnicząc w biegu mogliśmy zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie i naszej kondycji, ale przede wszystkim dla potrzebujących dzieci. To wyzwala same pozytywne emocje. Zachęcam już teraz do zbierania drużyn i przygotowań do sztafety w 2018 roku – zaprasza aktorka.

PKO Bank Polski nie tylko sponsoruje imprezy biegowe, ale także, jako partner akcji „BiegamBoLubię”, pomaga się do nich przygotować.

W ubiegłym roku na 80 stadionach lekkoatletycznych w całym kraju ćwiczyło z nami 35 370 osób, czyli ponad 2 tysiące więcej niż w 2016 – mówi Paweł Januszewski, ambasador programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”, organizator akcji „BiegamBoLubię“. – Bezpłatne spotkania są dedykowane zarówno osobom, które stawiają pierwsze kroki w biegowym świecie, jak i tym, którzy swój trening chcieliby urozmaicić lub nauczyć się czegoś nowego. Stadion to możliwość lepszej kontroli tempa, odległości, techniki. To także szansa na ciekawe ćwiczenia oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nasi trenerzy udowodnią nawet najbardziej opornym, że bieganie wcale nie jest nudne i co najważniejsze, można je polubić! – zachęca Januszewski.

Pod koniec 2017 roku Polskie Stowarzyszenie Biegów przygotowało zestawienia najlepszych biegów roku pod względem liczby uczestników. W czołówce rankingów znalazły się aż cztery biegi wspierane przez PKO Bank Polski: 18. PKO Poznań Maraton, 10. PKO Poznań Półmaraton, 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 29. Bieg Niepodległości w Warszawie.

Zobacz infografikę PKO Bank Polski Biegajmy razem 2017>>

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Biegaliśmy razem w 2017 roku

Biegi pod patronatem PKO Banku Polskiego z najlepszą frekwencją w 2017 roku

3. PKO Bieg Charytatywny - wybiegaliśmy posiłki dla dzieci

  • Biegajmy razem

   02018.01.19

   Konkurs dla dzieci na projekt koszulki 4. PKO Biegu Charytatywnego

   PKO Bank Polski jest organizatorem czwartej edycji PKO Biegu Charytatywnego. Z tej okazji ogłasza konkurs plastyczny skierowany do wychowanków ośrodków opiekuńczo-wychowawczych lub podopiecznych fundacji i stowarzyszeń. Zadanie polega na zaprojektowaniu koszulki, w której we wrześniu pobiegną uczestnicy imprezy w 12 miastach Polski.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02018.01.12

   3 wyprawy na księżyc i z powrotem - biegowy rok 2017 z PKO Bankiem Polskim

   W 2017 roku w 46 biegach pod patronatem PKO Banku Polskiego 174 tysiące osób pokonało w sumie ponad 2,5 mln kilometrów – to tyle, co około 3 wyprawy na księżyc i z powrotem! Ponad 41 tysięcy zawodników zaangażowało się w akcje charytatywne „biegnę dla…”. To właśnie dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 1,33 mln zł na rzecz beneficjentów. Pomoc trafiła do 90 dzieci i 29 dorosłych. We wrześniu w 12 miastach Bank zorganizował 3. PKO Bieg Charytatywny, którego celem był zakup posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.12.19

   Biegowy Sylwester w Trzebnicy

   Zapraszamy do zakończenia 2017 roku na biegowo. 31 grudnia odbędzie się 33. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. Zawodnicy będą mogli również dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz 25-letniego Piotra.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.30

   Biegi pod patronatem PKO Banku Polskiego z najlepszą frekwencją w 2017 roku

   Polskie Stowarzyszenie Biegów przygotowało zestawienia najlepszych biegów w 2017 roku pod względem liczby uczestników. W czołówce rankingów znalazły się: 18. PKO Poznań Maraton, 10. PKO Poznań Półmaraton, 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 29. Bieg Niepodległości w Warszawie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.29

   Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy dla Izy

   Uczestnicy II Mikołajkowego Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy będą pomagać Izie zmagającej się z chorobą nowotworową. Osoby, które przekroczą linię mety z kartką „biegną dla Izy” przyczynią się do dodatkowego wsparcia dla dziewczynki – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie.

   więcej
  • Biegajmy razem

   02017.11.22

   Biegajmy razem zimą

   Nie zapadaj w zimowy sen! Na ponad 50 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce zajęcia BiegamBoLubię nadal będą się odbywać. Przyjdź na bezpłatny trening i przygotuj się do nowego sezonu!

   więcej
  Pokaż więcej